Registrace | Hledat | FAQ | Seznam uživatelů | Uživatelské skupiny | Přihlášení

  Uživatel:    Heslo:       

  

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky! Strana 1 z 1
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PavelU




 
Založen: 7.6.2007
Příspěvky: 350



PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2021 12:05 am    Předmět: Herní výzva 2021 na serveru Databáze her Citovat

.
8. 1. 2021 - Opět rozehrávám Herní výzvu, tentokrát již šestý ročník, ale pro mě teprve čtvrtý. Kategorie a hry na DH vyplněny. Myslím, že je ten rozvrh ok. Včera pár her odzkoušeno. Nemám zvoleny jen samé mega dlouhé a náročné kousky, i když tou logikou si též extra nepomáhám. Ale od loňska se mi ten styl fakt zalíbil. Z vybraných není na DH přítomna jen dvojice her, ale to se nějak podá. A opět samozřejmě i s komentáři u profilů her na DH.

Včera odzkoušen Judge Dredd a QII add-on, obojí jelo výtečně. Skies of Blue a Light Weaver též na disku, už od prosince. Možná budu potřebovat nějaký měřící software na uplynulý čas ve hře. HD textury ke The Reckoning nahozeny, hra s nimi vypadá rozhodně detailněji. Pojedu verzi s Yamagi portem. Ideální na měření času ve hře - https://stopky.info/ . Zapnout hru, shodit ji na lištu, zapnout odpočítávání a rychle prokliknout na lištu přímo do hry. Odpočítává to se zapnutým prohlížečem, zatímco hraji. Po vypnutí hry hned stopnu změřený čas a vím, kolik jsem v dané hře strávil.
______________________________________________________________________________________________________________________

9. 1. 2021 - Musím začít výzvu plnit, i když se mi do toho extra nechce. Nejspíše Soudce, QII add-on nebo Skies of Blue. Autor z posledně zmíněné hry odstranil v nové verzi vánoční stromky. Já ale zůstávám na verzi hry 0.6.0, kde ještě jsou. Dnes sepsány i podklady k jedné hře ve výzvě, abych měl z čeho čerpat.
______________________________________________________________________________________________________________________

10. 1. 2021 - Dnes začínám hrát v rámci DH Herní výzvy, a to hru Quake II: Mission Pack - The Reckoning.
______________________________________________________________________________________________________________________

12. 1. 2021 - Unit č. 1 dokončen. Na startu druhého. Do hry jsem dal HD textury i k základnímu QII, jinak se v add-onu nenačetly. Vypadá to už ok, celá hra je v hezčí grafice.
______________________________________________________________________________________________________________________

14. 1. 2021 - Umístěny dvě Power Cube, abych mohl jít dál. Ale moc to fakt nehraji.
______________________________________________________________________________________________________________________

15. 1. 2021 - Pěknej secret v rouře, kam mě vynesl zapnutý větrák. V jedné fázi jsem totálně zkysnul, nevšiml si žebříku a chodil několika levely sem a tam. Ale nakonec nalezen správný směr. Na startu Unitu č. 3. Do hry vloženy i HD modely zbraní, ten pozměněný háv The Reckoningu velmi sluší. Dnes nahráno dost času ve hře. Pořízeny i nějaké ty obrázky.
______________________________________________________________________________________________________________________

16. 1. 2021 - Už zase v Rafinérii, abych se tam ale mohl alternativní cestou vrátit, musel jsem rocket jumpem získat stěžejní předmět. Nepřišel jsem na jiný postup. Možná někde vylézt a seskočit. Na tom ale nesejde, ta cesta spletí jeskyní měla grády. A samozřejmě, i otřesy, to je podstata Quake II. Jakkoli je samozřejmě zemětřesení velmi špatná, ale bohužel, naprosto přirozená věc. Na začátku Unitu č. 4, už asi posledního. SP map má add-on asi 18, takže se už fakt blížím konci. Zhruba v polovině druhé úrovně čtvrtého unitu.
______________________________________________________________________________________________________________________

17. 1. 2021 - Hra má i pátý unit, to jsem tedy fakt zapomněl. Opět někde, kde je snížená gravitace. Šedivé jeskyně. Super skoky. Ale tipuji, že už fakt poslední level. Konec čtvrtého unitu byl zajímavý. Musel jsem rychle umístit čtveřici Power Cube, v limitu třiceti vteřin.

Splněna kategorie č. 9. Okna vesmíru dokořán na Normal, a to dohráním hry Quake II: Mission Pack - The Reckoning.
______________________________________________________________________________________________________________________

19. 1. 2021 - Pár dní jsem řešil jeden kolosální problém, z nějž mimo jiné vyplývá, že mi aktuálně nejde korektně spustit hra Judge Dredd: Dredd vs Death. Takže už čtveřice her, kterou mají na Steamu, nemám je či mi nejedou. Těch nadefinovaných do Herní výzvy. No, a samozřejmě, nějaký ten elán do plnění další kategorie výzvy mi to snad dá. Na DH dosud nevyplněno, učím tak minimálně při splnění dvou kategorií. Ale to závisí na tom, kdy a zda mi schválí hru Light Weaver. Nebo rozehrát něco jiného.
______________________________________________________________________________________________________________________

20. 1. 2021 - Light Weaver dnes podruhé dohrán. Byla to fakt lahůdka, kterou jsem smlsnul na jedno pozření, aniž bych hru mezi tím vypl či zapauzoval. A dva komentáře k dojetým hrám mám již hotové též. Ale na DH dosud nedoplněno, stále mi neschválili tu chybějící geniální hru.

Splněna kategorie č. 7. Čas je relativní na Hardcore, a to dohráním hry Light Weaver.


______________________________________________________________________________________________________________________

24. 1. 2021 - Kategorie č. 4 je nedomyšlená. Zámky se povolily, logické hlavolamy též, tedy v té formě, aby to byly minihry. Dosud mi ale nikdo nevysvětlil, o co přesně jde. Samozřejmě, puštění nějaké 2D videohry v klasicky rozehrané hře, to by měla být minihra. Ale kalkulují i s adventurami, do nichž právě zapadají rébusy. No, a logický problém, pro mě alespoň, je, že v Alpha Prime, přes pozměněnou perspektivu kamery, ovládám na dálku přístroj, s nímž odstraňuji překážky z kolejí. A to trvá několik minut, než to zvládnu, to není pár vteřin. Rozhodně pokrok od pátku, ale stále jsem nedocílil toho, čeho jsem chtěl. Tedy záleží, jak a zda se k tomu vůbec vyjádří i ostatní.
______________________________________________________________________________________________________________________

27. 1. 2021 - Minihry mají několik podob, a co někdo za ni považuje, to pro jiného minihrou není. Ale po té diskuzi, k níž přispěl OndrejVasicek.cz, lze konstatovat následující:

Minihrou je, když je pozměněna perspektiva obrazu, ale ne nutně.
Minihrou je, když je úkon na minimálně několik minut.
Minihrou je, když se herní mechanika výrazně odlišuje od zbylé hlavní náplně hry.
Minihrou je, když se nejedná o pouhý uživatelský interface a nějaké kompletování získaných dovedností postavy.
Minihrou je, když onen prvek je ve hře unikátní a o něco v něm jde.
Minihrou je, když postava hry kouká, v tom lepším případě, do nějakého displeje.
Minihrou je, když nejde o pouhé pročítání zpráv z počítačového monitoru. Tzn. že přijdu ve hře ke stolu a aktivuji nějaký monitor.
Minihrou je to, když o tom lze stoprocentně prohlásit, že nejde o pouhé ovládací schéma a převládá tam činnost, která definuje ono minihraní.

To je rámcový základ, od nějž se snad dá odpíchnout dále.

Fajn, Alpha Prime mi byla uznána do Minihraní na Normal. Proto vyřazen Soudce Dredd. Do policejní kategorie tak dáno Sleeping Dogs: Definitive Edition na Hardcore. To by mělo být ok. Jestli kolem toho zase bude neutichající debata, budiž.

Splněna kategorie č. 4. Minihraní na Normal, a to dohráním hry Alpha Prime. Na obtížnost Hard, spolu s Dominus Prime Modem. Komentář již hotov, ale čekám, až budu moci chronologicky odškrtnout a vložit na DH. K dnešnímu dni tedy splněny již tři kategorie z Herní výzvy 2021.
______________________________________________________________________________________________________________________

28. 1. 2021 - Dnes rozehrána hra A Story About My Uncle, která mě fakt strhla. Ale vypadá to, že je to urkutně obtížné. Hra má oficiální češtinu ve verzi Beta, ale plně funkční. Uplatněn jeden SweetFX, co vypadá pěkně. Běží to celé na Uneral Enginu.

Vypadá to opravdu zajímavě. Každou chvíli fotím screenshoty ze hry. Tady je to výslovně dělané na to mé vertikální blbnutí, které tak rád praktikuji v mnoha FPS hrách.
______________________________________________________________________________________________________________________

29. 1. 2021 - V A Story About My Uncle na startu třetí úrovně. Každá přešlá mapa je fakt výzva. Občas to končí častým opakováním, ale dá se to. Rozepsán k tomu komentář, už čtvrtý, fíha. Jinak tedy nevím, co s tím Light Weaver. To je ale ode mě precizní práce, dal jsem si s tím v prosinci opravdu záležet. Neozvali se mi, byť jsem ve středu na to upozorňoval. Uvidím, co zbytek týdne. Snad to klapne. A zjišťováno, jaké jsou zajímavé modifikace k Saints Row: The Third, nejspíše použiji Shitface Showcase. Popř. jeden neoficiální patch, pak pouze grafiku. A to bude asi vše. Nijak neupravenou verzi hry se mi moc hrát nechce.

Absolvován úspěšně třetí level, který vygradoval úplnou tmou, kde jsem musel zesvětlit obraz. A byla v něm i velká potvora, naštěstí mi nic neudělala. Komentář již v podstatě hotov. Nyní jsem na startu levelu číslo 4, v němž se rapidně, k mé spokojenosti, změnily podmínky. Tudíž je v něm krásně vidět, celkově prostředí více než sympatické. Tak stačilo v nastavení hry trošku zesvětlit, ale na začátku jsem si tedy vůbec nevšiml. Snad už nynější dojem ze hry bude ok. Zatím to vidím na 75-80 procent v hodnocení.
______________________________________________________________________________________________________________________

30. 1. 2021 - A Story About My Uncle, ve čtvrtém levelu notně postoupeno dál. Až jsem nazul raketové boty, čímž bylo nutné nakombinovat dlouhý skok, let s těmi botami a posléze i přichycení se krystalovou energií. Dost komplikované bylo přeskočení rotujících plachet, no, spíše vrtulí. Klíčem je správná trajektorie dopadu, jak se zhoupnu přichycením, tak nesmím o nic zavadit. Tím ideálně proklouznu místem před sebou, zase se přichytím a jsem konečně v cíli, kam se má dostat. A ono napřáhnutí pulzující energie a přichycení, to je ještě lepší vlastnost, než možnosti teleportace v Dishonored. Nejobtížnější zatím točící se vrtule. je nutné na nich přistát, plně se dobít a poté pokračovat. A mnohdy i řešit, jak vlastně pokračovat dál. Ale zatím jsem to vše zvládl. Nyní se nějak dostat do města. A komentář ke hře už fakt hotov. Dále jej upravovat už asi nebudu. Nerad bych.

Level č. 4, jak je hráč za druhou pasáží s točícími se vrtulemi z plachet. Viz obrázek https://i.imgur.com/tCUS2mU.jpg U save pointu je obtížná část se třemi plošinkami, z nichž se musí správně proletět a natočit tak, aby to hráče vyneslo do patřičné výšky u té poslední z nich. Jen tak poté bude mít, při aktivaci raketových bot, šanci dosáhnout města pod sebou. Já přišel na to, jak si ulehčit minimálně dosažení prvních dvou plošinek, k nimž se je potřeba přitáhnout. Dát vysoký skok plným nabitím, když stojím na skalním výstupku u modrého save pointu. Jak mě to vymrští do výšky, ideálně namířit na první plošinu a přitáhnout se k ní. Teď jde o to, aby se na ní povedlo i úspěšně přistát. Ale nesmí se použít další přitažení. Přistát a odpočinout si na ní, to jednoznačně jde. Díky tomu jsem v lepší pozici, než kdybych se klasicky přichytil a odrazil za letu. Z ní jde takto s trochou cviku dosáhnout, úplně identickým postupem, i na přistání druhé plošince. Odsud by to mělo být ke třetí plošince už snazší, ale již s odlišným postupem, než jaký tu popisuji. V tu chvíli by měl mít hráč jedno přitažení a raketové boty. A ještě je důležité uvést, že vysoký skok lze na první a druhé plošince dát též, protože se vždy dá nabít a taktéž vymrštit do výšky. Kdyby tam šlo nabít naplno i přichycení, byla by to hračka, to ale bohužel na těch plošinkách nefunguje. Hra je nebere jako pevnou zem.

Když už jsem měl víceméně pochopenu tu metodiku toho, co musím přesně udělat, a skoro se mi to i povedlo, následoval další neúspěch. Já padal do hlubin, když se najednou načetl nový save point z místa, na které jsem se o chvíli zpět pokoušel doskočit. Nedařilo se mi to celý jeden den. A šlo bezesporu o nejnáročnější úsek ve hře dosud. No, a hra to za mě vyřeší takto. Ale co, no, to se občas stane. Když je postup podřízen záchytným bodům a jejich dosažení. A Strory About My Uncle tak nejspíše má ty instrukce k uložení o něco dříve, než dojdu k modrému čtverci, co tu vlastnost má indikovat. Ale nevadí mi to. Ta pasáž byla opravdu moc obtížná, že bych ji zkoušel splnit ještě teď.
______________________________________________________________________________________________________________________

31. 1. 2021 - V posledním levelu, které zde spíše suplují formát klasických epizod, je obtížnost popohnána na maximální možnou úroveň. To si uvědomím tím, že musím utíkat před padajícími krychlemi, co mi před chvílí sloužily jako podklad pro přeskočení, přičemž pevně držely. Cesta zpátky je identická, jen se mění její charakter, kdy se musím vyhupovat co nejvýše, používat všechny triky a dostat se na pevnou zem dříve, než jakákoli z mnoha padajících krychlí zahučí do hlubin. Několikero opakování mě to samozřejmě stálo. A nezdálo se, že bych si s tím nějak poradil, ale přeci jen se mi to povedlo. Snad už nic vypečenějšího ve hře není. Nevnímám to jako výrazný zápor, A Strory About My Uncle je díky tomu neskutečně originální.



Skákat na přichytávající plošinky tak, že jsem přímo na jejich vrchu, z kterého se pak vrhám dál, to je dost hardcore kousek. Šplhat po stěnách, na nichž se sotva držím, musím se pouze sporadicky přichytávat a rychle jít dopředu, to je opravdu kumšt. Měl jsem rozbitý oblek, raketové boty. Není divu, co vše onen malý chlapec ve hře byl nucen už podstoupit. Opět zase spraveno u ohniště. Jde se vesele dál hledat cestu.

Dnes po nějaké době zkontrolovány mé komentáře ke Quake II: Mission Pack - The Reckoning a Light Weaver. Menší vyladění provedeno, zní nyní mnohem více celistvěji. Tato revize textu se samozřejmě dotkne i mých komentářů k Alpha Prime a A Story About My Uncle. I když nepředpokládám, že by též bylo nutné je jakkoli upravovat. Především si je ještě minimálně jednou po sobě přečtu.
______________________________________________________________________________________________________________________

1. 2. 2021 - Splněna kategorie č. 10. Dětský svět na Hardcore, a to dohráním hry A Story About My Uncle.

Konec opravdu úchvatnej. Ale neskutečně obtížnej. Ale je to fajnová plošinovka, kterou jsem si zahrál fakt velmi rád. A ten konec a epilog, naprosto boží!

Celá čtveřice mých komentářů opětovně zkontrolována. Quake II: Mission Pack - The Reckoning, Light Weaver, Alpha Prime a A Story About My Uncle. Úpravou nyní nemusel projít jen ten třetí v pořadí. Ale fakt již finální verze textu, v níž vše sedí, jak má. Kompletní čtveřice komentářů několikanásobně přečtena. Oceňuji, že má každý z nich hlavu a patu. Dal jsem jim nějakou strukturu, drží po hromadě. To je pro mě nejdůležitější.
______________________________________________________________________________________________________________________

3. 2. 2021 - Do kategorie č. 5 Pořádný pařan přijde hra XIII - 2003, dosud vůbec nedohrána. Hra funguje. Mám ji na disku už asi sedm let. Obtížností je čtveřice, já zvolil druhou v pořadí 2/4. To je Normální, snad bude hratelnější. V XIII se postup ukládá jen formou záchytných bodů, které je navíc potřeba i potvrdit stiskem klávesy F5. To se pevně uloží a je možno hru vypnout.

Dnes trochu vyladěn i komentář k Alpha Prime, asi dva odstavce. Nyní tedy prošly celkovou úpravou všechny dosud napsané a nepublikované texty, které v rámci Herní výzvy 2021 mám k dispozici.
______________________________________________________________________________________________________________________

5. 2. 2021 - Pětice komentářů k Herní výzvě zálohována na jiné zařízení, Na DH provizorně vyplněny dosud splněné kategorie. Včetně komentářů. Sice je to při mé dosavadní situaci dost absurdní, ale právě proto jsem tak učinil. Nemám možnost, na rozdíl od jiných, své komentáře publikovat v pořadí, jakém jsem je napsal, hry odehrál a kategorie splnil. Začíná to být poměrně únavné, ale co asi s tím, že? A nejde o překlep, do komentářů zařazen i ten ke hře XIII, neboť psán již kdysi. Ale je otázka, co vlastně za podobu komentáře k této hře letos upotřebím. A kdyby se mi nic vymýšlet nechtělo, mám snazší práci.

Koncept logických či plošinovkových her se mi postupně rozpadá Sad Poděkovat můžu nynější nedostupnosti hry Antracito. Což mě přivádí k tomu, že do kategorie 5 bych měl správně dát nějakou obdobu A Story About My Uncle, ale fakt nevím. A jiné tyto parkurové hry budou nejspíše moc krátké. Cílem totiž je, nemít v Herní výzvě 2021 více než dvojici FPS. A zároveň bych ty hry měl již nyní mít na Steamu v knihovně. V úvahu možná ještě připadají Gravulse, popř. Portal. Jo, letošní Herní výzva je pro mě prokletá. A do kategorie 2 jsem něco na HC natipoval, ale Vitrum je extrémně obtížný s nesmyslným systémem ukládání. A o jiné first person logické hře z jižní či střední Ameriky už fakt nevím. Na Steamu mám i hru Downward - (2017), tudíž je klidně možné, že bych ji do té pětky mohl dát.
______________________________________________________________________________________________________________________

6. 2. 2021 - First person hra Downward vyzkoušena. Asi 4,5 hodiny hraní. Na můj vkus moc složité a nelineární. To ve výzvě tedy nepojedu. Pro kategorii č. 5 - Pořádný pařan tak platí ta XIII - (2003). Dnes jsem ke hře našel HD textury, které si tam asi dám.
______________________________________________________________________________________________________________________

7. 2. 2021 - Tak XIII mi nevyjde. Hra mi sice jela ok, ale domrvil jsem to přímo ukázkově. A musel ji tak pouze odinstalovat. Takže nějakou jinou hru do kategorie 5. Nebo rozehrát jiné, dosud nesplněné kategorie. Painkiller: Redemption, přesněji řečeno, jeho mod Redemption in Hell z Ruska. To přijde na kategorii č. 5 Pořádný pařan. Dnes odehráno kousek první mapy. Modifikovaná hra má dvě celé epizody, dohromady 12 levelů. Každá z epizod po šesti mapách, obtížnost zvolena Insomnia. Snad tam 15 hodin nahraji. Pokud by mi někdo chtěl zathrnout hraní modifikované verze, tak má smůlu. Jinou hru už tam fakt dávat nebudu. Od roku 2016 hraji Painkillery celkem pravidelně. Alespoň využuji trochu mých zkušeností z loni hraného Painkiller: Overdose.

Map 1 - Episode 1 dokončena. Nalezeno 4 secrety, 1200 zlata. Level přešlý, čímž byla splněna podmínka pro zisk karty. Tou je dvojnásobně munice. Zajímavostí je, že zde je jen jedna stříbrná karta současně. Druhý slot v nabídce karet absentuje. Mapa mi spočítala odehraných 83 minut. Do hry jsem si dal mnou používaný SweetFX, který hru notně ztnmavuje. Musel jsem proto i upravit hodnoty tmavosti v nastavení Video. Pokud se osvědčí, nakonfiguruji tak i další Painkiller hry.
______________________________________________________________________________________________________________________

8. 2. 2021 - Map 2 - Episode 1 dokončeno. Za 84 minut. Nalezeno secretů 6/7. Level design map je ale fakt dost hroznej. Zachraňuje to jen ta řežba. Insomnia je tu na úrovni Nightmare, ale zase přidávající na záchytných bodech plný stav zdraví. Takže to dobře kompenzuje. Souboje tu ale probíhají v těsných prostorech, a kdybych neuskakoval a neběhal, bylo by to nehratelné. Získána druhá karta, zlatá se čtyřnásobným poškozením nepřítele, ale i s dvojnásobným zpomalením času. Dvě funkce na jediné kartě. A karty tu stojí fakt hodně peněz, čímž se je vyplatí v mapě sbírat. Nebo získávat cennosti v těch secretech. A ještě jedna důležitá věc, zlaté karty lze v Redemption in Hell použít dvakrát v průběhu hraní identické mapy. A není na to vůbec potřeba žádná stříbrná karta. Hraji to, protože pomalinku kompletuji celou sérii Painkiller, i s těmi modifikacemi to stojí za velký kulový. Zase ale na druhou stranu, řežba je řežba. No, a to odměřování času, kolik jsem nahrál, to je pro mě stěžejní údaj.
______________________________________________________________________________________________________________________

9. 2. 2021 - Map 3 - Episode 1 dokončeno. Za 49 minut. Nalezeno secretů 4/5. Získána stříbrná karta Health Stealer, tu jsem ponechal ve slotu a nedával si ji do svého bestiáře. V následující mapě je úkolem najít všechny svaté předměty. A nechybí jedenáct přítomných secretů. Jen tak budu odměněn další kartou. Protivníků je v mapě Palace 351, což vypadá nadějně. A můžu používat libovolné zbraně. V Map Refinery jsem byl mnohokrát v úzkých, ale pomohlo mi právě aktivování zlaté karty, celkem dvakrát uplatněna její pomoc.
______________________________________________________________________________________________________________________

10. 2. 2021 - Map 4 - Episode 1 dokončeno. Za 131 minut. Nalezeno secretů 10/11. Získáno všech 16 svatých předmětů. Posbírána finanční měna ve výši 2446 zlatých mincí. Odměnou za vynaloženou snahu jsem obdržel tarotovou kartu Health Regeneration, spadající do kategorie těch stříbrných. Tudíž opět nevyužita. V mapě č. 5 je potřeba zneškodnit všechny nepřátele. Je jich 1079 na obtížnost č. 3 Insomnia.

Map 5 - Episode 1 dokončeno. Za 69 minut. Nalezeno secretů 4/6. Zlaťáků nastřádáno 1300. Tady jsem kartu bohužel nezískal Sad Kompletní statistiky zabití jsou vždy problém. V Painkillerovi to funguje tak, že když absolvuji všechny checkpointy, nebo když dojde k aktivaci závěrečného teleportu, tak smůla, jiní protivníci se v mapě už asi neobjeví. Jejich výskyt je totiž řízen skripty, případně tím, zda najdu nějaký secret. I v nich se kolikrát spustí sekvence bojů, to se mi v Map 5 jednou povedlo, ale zřejmě jsem něco minul, neobjevili se prostě všichni. Tento aspekt tedy není, jakkoliv bych chtěl, zcela pod mou kontrolou. A úkoly tohoto typu tak bývají těmi nejobtížnějšími v sérii, má-li za ně být úspěšně získaná tarotová karta. Aktuálně tudíž jen čtveřice odemčených karet, maximálně jich nyní můžu mít už pouze jedenáct. Ale důležité jsou vlastnosti těch dosud obdržených, které mám stále dosazeny v bestiáři. A kolik že nepřátel mi chybělo? Pouhých 24.
______________________________________________________________________________________________________________________

11. 2. 2021 - Map 6 - Episode 1 dokončeno. Za 90 minut. Nalezeno secretů 8/8. Získáno všech 13 svatých předmětů. Posbírána finanční měna ve výši 2084 zlatých mincí. Odměnou za vynaloženou snahu jsem obdržel tarotovou kartu Catcher, spadající opět do kategorie stříbrných. Karet nyní tedy vlastněno už pět. Hrad byl velmi pěkný, místy ale obtížný. Souboj s bossem. A hraním poslední fáze Ep 1 jsem zároveň i dokončil svůj komentář ke hře, popisující to nejzajímavější z ruské modifikace Painkiller: Redemption in Hell. Aktuálně na startu Map 1 - Episode 2, což je zřejmě navlas identický level Prison z Painkiller: Black Edition. Naštěstí s málo protivníky a jednoduchou podmínkou na zisk karty.


______________________________________________________________________________________________________________________

12. 2. 2021 - Map 1 - Episode 2 dokončeno. Za 20 minut. Získána karta Summon Warrior publikovaná výše. Dosud odemčených karet je k dnešnímu dni šest, v modifikaci Painkiller: Redemption in Hell na obtížnost 3/5 - Insomnia. V období 11-15 February 2021 jsou na Steamu opět slevy, takže vezmu Vitrum a Need for Speed: Undercover. Obojí za mrzký peníz, čímž si dokoupím chybějící hry do letošní Herní výzvy. Ever Forward je stále poměrně drahý a kupovat nyní rozhodně nebudu. A možná vezmu i nějaká Pinball FX3 DLC, která stále nemám zkompletována. Asi dva Williams balíčky 3 a 4.

V rámci uběhlých statistik, které mi měří odehraný čas ve hře, jsem doposud nahrál v kategorii Pořádný pařan 8:26 Hod. Snad ten limit na Normal variantu pokořím. To by byl pech, a jinou hru si rozhodně nemůžu do kategorie č. 5 dovolit dát. Fakt ne! Už tak se s letošní Herní výzvou zaobírám příliš, je s tím stále dost problémů. Jak je u mě neustále pravidlem, upravuji do zblbnutí mé texty do Herní výzvy, výjmkou není ani tem pátý v pořadí. Dnes trošku vybalancována značná část komentáře. V zásadě již snad ok, netřeba stále výrazně měnit. Má to být jen co nejlépe podáno, aby to poté při čtení stálo za to. Neměnil jsem nijak obsáhle, i když to zahrnovalo vícero úprav. Přiznávám. A všechny ty komentáře mám zálohované na vyměnitelném USB disku.
______________________________________________________________________________________________________________________

13. 2. 2021 - Map 2 - Episode 2 dokončeno. Za 60 minut. Získána karta Iron Will, pakliže jsem byl ukázněný a svědomitě sbíral dostatek duší. Je tudíž logické, že za deset proměnění v Démona následovala sladká odměna. Krom toho posbíráno 1240 cenností, objeveny dva secrety. V závěru mapy se mi hra při ukládání pozice kousla, Fatal Error. Rovnou uložená chybová hláška, takže jsem musel finální zůčtování dát už bez možnosti uložení pozice. Ale jelikož uplatněna Hell Gun, nebyl to problém. Navíc ve vhodnou chvíli i proměnění v Démona, čímž na horním ochozu snadno zneškodněni číhající záškodníci.



A Story About My Uncle přeřazeno do kategorie č. 10 - Dětský svět na Hardcore. Podstatná část hry, kdy jde o tu definici hratelnosti, se odehrává v dětském věku hlavního hrdiny hry. Dospělého muže, který na to vzpomíná, čímž to zároveň vypráví své malé dceři. A to je oním Příběhem o mém strýci. A do kategorie č. 1. - Pacifista na Normal dána hra DeadCore. Ta by neměla být vůbec založena na násilí, ale naopak na podobném principu, co ta výše zmíněná plošinovka. A hlavně byl DeadCore i ve slevě na Steamu. Za necelých 185,- Kč tak pořízena zbylá trojice her do letošní Herní výzvy.

Map 3 - Episode 2 dokončeno. Za 43 minut. Posbíráno 1241 zlaťáků, všech osm svatých předmětů, objeveno secretů 4/5. Získána karta Soul Redeemer. V Pentagram nabídce s taroty jsem měl již přes 10 000, což mě přimělo si do bestiáře ke zlatým kartám dát i Iron Will kartu. Ta stojí přes 2000 zlatých, ale měl jsem na to. Nyní mám 7700 peněz, snad nějaké ještě posbírám. A chce to delší mapy, popř. v nich strávit více času.



Map 4 - Episode 2 dokončeno. Za 52 minut. Posbíráno 1373 zlaťáků, všech pět svatých předmětů, objeveno secretů 2/2. Zde nezískána karta, již dvě mi tak utekly. Ale byl tam nějaký problém s detekcí sebrání či nesebrání vesty. Dělo se opakovaně a nešlo tomu zabránit. V této úrovni mě též potkala závažná chyba skriptu, která zneplatnila veškeré uložené pozice a bylo potřeba to opakovat od startu levelu. Naštěstí se již znovu neobjevilo. Chyba byla tak prekérní, že se uložila ta chybová hláška, přičemž při tom hra spadla na plochu a ukončila se. Tady do sytosti využit sekundární režim kolíkometu, neboť jsem těch granátů měl neustále požehnaně. Opět sbírány duše. Zlaté karty aktivovány jen jednou, myslím. V úplném závěru. Financí v inventáři karet mám přesně 9162. Teď nezbývá než doufat, že zbylé dvě mapy budou o něco obsáhlejší.

Map 5 - Episode 2 dokončeno. Za 34 minut. Posbíráno 582 zlaťáků, kompletní čtveřice svatých předmětů, objeveno secretů 2/2. Zde znovu odemčena karta, a to Fear. Mapa je velmi triviálně řešena, v podstatě neutichající akce s obrovskými zástupy nepřátel. Úkol pro kartu zněl, nemít méně než 180 životů okamžikem dokončení mapy. To se snadno povedlo. Zlaté karty uplatněny dvakrát. Byli tu často bossové. Subjektivně je Redemption in Hell o dost snazší, než byl Painkiller: Overdose. Ovšem, nehraji nyní na Nightmare. Tam by Redemption in Hell byl asi stejně obtížný. A podařilo se mi dostat do secretů tím, že mě při proměně v Démona u checkpointů, hra najednou teleportovala do tajné lokace. Ani nevím, jak jsem se tam dostal. Nejsem si vědom, že bych někde našel specifický vstup.


______________________________________________________________________________________________________________________

14. 2. 2021 - Map 6 - Episode 2 dokončeno. Za 330 minut. Zlaťáků objeveno 1062, secretů 4/10 a svatých předmětů 6/8. Hru jsem nechal běžet a šel spát. Poslední dvanáctá úroveň je dost obtížná, ještě že karty dobře posloužily. Na zisk závěrečné karty tentokrát zašla chuť. Najít veškeré bedny s náboji je oříšek, neboť se tu vertikálně skáče a překonává kde co, což je při nedostatku životů později problém. A jak se dostat na okolní balóny, to nevím. Mapa byla opět originální, že její obsah není nikde v předešlých Painkillerech, alespoň, co je mi známo. Rozehráno na Nightmare od začátku Ep1, s ponechanými kartami.

Splněna kategorie č. 5. Pořádný pařan na Normal, a to dohráním hry Painkiller: Redemption in Hell na obtížnost Insomnia 3/5. Ve hře stráven dostatek hodin, že to snadno pokryje základní variantu Normal. Tarotových karet získáno 9/12. Ve hře se nevyskytoval nijak velký počet chyb, natož pak těch závažných, až na ty menší záležitosti. Proto na DH dáno 60 procent v hodnocení. A to hlavně i díky slušným kartám a secretům, bez nichž by to bylo určo dost slabé. Vázne tu totiž ten design map obecně.

Dnes odinstalována logicko parkourová hra Downward, k níž zálohovány mé uložené pozice. A nainstalováno Need for Speed: Undercover - (2008). Na DH vložen nový návrh na Light Weaver, jelikož byl ten původní s mizerným popiskem. Asi proto to tam dlouho nechali vyset. Trochu zkorigováno, rozsah textu o něco snížen. Informace lépe podány. Snad to v únoru schválí. Tak schváleno, proto konečně vloženy i mé komentáře. Snad se budou líbit. Za spam se omlouvám, ale kvůli herní výzvě urgentně vloženo.
______________________________________________________________________________________________________________________

15. 2. 2021 - A Story About My Uncle a Painkiller: Redemption in Hell si určitě dám znovu. Prvně zmíněná hra sice odinstalována, ale to neva. Díky pěti splněným kategoriím se můžu věnovat i něčemu jinému. A Need for Speed: Undercover zatím jedu spíše vlážně. Tam řeším nastavení grafiky. Budu hru hrát ve vyšším rozlišení, než je nativní u mého monitoru. Tu možnost poskytuje sám monitor, že nemusím výslovně využívat DSR režimu. To trochu oddaluje perspektivu vozidla, zmenšuje velikost objektů. Logicky, a mělo by samozřejmě i mít větší detailnost. Zkoušeno a dalo se. Rovněž bych rád dokončil hraní modu Zones of Fear, který je autory stále upravován, ale uvidím. A děkuji všem pluskařům na DH.
______________________________________________________________________________________________________________________

16. 2. 2021 - S Need for Speed: Undercover už laborovat nehodlám. Je to Kocourkov. Při spuštění hry vidím rozlišení 1280x720 HDMI, HDMI je můj signál obrazu. Ale s tím rozlišením je to složitější. Ve hře ve volbě Rozlišení nastaveno buď nativně 2560x1440 či jedna 4K varianta, kterou stále můj monitor podporuje. A takto navolené je to pak vidět v konfiguračním souboru, co je přítomen v registru. Díval jsem se. Když ale vyfotím obrázek ve Screenshot Captor, zatímco je hra zapnutá, obrázek ze hry se sice grabne, ale jen v rozlišení 1280x720. Fraps použít nemůžu, není kompatibilní s jedním sw přehrávačem. Ge Force Experience rovněž kulový umožňuje a nedetekuje mé Steam hry. V něm by to teoreticky mělo být řešitelné líp. Na Googlu nic nenalezeno. Obraz tak můžu udělat ostřejší jen přes aplikaci k mému monitoru, ale pouze střídmě, v opačném případě by byl výsledný dojem hroznej. U Painkillera tyto problémy nemám. Tam je totiž nativní rozlišení i v hlavní nabídce, jakémkoli okamžiku, co jej mám zapnuté. Ale EA či Black Box jsou prostě břídilové neschopní.
______________________________________________________________________________________________________________________

17. 2. 2021 - Dnes vyřešeno, viz obrázky. Bylo nutné do hry dát toto - https://nfsmods.xyz/mod/262 Tím je následně detekováno rozlišení plochy, které se i nastaví ve hře. Opět pojedu v nativním 2560x1440, ta vyšší varianta byla jen chabá kompenzace té předhcozí nefunkčnosti. Ale již netřeba. Need for Speed: Undercover má infiltrovaného policistu, co se vetře do podsvětí závodů a zločinu, čímž splňuje kategorii 6. na HC. A v osmičce na HC mám Sleeping Dogs: Definitive Edition.


______________________________________________________________________________________________________________________

18. 2. 2021 - Do NfS: Undercover jsem dal tyto užitečné nástroje, s nimiž je to hratelné a sledovatelné v pohodě. Project Reformatted, ENB Series, Generic Fix, Screen Resolution Detector. Zmíněné ENB Series je primárně k NfS: Underground 2, kde se aktivuje přes Shift + F9, ale v Undervover trošku hru ztmavuje. Ani nejde těmi klávesy zapnout. Jiné ENB Series k Undercover nezkoušeno. Grafiku jinak upravuje do nějaké míry i Project Reformatted. A ostatní odkazy jsou na širokoúhlé rozlišení a jeho správnou detekci. Víc ve hře momentálně vloženo nemám. Kompatibilita na WinXP SP3, spouštění jako správce, spřazení na jedno jádro. Myslím. Nastaveno v 3D Nvidia a Nvidia Inspectoru. Konfigurační soubor má hra uložen na systémovém disku v registru, více tady. A ještě je podstatné si přejmenovat spouštěcí soubor hry na nfsuc.exe, k němuž posléze mít vytvořen zástupce. Uvedená nastavení by neměla tolik způsobovat vykreslování okolního světa za chodu, zjevování objektů před hráčem. Ale jde o starší hru už.
______________________________________________________________________________________________________________________

19. 2. 2021 - Honičky s fízlama jsou fakt zlo. Už dvakrát mě připravili o vůz. Po trojím zatčení vyfasuji nemožnou plečku. Ale v sekci Závod o auto je duplikát dříve vlastněného vozu. Nevidím v něm rozdíl, jde v podstatě o tentýž zabavený kus. Z mapy mi zmizely aktivní závodní příležitosti, ale na radaru jsou zase nějaké hvězdičky. Což je aktivní. Ale doufám, že neopakuji již absolvované. Dosud se v tom teda moc nevyznám. A hlavně mě baví jezdit mimo město. To je mazec. Volnému ježdění je asi konec. Policajti mi to dávají sežrat. Automatické ukládání vypnuté, stíny a detaily okolí dány na max. Zbytek ponechán beze změny. Na mapě přibývají závodní soutěže s tím, jak dokončuji ty dosud odjeté. A je fakt lepší se k nim proklikat mapou, než tam reálně dojet. Právě kvůli tomu pronásledování bezpečnostními složkami.
______________________________________________________________________________________________________________________

20. 2. 2021 - Jak se dalo čekat, Need for Speed: Undercover už mě začíná sakra bavit. Nehorázná hra. Dnes absolvována devatenáctiminutová honička s policisty, která měla opravdu grády. Naštěstí jsem ji bez zatčení dal. Způsobená škoda činila 130 tisíc dolarů. To si ty pronásledující složky zaslouží. Nemají tucha, že když jsem mimo silnici, na jakékoli cestě, že zcela žádným způsobem neporušuji zákon. Přesto následuje hovor přes vysílačku, načež se po chvilce teleportují ke mně. Chtěl jsem totiž nacheatovat peníze, kdy dostávám mimo silnici po 50 dolarech, ale smůla. Ani nebylo pořádně vidět na silnici. Maximálně zvukem slyšet. A ověřeno i na kraji silnice, kde jsem jel po štěrku, nikoli asfaltu. I tak po chvíli opět přijeli. To je asi jediný a zcela nelogický neduh hry. Graficky velmi na úrovni. Podařilo se mi těmi modifikacemi docílit adekvátní podoby hry. Za tři eura ve slevě na Steamu bezesporu dobrej kauf. A hodnocení hra má na DH opravdu rozporuplné. Fíha. A mizerný popisek též.
______________________________________________________________________________________________________________________

21. 2. 2021 - Dnes opět absolvována a zvládnuta náročná potyčka s policisty. Jak jsou ty zkratky a jízdy mimo silnici, narazil jsem na místo, kde moc policejní hlídky nejezdí, ale samozřejmě můžou jet i tam. Dá se jezdit sem a tam, schovat se mezi přívěsy kamiónů a počkat na konec hledanosti. To mi posléze přidá peníze, jízda mimo silnici, ničení majetku či vzdorování zatčení. Chci to právě zkoušet do doby, než budu mít tak 1 000 000 dolarů, zatím mám jen 200 000 dolarů Pak koupím jedno výkonné auto, jelikož se mi zpřístupnila. A mám už i hotov kompletní komentář ke hře. Tak jsem to docela vychytal, stačí jezdit dokolečka, za pronásledování fízlů, schovat se na vjezdové rampě, počkat na konec hledanosti a mám to. Stále ten úsek s bagry a hangáry mimo silnici. Ano, vstup na nepovolený pozemek, kde nemám co dělat. Ale fakt se na férovku snažím vydělat obrovskou částku, abych mohl koupit nové vozidlo. Musím to jet celý den v kuse. Když se započítá i vzdorování zatčení, naskakuje to samo Smile

Lotus Elise ponechán odsloužený v garáži. Už moc pomalé auto. Musel jsem koupit dvojnásobně výkonnější a stabilnější Audi TT 3.2 Quattro. Jen s ním zvládnutý checkpoint závod. A to ještě před tímto novým fárem zkoušeno jedno japonské auto, monstrózní a neovladatelný kus. Takže načtena pozice a vyzkoušeno to Audi. Mimochodem, je nutné mít ve hře vypnuté automatické ukládání, co se provádí u všech zásadních momentů v postupu kariérou. Takto to mám plně pod kontrolou a dávám si pozor. A opět využito i vylepšení vozidla. 32 bit Šest obrázků ve formátu PNG - rozlišení 2560x1440. - Download - Pokud shodím zapnutou hru na lištu a opět nahodím do celé obrazovky, můžu v klidu pořídit screenshot ze hry přes Screenshot Captor, stiskem PrintScreen, aniž by to zpomalilo snímkovou frekvenci monitoru. Tedy bez jakéhokoli škubnutí obrazu. Nemluvě o tom, že výsledný obrázek v adresáři hry bude poté ve 32 bit, alespoň mnou modifikovaná verze hry. Takto to tudíž od nynějška bude.


______________________________________________________________________________________________________________________

22. 2. 2021 - Ve hře nehraji za tajného poldu, ale skvělého řidiče, který byl Policií pouze nastrčen. Proto podtitul V utajení. Need for Speed: Undercover tudíž spadá jen do kategorie 8. Herní nášup na Normal. Ty nové výzvy z DLC by měly být dostupné asi v sekci Rychlý závod, případně jinde. Nevím. Ale snad se k nim ve Steam verzi dostanu. Hra se odehrává za ranního rozbřesku, pouze kolem šesté hodiny ráno. Proto ty podmanivé zbarvení celé scény, stíny a tak. Zářící slunce, bloom. Nutno ale říct, že u některých závodů mi to spíše připomíná západ slunce, případně slunné odpoledne. Ale podstatné je, že se mi modifikovaná grafika hry líbí. Provedena komplexní editace hry na DH, tedy jejího popisku. Protože je pro mě neakceptovatelné, jaké sajrajty na DH stále jsou! Navíc k sérii Need for Speed. Už asi čtyřikrát jsem musel dávat do pořádku popisky k této závodní legendě. Doufám, že mi to schválí, jak jsem vložil. Je to má druhá verze editace, kdy tu první jsem dal zrušit. Hra si propracovaný a obsáhlý popisek zcela jistě zaslouží.
______________________________________________________________________________________________________________________

23. 2. 2021 - Podle tohoto textu jsou checkpoint mise součástí DLC ke hře, a dále by mělo být novým obsahem to, co je modifikace Dálniční bitvy, akorát se třemi soupeři naráz. Na to jsem při hraní dosud nenarazil, ale ty záchytné body tam již výjimečně přístupné mám. U nich se vždy pozná, jakou strukturou oplývají, neboť v nich je žádoucí neudělat žádnou chybu, jet čistě a s velmi rychlým autem. Tudíž ponechán v garáži Audi TT 3.2 Quattro, pořízen nově modrý Nissan Skyline GT-R - R34. Ten je ještě o stupínek rychlejší. Před tím jsem si tohoto vozidla a jeho vlastností asi nevšiml. A výkonnost samozřejmě zvyšuje dokoupení lepších součástek a tuning. Vyhrál jsem vůz Dodge Charger SRT8 Super Bee, co je o něco méně výkonný, než Nissan Skyline GT-R - R34. Čímž stále používáno to rychlejší auto. K jiným se zatím nedostanu. A konečně jsem pochopil i tu metodiku aktivních ikon na mapě. V určitou chvíli na ní nejsou skoro žádné příležitosti vidět, ale přes klávesu Tab se zobrazují ty nejblíže dostupné, takže je stačí jen aktivovat, aniž bych koukal do mapy. Hra mě solidně hodila dál, vyřídil jsem pár místních šéfů a dostal novou práci. Ale jedna automechanička o mě neměla zájem. Lpěla na Ford Mustangu, či nějakém podobném autě. Načež mně hra vnucovala prodejnu autodílů, kde šlo ale kulový provést. A v jiné části splněn těžký okruhový závod. Měly by tam být někde i dva checkpoint závody, k nimž jsem dříve neměl dost výkonné auto. Povýšil jsem totiž na kategorii autodílů Závodní, což notně zlepšuje jízdní vlastnosti mých vozidel. Prozatím potuněn pouze Nissan Skyline GT-R - R34. Na tu checkpoint misi potřebuji prostě super rychlé auto, fíha. A opět mírně upraven komentář ke hře. Myslím si, že již ok.
______________________________________________________________________________________________________________________

24. 2. 2021 - Need for Speed: Undercover je hra s otevřeným světem, kde po hráči neustále jde Policie, jakmile překročí povolenou rychlost. Což je při velké rozloze mapy a vyladění vozidel na max. rychlosti, opravdu nehratelné. Občas jim uniknu, uložím, jedu hodně pomalu. Navíc musím další mise sbírat na radaru, protože je již nemám na mapě zobrazeny. Dnes splněna další část misí, z nichž ještě nějaké alespoň na mapě vidět byly. Mise Transportér nešla z mapy aktivovat, pouze přes hvězdičku na radaru ano. Na odkazu příspěvek č. 8. Hra při nesprávné aktivaci dotyčné mise spadla a ukončila se. Získáno za odměnu další auto, Mitsubishi Lancer EVOLUTION, které je momentálně mé nejrychlejší v garáži. Vylepšeno na maximální hodnoty. Hra má vozidla čtyř tříd, přičemž 1 a 2 jsou nejprestižnější, ale nemám je stále odemčené. Třídy 3 a 4 jsou pomalé, s vesměs obyčejnými vozidly. Checkpoint mise vyžadují výkonnější bouráky. A tak jo, zpřístupněna třída automobilů 2, pročež mohlo být mnou osedláno ultra rychlé Porsche 911 Turbo. S ním jsem se téměř na konec té těžké mise dostal, ale i tak mi vypršel čas. Bude nutné to vzít zkratkami a neudělat žádnou chybu. Na účtu mám něco málo přes 300 000 dolarů. Stále potřebuji vydělat velké peníze na další auta a jejich vylepšení. Teda, ukrást policejní auto, mít za sebou dost jednotek, auto nepoškodit a dovézt na určené místo. Naštěstí se mi to povedlo. Mise nebyla limitována časem. Vyštrachat nějaké aktivní soutěžní příležitosti, to je už docela potíž. Ale stále to považuji za snazší, než dojíždění na místo v Undergound 2. V něm se navíc pletly barevné ikonky, nevěděl jsem, která je od čeho. To tady odpadá. Něco málo odjeto. Ta prokletá checkpoint mise je asi na třídu 1, těsně před cílem mi vyprší limit, i když jsem měl časovou rezervu, abych předešlých checkpointů vůbec nějak dosáhl. To Porsche umí jet až 364 KM v hodině, vskutku nevídaná rychlost. Absolvoval jsem okružní sprint závod přes dálnice do první části města. Po úspěšném splnění došlo k novým, telefonním kontaktům. Trávím u toho mrtě času, ale stále není konec. Náplň misí má spád, je velmi obtížná. A jak postupuji kupředu, dochází k promítání hraných sekvencí, v nichž vystupují sympatičtí herci. A to stěžejní, co mám na mysli, již odemčeny Profesionální díly na upgrade vozidel. To snad na checkpoint mise stačit bude, minimálně dvě nové po mapě dostupné. A samozřejmě ta, co mi nešla vůbec dát. S uplatněním jedné zkratky konečně splněna ta mise na čas.


______________________________________________________________________________________________________________________

25. 2. 2021 - Dnes jsem splnil dvě mise, dovezl jedno rychlé vozidlo na místo, přičemž po mě šly policejní jednotky, kterých jsem se musel nějak zbavit. Dále odjetý jeden závod na čas, v jehož průběhu mě poprvé pronásledovali policisté. Ale naštěstí zvládnuté. Checkpoint závodů dáno něco přes dvacet, ještě pár by jich tam mělo někde být. A na DH editace popisku na verzi 3, to už začíná být vtipné. Už mám dostupnou nejprestižnější třídu aut, ta jsou ale fest drahá. V úvahu připadá některý z těchto tří modelů, Chevrolet Corvette Z06, Bugatti Veyron 16.4 či Nissan GT-R R35. Nejvýkonnější je to prostřední, ale také za 375 000 dolarů. Pár dalších příležitostí k ježdění se mi objevilo. Je stále potřeba projíždět celou mapu, až se mi na radaru něco aktivního zobrazí.
______________________________________________________________________________________________________________________

26. 2. 2021 - To Bugatti zakoupeno, opravdu neskutečně rychlé vozidlo. Jen tak si jet čtyřistakilometrovou rychlostí a ucítit ten pocit zběsilosti, to se musí zažít. V jednom závodě jsem protivníka předjel až těsně před cílem. To bylo snad jen několik centimetrů. A kvůli tomu bych minul tuto geniální hru, kdybych se soustředil na pochybné mínění ostatních. Ne, děkuji, nechci. Dnes zkompletovány opět nějaké vyžadované úkoly. Momentálně ve třetí hlavní lokaci, v níž mi hra servíruje přísun aktivních příležitostí. Jak je pěkný most se závěsnou konstrukcí, do tvaru trojúhelníku, tak na něm minimálně dvě akce jsou. A další kousek jižně od mostu. Již dlouho ale nenalezen žádný checkpoint závod. Ty považuji jednoznačně za nejpřínosnější ve hře. A to je přidalo až rozšiřující DLC. A můj komentář k Need for Speed: Undercover opět trošku vyladěn. Tudíž již dosažena verze textu 6.0. Pořešeny zbývající pracovní záležitosti, načež mi hlavní spojka dala úkol Federální úřad. Ale ještě zkusím, zda se někde nenachází jiné práce k vyzvednutí. Aut v garáži nyní mám šest, přičemž jedno prodáno. Stav účtu je 450 000 dolarů, chci koupit ten japonský Nissan GT-R R35. K němuž ještě přijdou vhod rozšiřující díly vyššího výkonu. Odpravování nepohodlných osob, s kterými jsem dříve závodil, vedl konverzaci a tak, to je v Need for Speed: Undercover regulérní GTA style plnění úkolu. Až na fakt, že nelze vystoupit z vozu a rozstřílet jej na maděru. Takže do auta několikrát pracně ťukám, pronásleduji jej, snažím se zbavit dotírající Policie, v pravdě nesmírně obtížný úkon. Splněno tak, že jsem do dotyčného vozu vícekrát šťouchl, zbavil se hledanosti, až někde na dálnici, a po chvíli jej definitivně zneškodnil. Dosud asi nejnáročnější mise ve hře. A stále to pokračuje. Na Steamu už 60 hodin, ale z nich je potřeba minimálně 10 hodin odečíst, to byla totiž hra shozena na liště. Komentář ke hře již ve verzi 7.2, ale takto se neustále zlepšuji svým psaním. A editace DH popisku ze dne 25.2. 2021 je i o jeden den později samozřejmě stále plně akceptovatelná. Již netřeba dalších, mých úprav.
______________________________________________________________________________________________________________________

27. 2. 2021 - Celej gang, s kterým jsem závodil, teď likviduji pronásledováním. A závody už asi nebudou, není s kým. Jen doufám, že po dojetí příběhové linie stále budu v režimu kariéry, kde budou minimálně DLC tratě. Pakliže jsem je už nehrál dříve. Opravdu netuším. V sekci Rychlý závod si to sice můžu zopakovat, s jinými auty a tak. A hlavně je u toho zneškodňování složité to, že mi nesmí ujet. To dojde k odpočtu vteřin a hra mi napíše, že ujeli. A Maggie Q je prostě skvělá. Tak dohráno. Závěr byl pěknej. Povedly se mi dobré přemety. Jel jsem ve vysoké rychlosti, doháněl pronásledující osobu, vyvýšená část silnice mi posloužila jako skokánek, vymrštilo mě to do výšky a skočil jsem s vozidlem. Při tom i trefil cílové auto, načež stačilo už jen jedno ťuknutí a bylo to. Levelování ve hře, ty Schopnosti řidiče, slouží k tomu, aby hráč odemykal daný počet vybraných misí. Maximální úroveň je 18, tak se otevřou ty mise, co mají. Checkpoint misí je ve hře 22, a s největší pravděpodobností tam asi DLC obsah nemám. Tak nalezeny instrukce, že by mělo fungovat i ve Steamu, pokud se to ručně doinstaluje. Project Reformatted s tím ale asi nebude kompatibilní.

Splněna kategorie č. 6. Jménem zákona na Normal či Hardcore. A to dohráním hry Need for Speed: Undercover. Ale myslím si, že spíše Hardcore. A do kategorie 8 přeřazeno Sleeping Dogs. DLC The Challenge Series, k Need for Speed: Undercover, se mi totiž nepovedlo rozjet, ve Steamu s největší pravděpodobností není obsaženo.


______________________________________________________________________________________________________________________

5. 3. 2021 - Minulý týden jsem hru musel odinstalovat, dnes opět nahozena. Pro ty, co by chtěli mít můj vzhled z obrázků.

1. - Nainstalovat si Steam verzi hry Need for Speed: Undercover.
2. - Dát si do ní dva zlepšováky na rozlišení, složka scripts.
3. - Použít mod Project Reformatted. A to tak, že ručně přepište dané soubory z pětice přítomných složek. Složitější verze instalace. Instrukce jsou tam přiloženy.
4. - Při puštění hry je stěžejní to, že hned na první odklikatelné obrazovce musí být vidět Project Defaction, takto to bude vše ok. Nesmí tam nikde být jen samostatný Undercover nápis.
5. - Konfigurační soubor má hra uložen v registru, adresa je uvedena na jednom linku, který tu už ode mě byl zmíněn. Tak jde nadefinovat grafické hodnoty. Plus samozřejmě i ve hře ve Volbách.
6. - Nyní do hry stačí dát mnou linkované ENB Series, hra bude o něco tmavší. Ve hře si v nastavení barev dejte hodnotu na 68 zhruba.
7. - Steam by mohl zlobit, když se pokusíte přejmenovat nfs.exe na nfsuc.exe, ale dá se to provést. A spouštějte jako správce s kompatibilitou na WinXP SP3.
8. - Poslední věcí je spřazení na jedno jádro procesoru, to je obecně známej fígl. A bezproblémovému hraní by již nemělo nic bránit.

Project Reformatted má tmavší radar, v podání tmavě zelené barvy. Žádné zesvětlující prvky na něm vidět nejsou. Bloom je celkově utlumen, blur zůstává viditelný, ale obojí již nijak nepřekáží a hra je plně graficky akceptovatelná. Detaily prostředí a vozidel doporčuji spíše střední, vysoké jen některé hodnoty. Ještě zapnout kouřové efekty. Poškoditelnost aut mám já vypnutou.
______________________________________________________________________________________________________________________

6. 3. 2021 - Dnes konečně pořízen Nissan GT-R R35, načež jsem byl téměř na mizině. Jeho vylepšení nebyla levná záležitost. Umí jet až 380 KM/H.
______________________________________________________________________________________________________________________

17. 3. 2021 - Dnes splněna kategorie č. 1. Pacifista na Hardcore. A to dohráním hry ROOBOOT. Ta je ode dneška přítomna na DH. Rozehrána již včera, kdy i dohrána. Jedná se o velmi zajímavě vypadající hru. A povedlo se mi po třech měsících zase nějaké freeware hry vyštrachat, ačkoli je to už fakt dost problém. A za pět bodů, ale zase mi změnili cover u Light Weaver, fakt nemilé a opět v rámci Herní výzvy. A navíc stejný DH uživatel. To už je spiknutí proti mé osobě Sad ROOBOOT dojeteý třikrát. A to proto, abych si udělal trhací kalendář z kategorie Pacifista, čímž jsem to prostě dohrál na Hardcore. A nikdo nemůže nic namítnout a zpochybnit Smile

K dnešku tak řádně splněno, včetně publikovaných DH komentářů, již sedm kategorií v Herní výzvě 2021. Je fakt, že jsem dvakrát použil ultra krátké hry, ale musel je i sám přidat na DH.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelU




 
Založen: 7.6.2007
Příspěvky: 350



PříspěvekZaslal: so duben 03, 2021 10:29 pm    Předmět: Citovat

.
3. 4. 2021 - Pokračuji opět hraním Herní výzvy 2021. V březnu jsem se věnoval přidávání itch.io her na DH, některé i dohrál. A že byly naprosto revoluční! Dále hrál i Zones of Fear, kde ale opět stagnuji, v Map 20. Ty Jaedena hardcore mapy jsou moc už z principu. Rovněž jsem dnes i zkompletoval seznam asi 40 her, co na DH dosud nejsou, pokud bych s jejich přidáním neotálel, možná by byl odměnou Legendární přidavač. Ale o čem tu chci primárně psát, o rozehrání osmé hry do výzvy. A sice Saints Row: The Third v kategorii 3. Remaster. Tzn. původní vydání z roku 2011. Do hry vložen neoficiální patch a identické SweetFX, co jsem použil i u druhého dílu loni. Vypadá to perfektně, pod DirectX 9, neboť D10 a 11 nevypadalo příliš vábně. Hra je nejspíše jen v nočním režimu, ale samotný začátek disponoval velmi originálně pojatými a obtížnými misemi. A to bez ustání za sebou, než konečně poleveno a já mohl okusit oddych od všech starostí a úkolů. Jo, a taky asi pořídím nový kus podložky Gigabyte AMP500, protože tu stávající mám už jedním, mnou zcela nezaviněným, vlivem dosti poškozenou. A to já u příslušenství k počítači prostě nesnesu.
______________________________________________________________________________________________________________________

4. 4. 2021 - Tak se hra odehrává i ve dne, ale dochází k tomu bez ohledu na to, co bylo dříve za denní dobu. Hra si sama zvolí ze save pozice, v jakém denním či nočním období a za jakého počasí se načte. A neběží tu tudíž klasické hodiny, co mají indikovat jeden den. Přestřelky jsou tužší, druhá obtížnost Normální, i když to možná ztěžuje aplikace neoficiálního patche. Teprve si na to zvykám, jak je hra celkově koncipována. Hlavní mise se spouští z mobilu, veškeré vedlejší aktivací E, případně z ikonek na mapě, k nimiž mě může snadno navést GPS. A mělo by tu být dost aktivit, totožně pojmenovaných činností. Jak jsem z nich v roce 2020 udělal na DH skandál.

Toto konkrétně ve hře mám, Unofficial Patch v1f0.0.1 Lite (EN) a SweetFX 1.5.1.rar a SweetFX V3.rar. Postup instalace SweetFX uveden zde. Funkční pouze pod DirectX 9. Onen neoficiální patch dělá hru realističtější, to znamená zamezení přílišného pocitu arkády. Mám to tak nadefinované, protože lepší mod ke hře asi není, bez modifikování bych to nehrál, a alespoň pro mě bude hraní fakt výzvou. Zejména ty přestřelky. A samozřejmě, dosud Saints Row: The Third - (2011) mnou vůbec nehráno.
______________________________________________________________________________________________________________________

5. 4. 2021 - Zatím splněna první úroveň aktivity Pojistný podvod. Dále vykoumáno, že lze při oslabeným zdraví zavolat záchranku. To možná bude užitečné při přestřelkách, jelikož to nestojí žádné finance, asi. A stačit by mělo se schovat na chvíli někam, příliš nevzdálit a mohl bych to dát. V podstatě se stav zdraví doplní cca do 10 sekund poté, co jsem to aktivoval. A potřebuji lepší zbraně. A víc peněž k zakoupení nemovitostí, abych mohl ukládat i jinde, než v prvním útočišti. Vypadá to, že zde nebude komplexní procházení interiérových částí obchodů, obecně ta nesmírně realisticky působící vnitřní interaktivita, kterou měl druhý díl. A postrádám i checkpoint mise. Čtyřkolce v Nob Hill se totiž nevyrovná absolutně nic. Takový je můj první dojem z hraní Saints Row: The Third.

Ještě nalezen jeden neoficiální spouštěč, co relativně funguje a umožní něco nastavit. Launcher Options Advanced. Dole v pravém rohu stačí kliknout na rozevírající nabídku pokročilých, grafických nastavení. A tam dát např. Lighting Detail na Ultra High. To jediné mi šlo nastavit, aby hra pak úspěšně běžela s načtením pozice. AA 16x mi nefungovalo už. Ostatní ponecháno, jak bylo. Jas ve hře je nutno dát na hodnotu 70, plus minus, protože je Saints Row: The Third poměrně tmavé. Převážně pro svou implementaci realistických stínů. Tak snad o něco lépe vyladěno. Obraz by měl být takový, že i při dešti bude vše slušně vidět. Velká hustota černé barvy by tam být rozhodně neměla, nejde-li výslovně o tmavé či noční prostory, kde absentuje jakýkoli světelný zdroj. Linkovaný spouštěč je potřeba přepsat v adresáři hry, následně normálně ve Steamu funguje.

Dá se tu jezdit na čtyřkolkách ve městě, ale jestli je na ně vázána i nějaká mise s odměnou, to fakt netuším.
______________________________________________________________________________________________________________________

6. 4. 2021 - Dnes trošku nastaveno i ve 3D nastavení driverů, ale nechám již být. Nic kloudného bych už nevymyslel. Jedině ten pokročilý launcher, ale to moc nevím. Hra funguje v řadě věcí dosti odlišně. V klasických GTA i Saints Row 2 jsem prostě vešel do toho svítícího víru a došlo ke spuštění mise. Tady nic takového, zdá se, není. Případně šly mise aktivovat stiskem určité klávesy. Teď jedu městem a přiblížím se k ikoně ruky, značící Operaci gangu, a rázem po mně jdou. Střílí, dokud neuteču z vymezeného úseku pryč. Činnosti typu Aktivit ale lze stále aktivovat, jak já uznám za vhodné. A přijímání misí od NPC asi také bude koncipováno jinak. Ale v zásadě se mi hra zamlouvá, již mám slušný oblečení a tak. Jen ty prašule a respekt, abych si mohl koupit nějaká vylepšení postavy. A kradení aut, jsou-li neobsazená bez pasažéra a řidiče, Policie po mně nepůjde. Ale vyhodím-li někoho z auta, tak to rozhodně ano.

Krádeže vozidel jsou plně automatizované, kdy stačí jen v cílové lokalitě snadno odchytit vyžadovaný vůz a je to. To se objeví fízlové či pouliční gangy. Tedy ten radar a mapa skrze GPS, možná jde vypnout. Ve dvojce jsem musel hledat lokaci s možným výskytem, auta se tam objevovala i tak velmi vzácně a měla tendence hned mizet. Zde to bude asi snazší. Obnovení zdraví proběhne přes Záchranku asi do 30 vteřin, odhadem. A to mimo mise.
______________________________________________________________________________________________________________________

7. 4. 2021 - Zatím s tím bojuji dost. Neumožňuje to flexibilitu ze dvojky. Ztížení přestřelek by tolik nevadilo, to je použitým modem. Horší je nemožnost jednoduše generovat větší obnosy financí, aniž bych musel výrazněji hnout prstem. V Saints Row 2 to možné bylo, na to následně navazovala celá ekonomika jednotlivých aspektů. Skrze onu misi na čtyřkolce v Nob Hill, mohl jsem si systematicky nahrát mnoho tisíc či miliónů dolarů, načež stačilo koupit maximální možnou nosnost nábojů k preferovaným zbraním. Takto vyzbrojený stačilo absolvovat arkádové přestřelky v misích. A ani nezmiňuji koupi nemovitostí, jejich následný profit z denního výdělku. Ve trojce hodinový příjem. Tudíž se fakt jak nemám dostat k neomezenému přísunu peněz. Ta checkpoint mise na čtyřkolce krom toho oplývala enormní zábavností, ve mně probouzející neutichající motivaci něčeho jejím hraním dosáhnout. To ve třetím díle prostě nelze. Klasické aktivity, vedlejšáky, kradení aut apod., neposkytuje jakékoli docílení mého cíle. Nerušeně, bez násilí vydělávat, s co nejmenší projevenou snahou, neomezenou výši hráčského konta. Tím pádem nemám brokárnu, mám pod 10 000 dolarů, nemovitosti mi nic nevynáší a tak. A ještě respekt, ve dvojce stačilo různě jezdit, tady je jeho dosažení také obtížnější. Je potřeba k odemčení zlepšováků postavy. Zkrátka, genialita dvojky se kamsi vytratila. Co s tím, to vážně netuším. Vzdávat se onoho neoficiálního patche se mi ale opravdu nechce.

Nezbývá mi než plnit ty Aktivity. Momentálně již mám policejní brokovnici. Hodinový příjem necelých 300 dolarů. Financí ale zase nedostatek, protože byla zmíněná zbraň drahá. A nemám ty finance kde snadno generovat, viz výše. Nastaven také lépe monitor ve chvíli, kdy je Saints Row: The Third zrovna puštěn. Hra byla totiž extrémně tmavá a s jakýmkoli jasem v zobrazení vypadala chabě. To přičítám mému SweetFX. Již je to v tomto ohledu ok.
______________________________________________________________________________________________________________________

8. 4. 2021 - Operace gangu jdou dát s pomocí satelitu, to pak stačí se zdekovat a mělo by to být splněno. Za předpokladu, že zvládnu přivolané posily a těžké nepřátele. A hra jako taková nemá moc žádné dominanty, ve dvojce byly skvělé architektonické pasáže, popř. vnitřní části obchodů a velkých center, které byly fenomenálně zpracované. Nevídaná míra detailů k podpoření atmosféry živoucího města. Zde nic takového nevidím. Nakonec PC verze Saints Row 2 vyšla 5. 1. 2009 a Saints Row: The Third o pouhé dva roky, deset měsíců a deset dní později. To znamená, že nemohl být díl řádně smysluplně vymyšlen a zrealizován. Vše je ochuzeno o koncepci z druhého dílu. Pakliže se ale mýlím a ukáže se, že je někde v jádru totéž, tím líp. Ale dost o tom pochybuji. A absence závodů mrzí rovněž. Jen si na ten díl z roku 2009 vzpomenu, je to potvrzení toho, že jsem si loni lepší hru do Herní výzvy fakt zvolit nemohl. A i nyní mám tendence to jít znovu hrát.

Ale jo, celkem jsem se dnes bavil. Už mám respekt 4, 9 procent odehráno, něco aktivit objeveno a splněno. Kradená vozidla a tak, ale financí stále málo, a hodinový příjem mi tam ani nenaskauje. Něco vylepšení odemčeno, to je ale odvislé od toho, zda je budu mít čím uhradit. Včetně upgradů zbraní. A je jasné, že hra nemůže být stále stejná, jako byla dvojka. Jen si na to odlišné pojetí zvyknout. A snad to nebude tak krátké, mám kompletní edici se všemi DLC. Šest obrázků ze Saints Row: The Third - (2011).

https://i.imgur.com/fX6DANA.jpg -- https://i.imgur.com/d4Fk98B.jpg -- https://i.imgur.com/Ee1INSp.jpg -- https://i.imgur.com/SZhIkj0.jpg -- https://i.imgur.com/mwusYoO.jpg -- https://i.imgur.com/phjUfs5.jpg
______________________________________________________________________________________________________________________

9. 4. 2021 - Schopnost Obírání lidí o peníze a větší suma, co mají všichni u sebe. To je hypotetická naděje k nějakému vyššímu obnosu, pokud jej nějak neblokuje a nepředělává onen neoficiální patch. Neustálým opakováním, vrážením do lidí, popř. jejich přejížděním, či jak tu má fungovat, bych získával přísun peněz. Ataky Policie bych nejspíše řešil úprkem do mého úkrytu a savováním. Do té doby můžu tak leda snít o lepších zítřcích. Dnes jsem zjistil, že nemám žádná DLC ke hře Saints Row: The Third - (2011). To je nemilé. Snad bude v dubnu ve slevě Full Package - https://store.steampowered.com/sub/17933/ Možná by to pak hraní usnadnilo, nevím. Kompletně mám čtvrtý díl, ale u trojky bohužel. Nejpozději příští týden to koupím. Víc jak 400,- Kč to snad stát nebude. Ale obecně je 1 Euro nechutně drahé. Bral bych 25,- Kč za Euro, ale to můžu snít do skonání věků. DLC zakoupena, čímž se mi poaktivovalo do hry mrtě věcí z nich. Fajn. Dokonce i mise Pařba mi šla k záchytnému bodu, včetně letu vrtulníkem. Ale u další střílečky mi již došly náboje, plus časový limit k poručíkovi. To bude ještě fuška.

Cílem jsou ty neomezené finanční prostředky. Přes jednu výzvu, v níž bych zničil 300 aut, je odměna 25 000 dolarů. To by jako základ mohlo stačit. Abych pak obíral lidi o peníze. Ale provádět Crash testy o zeď budovy je zdlouhavé. Čtyřkolka v Nob Hill to zvládla za 75 vteřin, a to mi garantovala 10 000 dolarů. V Saints Row 2. Tady jde provádět asi vícero věcí, ale ne tak snadno a za kratší dobu. Proto jsem několik hodin v kuse tu Nob Hill čtyřkolku dával stále znovu. Statisíce a milióny dolarů na stříbrném podnose. Panda útočné vozítko, s ním jdou skvěle Operace gangu.

Hodinový výnos lze sebrat až po uplynutí 30 minut času, co nebyla hra nahrána ze save pozice, ale hráč se věnoval hraní, chození a ježdění. Takže bych musel každou půlhodinu ty peníze vybírat. Ideálně na klidném a skrytém místě, abych nic neriskoval. A jak je tam ta položka vyprat a převést, má limit 5000 dolarů. Víc tedy nepřevedu. Po uplynutí 150 minut by tam tak mělo být těch 5000 dolarů k vybrání. Za předpokladu běžící zapnuté hry, že bude vidět postava hráče a monitor ani komp nezhasnou úsporným režimem apod. Vlastně nevím, zda to ovlivňuje i to. V nemodifikované hře je ten limit na hodinový výnos jen 15 minut. Jde to slušně. Splněno Operací gangu 8/32.
______________________________________________________________________________________________________________________

10. 4. 2021 - Operací gangu narušeno 12/32. Dnes jsem se dostal k lepšímu samopalu, ale zase o něj skrze game over přišel. Ale splnil jsem výzvu nudismus, takže již mám na kontě 63 000 dolarů. Teď je nějak vhodně investovat, aby mi šly lépe hlavní mise, či abych mohl snáze generovat větší přísun peněz. Přes hodinový výnos to nepůjde, je moc pomalý a v menším rozsahu. Tzn. musel bych aktivitami zvýšit jeho dosah. Také stačí krást auta, ale jen ta, z nichž vyhodím řidiče. Je k tomu nutných 250 vozidel, to ale také není hned. Samopal D4TH BlOSSOM upgradován na úroveň 3 a brokovnice AS3 ULTIMAX na úroveň 4. Absolvoval jsem pár šílených výzev, které mi poskytly kýžené peníze. Utraceno skoro celé, i obírání lidí o drobné je extrémně pomalé a demotivující, ačkoli jsem si tu schopnost nechal. Až po vylepšení samopalu, na stupeň č. 4, teprve půjdu znovu zkusit misi Pařba. A dá se navýšit i kapacita satelitem naváděných raket, ale pochopitelně za nemalé peníze.
______________________________________________________________________________________________________________________

11. 4. 2021 - Hodinový výnos na výši 1700 dolarů. Mám i nějaké schopnosti na jeho navýšení o pár procent nebo určitou výši částky, ale to vše je odvislé na investování několika desítek tisíc dolarů, které momentálně nemám. Asi jsem peníze měl řešit před zbraněmi. Teď jde tedy jen o to, každou půlhodinu herního času, tzn. i v podstatě tu reálnou, čekat na naběhnutí dané částky a pak ji sbírat. Je žádoucí nevykonávat při tom jakékoli jiné aktivity, být i někde v bezpečí zalezlý. Kdyby hra neměla limit převodu, šel bych spát a měl tam pak mrtě peněz. Zatímco by hra zůstala zapnutá. A podařilo se mi dnes opět získat tu útočnou pušku K-8 KRUKOV, nikoli samopal. I ji musím časem vylepšit, ale kapacita střeliva 500. To by na závěr mise Pařba mohlo stačit. Také je nutné navýšit regeneraci zdraví a zdraví samotné. Ty peníze jsou fakt začarovaný kruh. Ke konci Pařby je tam dvouminutový limit, přičemž mě prostě nesmí zdržet oddych při oslabeném zdraví. A protivníků je tam vícero. Dnes splněna výzva ježdění v protisměru. Potřebuji ještě tak 130 000 dolarů, abych samopal, pušku, zdraví a regeneraci vylepšil na maximální úrovně, co jdou. A dále mohl ještě koupit i zvýšení kapacity zásobníku u pušky. Budu muset zkusit systematicky vybírat každou půlhodinu vydělané peníze, odměřováním jdoucích hodinek na mém stole. Tak budu vědět, jaká uplynula doba a kolik zbývá do dalšího započtení. Za 12 hodin by měl být výdělek kolem 40 000 dolarů. Problém je ta extrémní nuda, zatímco se snažím čekat. Nelze nic provádět, i běháním po městě a obíráním lidí, po mě stále může někdo jít. A to by bylo kontraproduktivní. Docela zábavné byly aktivity s tankem, již splněny tři. A jak se dalo čekat, zde není nijak zajímavý systém získávání odměn za splněné aktivity. V tom prostě vede kultovní Saints Row 2 Smile
______________________________________________________________________________________________________________________

12. 4. 2021 - Mise Pařba splněna. Cílem bylo popadnout poručíka před tím, než zaběhne dovnitř, čímž byl pak dobře chráněn svými strážemi. Takto jsem tomu zabránil, zlikvidoval jich jen pár a dobře se kryl. A dopomohl jsem si k tomu zakoupením některých vylepšení. Ale tedy, ta komplexnost vlastností, co v Saints Row: The Third je, to je vskutku regulérní RPG prvek.

Zdraví a regenerace
Zbraně a náboje

Má to několik úrovní, jak neustále vylepšit uvedené. Je to členěno do vícero sekcí v těch Vylepšeních, že vyznat se v tom, natož si to vše zakoupit, to je na dlouho. A přímo provázáno je to se získávaným respektem, bez jehož určité výše nelze ty upgrady mít, mám-li na ně finance. Samopal a pušku tak budu vylepšovat ještě dlouho. Z aktivit vyzkoušen Útok ze vzduchu, v předešlém díle mnou zcela opomíjená činnost. Ve trojce mi celkem šla, tudíž možná vyzkouším i její provedení v Saints Row 2. Navíc má ten díl z roku 2009 i famózně řešené odměny na úrovních 3 a 6. V Saints Row: The Third - (2011) jsou dostupné úrovně aktivit tuším jen tři, snadná, střední a těžká.

V Saints Row 2 splněna aktivita Útok ze vzduchu v prvních třech úrovních. Šlo mi to, protože jsem získal praxi z hraní třetího dílu. Přitom jsem tuto aktivitu loni nějak ignoroval v domnění, že mi moc nepůjde, že bude těžká a tak. Stal se pravý opak. Ale jejím specifikem je nutnost doplnit palivo mým parťákům či komu, naštěstí to nebylo při druhém pokusu stupně č. 3 nutné. Ani jsem nevěděl, jak s vrtulníkem správně přistát. A i GPS navigaci k ikonkám na mapě Saints Row 2 má, ale já to zjistil až dnes. Ještě by bylo super, kdybych v tom starším díle zvládl dokončit Klub rváčů. K dnešnímu dni má můj dokument Saints Row 2 - Aktivity již 25 zevrubných zajímavostí, ale loni tím na DH opovrhli, nechám si jej tudíž pro sebe. Ve starší verzi jsem jej tam ale veřejně dával. A i ten Saints Row: The Third - (2011) mně už slušně učaroval. A díky onomu neoficiálnímu patchi v něm mám řadu ujetých vozidel či letících prostředků, což je velmi zábavné a inovativní. Rychlejc a silnějc, to byla zajímavá mise. Měla spád a oplývala variabilitou. Na to, jakou měla akčnost, celkem pohoda. A dobře si to utahovalo z klišé. Možná bych mohl Saints Row: The Third přeřadit do Herního nášupu, to se ale ještě uvidí.
______________________________________________________________________________________________________________________

13. 4. 2021 - DLC Saints Row: The Third - Gangstas In Space nabízí fakt zajímavý koncept. A s největší pravděpodobností jde i o definici minihry jako takové. Převážná část děje je tu čistě fingovaná, odehrávající se s zrnícím filtrem a černými pruhy. To má evokovat stříbrné plátno, takže hrdina hry je přímo ve filmu, ať už natáčeném nebo promítaném, na tom nesejde. Důležité je, že jak se schovají filmové kulisy a vše vypadá jako na cizí planetě, je to ona minihra. Protože v základním ději Saints Row: The Third normálně nejsem součástí nějakého natáčení, natož pak abych měl odlišné filtry obrazu, skrze který to celé sleduji. A rovněž futuristické zbraně, co jinak nelze mimo ty vybrané mise použít. Minihra - vhodná do kategorie č. 4 - Minihraní v Herní výzvě 2021 na DH. Dnes myslím i splněna další úroveň aktivity Kšeftování. A musím si doplnit náboje do pušky. Jedna postranní mise mi ji ponechala s minimem střeliva, jelikož tam nešlo moc volit, co uplatnit. Na účtu momentálně pár desítek tisíc dolarů. Hodinový příjem trošku potuněn, už by mi měl vynášet víc. A 60 až 120 min. a měl bych mít značně vyděláno. takto párkrát opakovat, dokud nebudu mít zhruba 200 000 tisíc dolarů. A až pak definitivně utratit za upgrady zbraní, nebo třeba nemovitosti a já nevím. Ve hře odehráno 15 procent. Mise jako takové moc nehraji. A opět šlohnutá nějaká vozidla.
______________________________________________________________________________________________________________________

14. 4. 2021 - V těch šílených vyvražďovačkách maskotů jsem okusil tu nejúčinnější sílu nejvyšších šarží zbraní, které právě dosud ještě nemám. Na účtu už 48 000 dolarů. Je žádoucí nechat hru zapnutou a odejít od kompu, ono se to poté započítá a odehraje samo. Než kdybych třicet minut blbnul a jezdil po městě. A limit převodu 15 000, takže na 90 minut by mi to započítalo necelých 15 litrů. K architektuře města, jde jen o pozlátko na efekt, bez jakékoli hlubší interaktivity a členitého designu různých detailů, jako to měl na mnoha místech Saints Row 2. A popravdě, komplexní sandbox hra dodnes asi neexistuje. Ne tehdy, pokud to vývojáři neustále ochcávají stupidními triky. Ale ve dvojce se mi to líbilo a na dobu vydání fakt pokrok. Jak je ta katedrála s hořícím nápisem, poblíž ní je skalnaté pobřeží. Když jsem byl dole u vody, kam jsem došel podél hnědé cesty, řekl jsem si, že vyzkouším vyjít nějak nahoru po skaliskách. A ono to kupodivu šlo, ale to jde ve hře jen na některých místech. Nejde většinou ani překonat útesy, jsem-li přímo ve vodě. A to se nejedná o nijak prudké srázy, kopce a tak.
______________________________________________________________________________________________________________________

15. 4. 2021 - Mise z DLC "Tohle ve scénáři není" mi nejde splnit. Ke konci se tam mají provést nálety, jakési přiblížení k budově a její ladné obletění, aby šlo o kličkování mezi budovami ve výšce. Následně by se úkol posunul dále, kde bych měl proletět mostní konstrukcí budovy, ale takto nesvedu nic. Je otázka, co s tím. Na účtu 85 tisíc dolarů, ale stále je to málo. Tak 200 tisíc potřebuji. A možná i nějaké lepší zbraně, můj dosavadní samopal příliš účinný není. Brokárna a puška jsou ok. Vylepším je, až bude dostatek financí. Včetně kapacity střeliva. Některé operace gangu jsou na střechách výškových budov, je nutné je objevit. Mise Obsazení města byla poměrně těžká. Vesměs seznamovací aktivity, které ve hře jdou provádět, ale dvojí operace gangu za sebou. To moc důvěry nevzbuzovalo. Musel jsem se po prvním ataku zbavit pozornosti gangu, oddělat druhý gang, tzn. jeho operaci narušit, následně se opět zbavit pozornosti gangu. Až pak dojeto do obchodu se zbraněmi. Nešlo použít vozidlo s přistavěným kulometem, to přestalo střílet, jakmile byl můj parťák ve vozidle. Naváděné rakety satelitem také nešly, zakoupena další regenerace zdraví. Nezbývalo než některé přejet autem, postřílet. Auta často měnit za nepoškozená. A ještě se nevzdálit od vymezeného koridoru, kde ty operace probíhaly, nezapomenout na mého parťáka. Samozřejmě, já to měl ztížené i aplikací neoficiálního patche. Ohledně té regenerace je tam ještě další část upgradu, to by mělo ještě o něco zrychlit. A mise Strážný anděl sršela pěkným dějem, mám ji jako šedivou ikonku viditelnou na mapě.
______________________________________________________________________________________________________________________

16. 4. 2021 - Operací gangu narušeno 21/32, postup ve hře 19 procent. Aktuálně na účtu 154 000 dolarů. V průběhu tohoto týdne ke hře konečně rozepsán komentář. DLC s maskoty je poměrně obtížné, budu potřebovat maximální zdraví a regeneraci. A to stojí nekřesťanské peníze. Prioritou jsou ale zbraně. Misí v hlavním příběhu má hra asi něco přes třicet. Snáze dosáhnout vyššího konta financí jde zejména díky misi Strážný anděl, jíž jde neustále opakovat. Rovněž jejím hraním plyne čas, takže po třiceti minutách to započítá i můj hodinový výdělek. Cílem je mít 200 000 dolarů, to mi snad už na ty důležité věci stačit bude. Tedy upgrade používaných zbraní na maximum, dále i navýšení zásobníků k nim. Zbraně vylepšeny. Peníze utraceny. Hodinový výdělek 7 500 dolarů. Bude nutné opět něco nasbírat, zopáknout tu misi Strážný anděl a koupit víc obchodů, abych měl vyšší výnos. Pak by neměl být takový problém mít kvapem 100 000 dolarů a podobně. Peníze vložím do navýšení zdraví a bonusového respektu, to je ale podmíněno vyššími úrovněmi respektu, získatelnému nejsnáze plněním misí či aktivit.
______________________________________________________________________________________________________________________

17. 4. 2021 - Odehráno 20 procent hry. Dnes splněn Pojistný podvod na úroveň Těžká, jiná aktivita tohoto typu tedy již ve hře asi nebude. Nejméně oblíbený styl plnění aktivit v Saints Row. Vyzkoušeno DLC Saints Row: The Third - The Trouble With Clones, při jehož hraní splněno několik achievementů. Mise Divná věda byla suprová, ale ta další mi už nešla. Odhánění davu lidí na koncertě, na který mám tak přilákat někoho jiného. A na konec i sejmout pět útočných helikoptér, to není snadné. A jak je hra hloupě skriptovaná, stojící na jakési kooperaci s NPC, nesmí se hráč příliš vzdálit od nich, jinak dojde k neúspěchu. Jako by nestačilo, že jsou naživu, věnuji se něčemu jinému, co mě zaměstnává, načež hra napíše, že jsem opustil parťáky. Do komentáře k Saints Row: The Third - (2011) vložen další odstavec. Je to vážně obtížné, ale víc mi vadí neustále mise s parťáky. Ti se pletou do cesty, snadno to schytají, je pak nutno je oživovat. - https://i.imgur.com/vwZHtG4.jpg


______________________________________________________________________________________________________________________

18. 4. 2021 - Soustředěnost na vylepšování zbraní se ukázala být jako stěžejní, když mě potkaly další série spojených misí za sebou. Navíc to fakt byly těžké střílečky, v nichž jsem musel zneškodnit i tužší protivníky. Nemluvě o docházejícím střelivu, čímž i během dané mise dobře posloužil obchod se zbraněmi. A to jsem to absolvoval v noci, přestože už tolik neponocuji. Ale hra byla uložena jen na záchytném bodu a často jsem jeden úsek opakoval. Ve 2:00 ráno bylo hotovo. V místnosti totiž vypínám všechny zdroje jakýchkoli světel a diod, to jen ruší tmu při spánku. Snažím se totiž mít pokud možno absolutní tmu. A Saints Row: The Third - (2011) mi po těch dvou týdnech už asi fakt definitivně uhranul. Mám další fázi Aktivit, co se odemkla. Je to tatáž obdoba činností ze druhého dílu. Tím pádem autoři zachovali identickou strukturu i v těch postranních záležitostech, jimiž je hra prolezlá skrz naskrz. Má oblíbená aktivita, ježdění se čtyřkolkou u staré a vyřazené koleje, kde jsou i skokánky. Dá se tam neomezeně dávat jízdu po dvou kolech, ale na dosažení této výzvy to samozřejmě bude dlouho trvat. Vandalství je suprová aktivita, tentokrát s nesmrtelností. Jinak by to nešlo asi splnit. A než útočit jen na auta, vrtulníky a armádu, ukázalo se být účinnějším klasicky ničit i okolní ploty. Na účtu 200 000 dolarů. Odehraných 31 procent, splněno 15 misí, 22/32 operací gangu, přičemž další dvě zobrazené na mapě. V sekci Mise mám sedm zadavatelů, tři z DLC a čtyři ze základní hry.
______________________________________________________________________________________________________________________

19. 4. 2021 - Komentář ke hře už zcela hotový. Možná ještě něco přidám, ale to spíše už asi ne. Uvidím. Je koncipován tak, aby žádný aspekt v něm nebyl zmíněn vícekrát, než by bylo nutné. Možná má iluze bezobsažnosti, podaná pouze esteticky a stylisticky naprosto dokonale, že mě zaslepující na několik let. Kdy víceméně postrádám racionální pohled na vše, ž čeho je má existence tvořena. Pakliže jsem schopen podobných úvah, cosi to o mé bezradnosti značně vypovídá. Hodnota Respektu na výši 13, kdy už jen krůček od levelu 14, který odemyká navýšení zdraví o značnou část dosahu. To snad trošku usnadní ty složité pře s množícími se maskoty. A taktéž obvyklé přestřelky v misích valného významu. Respekt navýšen na stupeň 16, na účtu 180 000 dolarů. Odehrána všechna Vandalství. Splněním jednoho na obtížnost Těžká jsem odemkl i další achievement na Steamu. Postup hrou na 32 procentech. Parťákům a mně trošku navýšeno zdraví, mně i střelivo do pušky. 36 procent hry odehráno, 16 misí splněno, 24 aktivit zkompletováno, 22/32 operací gangu narušeno. 12 výzev dotáhnuto, Respekt 17, zakoupen i raketomet. Zkoušel jsem též granátomet, ale ten nebyl příliš efektivní. Obě tyto zbraně mají zřejmě zredukován počet raket a granátů, je tedy potřeba je často dokupovat ve zbrojním obchodě. Mohu se pokusit docílit Respektu 18, který odemyká nějaké položky u Zdraví. Spíše ale opět zkusím tu vyvražďovačku s maskoty, to je fest tuhej aspekt hry. Ať už v rámci DLC nebo aktivit na mapě. Tak jedni maskoti se dnes povedli. Důležité je to dávat na velký počet komb, vyskakující bonusy, lepší zbraně, dobrou mušku a rychlost střelby. A samozřejmě, i co nejvyšší score. Jen s ním se odemkne závěrečný exit, kde už stačí víceméně zdrhnout. Není už pak nutné střílet úplně všechny. A prodloužené zdraví i zrychlená regenerace docela pomohlo. A co je zvláště vypečené, to jsou ty pasti. Když se jim šikovně vyhnu, přičte mi to score bonus, pokud ne, score se nepřičte. A to pak může v exitu chybět. Nemluvě o tom, že bez odemčeného exitu ani neznám přesný směr jeho výskytu, o to záludnější je následné bloudění.
______________________________________________________________________________________________________________________

20. 4. 2021 - Dnes konečně udělán první úkol z Apokalyptického Genkiho, načež se mi na mapě objevily ikonky s liškou. To jsou další nálože misí se zabíjením maskotů v šílené TV Show. Respekt na hodnotě 18, narušených operací gangu 24/32. Na účtu 362 000 dolarů. Tak se mi to povedlo, do mého komentáře přidán další odstavec. Dále malinko upraveno. Tudíž verze textu 2.0. Jsem pošuk. A jedná se o naprosto triviální záležitost, jen poukazující na to, co mě osobně v sérii Saints Row nejvíce zajímá.
______________________________________________________________________________________________________________________

21. 4. 2021 - Kdybych se raději soustředil na samotné hraní, než pořád jen měnil můj text ke hře. Ale kdo je nepoučitelný, ten musí sklidit, co zasel. No, a nebyl bych to já, kdyby to o mně neplatilo. Ostatně, jak jinak by mohl komentář k Saints Row: The Third - (2011) být už ve verzi 6.0? Nutno podotknout, že jeden odstavec mě hodně potrápil. A nejde o pouhý slovosled a jeho kontext, ale i o to, jak za sebou zařazeny jednotlivé části textu jsou. A tím vším jsem se právě velmi intenzivně zabýval. Komentář k této hře musí ode mě být zkrátka co nejpreciznější. Živá pochodeň vyzkoušena. Skoro identické od dvojky, ale přeci jen nějaká změna zpozorována. Jsou tu i Cyberprostor dráhy, v nichž jedu na motorce, vyhýbám se čemusi a likviduji cosi. A pochopitelně, i projíždím checkpointy, ačkoli zde bych netvrdil, že jde o výslovně klasicky závodní mise. Na účtu už skoro 500 000 dolarů. Téměř dokončen Respekt 18. Splněno Výzev 15/40. Podařilo se mi hraním Živé pochodně objevit zbylé zkratky, jichž mi chybělo asi 15. Ale plnění těch Výzev bude ještě krapet velmi náročné. Dnes jsem vydržel celý den hrát, aniž bych to uložil a někdo mi něco udělal. Dával jsem si pozor, byl chráněn vstupem do Aktivit. Odehráno 45 procent, na účtu 500 000 dolarů, hodinový příjem 14 000 dolarů, dosažen Respekt 19. Dnes splněna kompletně instance Živá pochodeň. Na Steamu jsou za mnohé tyto věci achievementy, což potěší. Na mapě mám další čtveřici Operací gangu, ale dosud nehrány. Z vylepšení koupeno snížení zranění z kulek. Možná bude super na ty maskoty. A i rychlejší regeneraci jsem vzal. A v garáži mám další nová vozítka.
______________________________________________________________________________________________________________________

22. 4. 2021 - Na účtu už skoro 600 000 dolarů. Jde to už snáze, bylo správné trpělivě čekat, až mě hra odmění sofistikovanou hratelností. A ty kyberprostor dráhy jedu stále znovu a znovu. Komentář již snad ok, i když to tvrdím stále, ale opak je pravdou. Dnes splněna jedna Eskorta, ve dvojce jako Doprovod. Na jednom místě mi hra chybně zobrazovala, že mám někoho zneškodnit a nic tam nebylo. Obecně je neoficiální patch mnohdy na škodu, ale zatím jsem vážnější potíže neměl, krom mise "Tohle ve scénáři není!". Splněny nějaké mise pro Zimose, kterého mám v atentátech, že jej mám oddělat. Postup hrou na 49 procentech. Respekt se blíží dalšímu posunu. Zajímavá je možnost vylepšovat vozidla v garáži. A bonusem je za to pochopitelně přísun respektu. Dnes vyzkoušena novější útočná puška, která má i sniper režim. Střílí se s ní dobře. Na účtu 600 000 dolarů. Hodinový výnos 17 000 dolarů. Už bych se ale měl fakt pustit do hlavní dějové linky, nebo prostě dál plnit vedlejší činnosti, ať mám vyšší Respekt. Stěžejní je nyní hodnota 24.
______________________________________________________________________________________________________________________

23. 4. 2021 - To je tak, když Narušení Operací gangu dávám raketometem. Pohodlně se uvelebím na střeše protější budovy a začnu pálit. Jednoduché. Na účtu aktuálně 500 000 dolarů. Dost financí utraceno za vylepšení vozidel v garáži, neboť u těch nadupaných supersportů je odměnou mnoho bodů cenného Respektu. Ze statusu 19 tak navýšeno na 22, čímž odemknuty zajímavé odměny ve Vylepšeních. Zkusím dva samopaly do obou rukou, ale hlavně jsem se dnes soustředil na nějaké ty aktivity. Útok ze vzduchu, Kšeftování či Operace gangu. A průběžně jezdím i ty Cyberprostor dráhy za 6000 dolarů odměny. Hodinový výnos 20 000 dolarů. Respekt na hodnotě 26. Na účtu 500 000 dolarů. Potřebuji tak milión, načež zkusím přes upgrade vozidla respekt ještě navýšit. Ale je tam i vylepšení Nezranitelnost po zásahu kulkami. To asi dávat fakt nebudu, regulérní cheat. Pouze neomezená munice by bodla. A též podstatně zvýšen stav zdraví, stěžejnímu obsahu hry tak už nic nebrání. Aktivit splněno 39/56.
______________________________________________________________________________________________________________________

24. 4. 2021 - Postup hrou na 66 procentech, misí splněno 28, Operací gangu narušeno 30/32, Sběratelských předmětů získáno 62/80, Aktivit dokončeno 43/56. Dnes opět i nějaké ty achievementy obdrženy. Hrál jsem dost hodin v kuse, neměl hru pořádně uloženou, když najednou fatální chyba hry. Musel jsem restartovat kompa. Naštěstí se automaticky uložilo a ok. A samozřejmě, i vydělaný obnos peněz. Hodinový výnos na výši 25 000 dolarů. Na účtu 700 000 dolarů. A Respekt povýšen na 27, občas i nějaké ty mise v Aktu 2. Vesměs seznamovací Aktivity, které už mám dávno projeté. Dělalo mi problém splnit 70 000 škody Pojistného podvodu, posléze obtížných 450 000 dolarů, ale obojí pak dáno s prstem v nose.
______________________________________________________________________________________________________________________

25. 4. 2021 - Postup hrou na 71 procentech. Sběratelské předměty 80/80. Život na party, tak hra označuje tento achievement, přestože na Steamu je to Kde to žije. Celý tento úspěch zahrnuje čtveřici kategorií, členěných po 20ti předmětech či specifických činnostech. A sice Balíčky s penězi - 20/20, Balíčky s drogami - 20/20, Nafukovací panny - 20/20, Fanoušky s foťákem - 20/20. U první trojice stačí jen věc sebrat, ale u těch fanoušků je nutné stisknout klávesu E, až pak si vás vyfotí. Všechny tyto výzvy se výrazně označí nadpisem, co bylo právě splněno. Až si hráč zpřístupní odměnu na mapu a radar, uvidí počet zkompletovaných předmětů. Já viděl jen pozice předmětů na radaru a celkový údaj o stavu kompletace. Sedmdesát devět jich je volně po městě, ale jeden balíček s penězi byl v zakázané oblasti, kterou střežila armáda. Tento achievement na Steamu splnil velmi nízký počet hráčů, jsem rád, že se k nim řadím i já. K dnešnímu dni ve hře stráveno stejně času, jako u druhého dílu. I když třetí díl ještě ani zdaleka nemám dohraný. 46/56 Aktivit, 34/34 obchodů. Hodinový výnos 31 000 dolarů. Pokusím se zabrat, ať je to už fakt dojeté. Achievementů na Steamu momentálně obdrženo 27. Na účtu 800 000 dolarů.
______________________________________________________________________________________________________________________

26. 4. 2021 - Dnes splněna mise Loď štětek, slušná střílečka. Dáno v klidu, takže nakonfigurování postavy a zbraní bylo stěžejní. Podmíněno pochopitelně dostatečnou výší Respektu, ten mám již skoro na konci hodnoty 28. Aktivit zkompletováno 48/56, na účtu 1 000 000 dolarů. Odehráno postupu 73 procent. Respekt už nebudu tunit přes vozidla, neboť se jedná o cheatování, ale hezky přes mise a aktivity. Možná by stálo za to dodělat i ty úkoly z DLCček, ty mi tam zavází velmi dlouho. Výslovně se vyhýbám telefonním misím, stojících na vlnách přežití. Pak jsou ještě nekompletní Výzvy, Atentáty a Krádeže vozidel. Ta posledně zmíněná odnož obsahu ze Saints Row: The Third - (2011) mě též hodně zajímá, ale je asi tou nejtěžší. A od nynějška si musím stav účtu držet na tom miliónu, jakákoli další částka by měla padnout na extrémně drahý majetek. Hodinový výnos 31 000 dolarů. Skoupení všech nemovitostí by možná zvýšilo jeho objem na zhruba 50 000 dolarů, ale to bude ještě řádná fuška. Vyzkoušen jeden Atentát, objevena předposlední operace gangu. Tudíž vyřízena čistě, jak se má. Neodkladné záležitosti nepočkají.
______________________________________________________________________________________________________________________

27. 4. 2021 - V rámci dostatečného Respektu jsem si zpřístupnil mnoho odměn pro Vlastnosti gangu, které mi měly dát nějakou výhodu v boji. Předpokládám tedy, že při plnění samotných misí, ale zatím se nestalo nic. Mise Gang Bang, kde jsem musel ujet bezpečnostním složkám s těžkotontážní zbrojí, mi dala zabrat. Úprk autem přes město byl velmi obtížný, nakonec se povedl. S aplikací neoficiálního patche tak nejspíše odpadají ty kooperativní parťácký věci, s nimiž by se asi hra stala příliš snadnou. Pomohlo mi jen odstranění hledanosti, to štíty zmizely, ale hned kvapem naskočily zpět. Ale extra mi to zase nevadí. Saints Row: The Third - (2011) se modifikované zkrátka chová jinak, než by se asi normálně v základu choval. Ale skrze dosažené odměny, co šly plně využít ke svému účelu, jsem si hru i tak velmi usnadnil. A hraní hlavních misí není tak obtížné, jak by jistě bylo. A o jednoduchou arkádu já ani nestál. Jedno z DLC dnes kompletně dojeto. Respekt 31, skoupeno trochu majetku, hodinový výnos 32 000 dolarů. Odehráno postupu 75 procent.
______________________________________________________________________________________________________________________

28. 4. 2021 - Jízda smutné pandy je ukázková minihra, kterou nesetřelí vágními vyjádřeními zhola nikdo. Jednoduše proto, že jde o odlišný herní prvek a mechaniku. Létám vzduchem, strefuji se do rozestavěných kruhů, odrážím se nafukovacích balónů a likviduji unikátním způsobem maskoty. V Genkiho arénách mám střelné zbraně, v Genkiho autě rozsévám oheň, v Sexy klubíčku jen válcuji prostředí přede mnou, to vše tudíž zahrnuje činnosti a předměty, co normálně mohu použít i ve zbytku hry. Jen se liší metodika uspořádání úkolů těchto misí, abych je úspěšně splnil. Naproti tomu u té smutné Pandy se situace mění. Prolétávám kruhy a odrážím se na balónech, dvě činnosti, které jsem dosud nikde jinde v Saints Row: The Third - (2011) neviděl. Nemluvě o tom, že i samotné ovládání této přídavné mise bylo poměrně náročné. A co je zajímavé, do klasických Aktivit 0/56 to nespadá, ačkoli se to tak může jevit. A hra sama i Steam achieevementy tvrdí, že jde o minihru. Ať už myšleno v jakémkoli kontextu, i pravidla Herní výzvy tato zmíněná mise/aktivita/minihra nijak neporušuje. Tzn. popis té kategorie č. 4 není nijak přesně určující. Takže ano, v Saints Row: The Third minimálně jedna minihra je. Jsem šampiónem Genki Bowlu VII ! Ta závěrečná sekvence byla boží !
______________________________________________________________________________________________________________________

29. 4. 2021 - V noci jsem si zahrál další část hlavních misí, z nichž mi utkvěla ta ve virtuální realitě. Opravdu Tron 2.0 jako vyšitý. To mi poskytlo další materiál k rozšíření mého komentáře. Přidán zcela nový odstavec, původní text ponechán. Hraní si opravdu vychutnávám, ačkoli nejde vždy vše hladce, jak bych očekával. K dnešku splněno 51 aktivit. Už jen dva Útoky ze vzduchu, dvě Eskorty a jeden Souboj pasáků. Právě tu posledně zmíněnou činnost jsem dnes dal. Na obtížnost Těžká to fakt nebyla žádná sranda. Na účtu 1 600 000 dolarů. Splněno Aktivit 52/56. Komentář již ve verzi 9.0, ale už by měl být snad zcela ok. Souboj pasáků dodělán, čímž získán achievement Dvojitá dávka pasáctví. Dole ve městě panuje stanné právo, všude je armáda a jdou po mně. Přesun možný primárně letecky, případně s tankem po zemi. Za mnou podařené a obtížné mise STAG Party a Jmenuji se Cyrus Temple. Postup na stupni 87 procent. Na účtu 1 700 000 dolarů. Hodinový výnos 33 000 dolarů. Vzhledem k tomu, že je limit převodu 270 000 dolarů, je jasné, že v nemodifikované hře by mi to dávalo asi mnohem více. Ale to mě netrápí. Respekt na hodnotě 36, čímž se zpřístupnilo prodloužení zdraví na maximum. Na Steamu odemčeno 41 achievementů. Dokončen Akt 2, bude tedy následovat Akt 3.
______________________________________________________________________________________________________________________

30. 4. 2021 - Dnes jsem absolvoval Útok zombií, neboť po jedné z sekvencí se město ponořilo do temné atmosféry a zachvátily jej zombie. V důsledku úniku jakési chemikálie do ovzduší. Mým úkolem tak bylo se zombiím ubránit a postupně shodit do vody kontejnery s onou látkou. Mise nebyla vůbec snadná. Zombie byly extrémně rychlé, zapalovaly mě, neustále se rojily. Při třetím kontejneru mě naštěstí napadlo vystoupit z vody v klidné části města, kde jsem si vzal auto a ty potvory jím přejížděl. To samé i u náklaďáku. Kontejner šel shodit jen s pomocí jedné zbraně, jinak se mohl nenávratně zničit. A já jej musel stále trefovat, aby se posunul dál. Komentář ke hře pozměněn a docíleno jeho statusu 10.0. V prvním odstavci mě to přimělo uvést trošku něco jiného. Na účtu 2 000 000 dolarů, Respekt 40. Respekt přidává hra i za plnění kaskadérských kousků s autem, nejde výslovně o nalezenou Akrobacii, ale jakékoli šílené finty s vozidlem, či jak to má hra nadefinováno. Jako brokovnice upřednostněna ta od STAGu, S3X Hammer, nemusí se přebíjet a má víc nábojů, ale zase se může přehřívat. A střílí na odpovídající vzdálenost. Zbraň stála poměrně dost. Na účtu proto už jen 1 700 000 dolarů.
______________________________________________________________________________________________________________________

1. 5. 2021 - Ve hře nahráno 95 procent. Aktivity 54/56, díky splněnému Útoku ze vzduchu. Na Těžkou obtížnost je šest zastávek, jdou na mě minimálně tři vrtulníky. A u jedné instance nelze útočit naváděnými střelami, ale jen střílet zaměřovačem. Tím to bylo dost ztížené, ale již umím všechny létající prostředky dobře ovládat a nedělá mi to problémy. Zajímavé tedy bude, jak si povedu u Saints Row 2, kde tuto instanci ještě plně dodělánu nemám. A samozřejmě, u trojky mi to tudíž hodilo achievement za splnění kompletní aktivity Útok ze vzduchu. Pokusím se to o víkendu dohrát, bude-li čas a nálada.
______________________________________________________________________________________________________________________

2. 5. 2021 - Mise Trojka, dělalo mi obrovské problémy překonat druhou fázi bitvy na ulici. Vždy se teleportoval velký tank a zneškodnil mě. V obchodě jsem navýšil, co mě napadlo, mně i parťákům, ale nijak účinné to nebylo. Až jsem si buď zavolal do boje tank, nebo tam někde sám opodál jeden stál, bez ohledu na mou akci. Nastoupil do něj a jel zvládnout tu těžkou situaci. S tankem mi to konečně šlo. Následovala fáze č. 3 ve zbrojnici. Tam se objevil další záchytný bod, ale po game overu mě hra hodila sice správně, kam měla, ale bez tanku. Jako pěšák to bylo nutné celé vyčistit, zavolat leteckou podporu a vybombardovat to. I tam byl tank, ale dalo se nějak krýt, měl jsem i raketomet. Proběhla videosekvence a rozhodnutí dvou voleb, co mohu sám udělat. Zvolil jsem záchranu Shaundi, to znamenalo doplout na ostrov se sochou, odstranit dvě fáze rozmístěných bomb, celkem osm. Na každém podlaží čtveřice. Samozřejmě doprovázené nekonečným zástupem silných vojáků, co mou snahu neustále kazili. Nemluvě o tom, že se nesmělo strefit do bomb, jinak se hraní nezdařilo. Vylepšil jsem přebíjení zbraní na maximum, dále koupil neomezený běh. To už se celkem dalo. Se dvěma samopaly současně. Mise Trojka je tedy suverénně nejobtížnější. Je v ní dvojí fáze pouličních bitev, dále jedna fáze se zbrojnicí, pak se děj větví na dvě možnosti. Jít po nepříteli či zachránit Shaundi, ta druhá alternativa je extrémně obtížná. Každopádně, po zneškodnění bomb a finálního schodiště nahoru, je už jen final boss s rukojmím, kde dojde k checkpointu. Po tomto dohrání hlavní linie následuje ještě konec na Marsu, který představuje dobrý fór autorů hry. Vesměs to má spojitost s DLC Gangsteři ve Vesmíru, ten nemám dojetý. Postup hrou na 96 procentech, chybí mi jedna přerušená operace gangu, je někde na střechách budov. Misí splněných 45 v save pozici. Aktivit 54/56. Na účtu 1 400 000 dolarů. Respekt na hodnotě 41. Ještě tomu dodatek dám, ale pravděpodobnost opakování mise Trojka je víceméně vyloučena. V zásadě ale oceňuji vyváženost hry s aplikovaným patchem, kdy jsem dostal poctivě koncipovanou střílečku. A to zcela bez jakéhokoli pocitu snadné arkády. Vyžadovalo to pečlivý přístup k mé postavě a jejím vlastnostem, co měla možnost využít. Bez nich by to nešlo. A na to je navázán Respekt. Plnění všech vedlejšáků je tudíž v tomto případě žádoucí.

Splněna tak kategorie č. 3. Remaster na Hardcore. A to dohráním hry Saints Row: The Third - (2011) s dvěma modifikacemi. Ve hře stráven měsíc času. Nahráno přes dvě stě hodin na Steamu, dle uložené pozice uplynulo ve hře mým hraním 150 hodin. Achievementů získáno 45. Splněno 19 výzev ze 40. Vozidel ukradených něco pod 20. Komentář ke hře zveřejněn, notně vylepšen do finálního statusu 13.0 Smile
______________________________________________________________________________________________________________________

3. 5. 2021 - Můj komentář se na DH ujal, to mě těší. Je ale možné, že ještě obdrží i záporná hodnocení. Jedno mínus mám, ale netrápí mě. Za pluska všem dotyčným uživatelům moc děkuji. V Saints Row 2 je 23 Aktivit, mezi nimi i závody. Díky navigaci k nim lze snadno jet. Ale jen některé aktivity se označí jako splněné. Dnes jsem splnil jeden Pojistný podvod - Level 4. Co jsem to chvíli hrál, je hra stále super. A kamera u aut je tu pocitově lepší. Samozřejmě, i třetí díl je skvělá hra. V Saints Row: The Third - (2011) dokončen i druhý konec se vznášedlem, též nesmírně obtížné. Status postupu hrou 98 procent, misí splněno 47, Respekt 45.
______________________________________________________________________________________________________________________

4. 5. 2021 - Hodinový příjem 34 000 dolarů, což znamená, že za celých 24 hodin reálného času bych ve hře vydělal necelých 1 700 000 dolarů. A zmíněnou částku bych potřeboval v množství krát 50x, abych měl na zbývající nemovitosti a ještě mi i něco zbylo. Můžu si koupit okamžité přebíjení zbraní. Z kaskadérských kousků jich provedeno asi 7, hra to koncipuje jako sběratelské předměty. Na určitých místech ve Steelportu jde s autem přeskočit nějakou část města, načež dostane hráč odměnou trochu toho Respektu. Některé mosty zůstaly vyklopené nahoru, to tak zapříčiňuje četné pády ostatních aut do vody. Jedou totiž moc pomalu a nezvládnou tu mezeru přeskočit. DLC Gangsteři ve Vesmíru dosud nesplněno. Úkol s nálety byl problematickej.
______________________________________________________________________________________________________________________

5. 5. 2021 - Cyber samopal z Deckerské sítě, co se nemusí přebíjet. Pasáž se zombíky i po dohrání hry, neboť se tam zřítilo letadlo a nebezpečná chemikálie tak uniká do okolí dál. Kaskadérské kousky jdou provést ze dvou směrů v identickém místě, např. mostu. A je jich ve hře celkem 63. Obecně ale moc nevím, kde všude jdou provést. A dá se s vozidlem dostat i na tu starou a nefunkční nadzemku. Výzev splněno 21/40. Jejich kompletace ale bude krapet velmi obtížná. Téměř dokončen Respekt 45. Na účtu 1 700 000 dolarů. A mám i motorovku, která je na manipulaci dost těžká a postava s ní jde velmi pomalu.
______________________________________________________________________________________________________________________

7. 5. 2021 - Dokončeny úplně všechny aktivity, čímž je hra mnou oficiálně dohrána na 100 procent. Ale to ani zdaleka neznamená, že jsem v ní splnil vše potřebné. Dnes zkompletována instance Eskorta, i za ni je na Steamu achievement. K dnešku odemčeno 48/83 achievementů. Z oněch dvou Eskort mi zbyla jedna s odvážením a pobavením klientů, kteří nesměli být rušeni paparazi. A druhá spočívala v pobavení zuřícího tygra. Na úroveň Těžká je pronásledujících aut extrémně moc, jsou obtížnější úkoly, např. udělat smyk a podobně. A tygr nesmí být rozzuřený. Klíčovým ukazatelem je Odvaha. Já měl tu aktivitu už splněnou, Odvaha na maximu, ale to skoro i dorážení médií, a jak jsem se snažil někde postranně, mimo silnici, jet, najednou jsem vozidlem sletěl u mostu do vody. Bylo to ale už po naplnění podmínek uvedené aktivity, takže to hra vzala jako regulérní splnění mise, nikoliv naopak, že jsem auto zničil. To se občas povede. Podstatné je, že mám všechny tyto postranní činnosti zkompletovány na úplné maximum, co v Saints Row: The Third - (2011) jen lze. Vypíchnu Strážného anděla, začínajícího ve vrtulníku, dále Cyber motoroku a Tankový masakr. Ve všech zmíněných misích je dost zábavy, nejsou nijak složité a poskytují solidní finanční obnos. Respekt 46, na účtu 2 100 000 dolarů. Hodinový výnos ve výši 35 000 dolarů. Kaskadérských kousků je potřeba ve hře provést 63, ale dnes se mi povedlo minimálně dva až tři udělat na jednom místě, jen s jiným autem, či trošku odlišněji jetým úhlem. Nevím přesně. A výzev splněno 22/40. Je tu i achievement s naskočením do auta oknem dveří, ale to moc nechápu princip provedení. Asi klávesa pro Skok a aktivaci dveří. Je potřebné to učinit 50x. Horší bude ta zbývající operace gangu, netuším, kde se nachází. Jízda smutné pandy, ta na střední obtížnost, je výbornou ždímačkou peněz. Dal jsem achievement Ohořelé chlupy, kdy stačilo proletět všemi kruhy. Mnohem náročnější je sejmout všechny maskoty v této instanci Jízdy smutné pandy. Odrážecí balony se totiž zničí hned prvním odrazem, načež jsem tam pak v menších výškách a již se nedá vrátit. Nemluvě o tom, že někteří schválně utíkají, bojí se mě, je málo času. Chce to dát napoprvé, dobrou orientaci představují ty kruhy, vedou tam, kde jsou i maskoti. Unikátní a strašně obtížná minihra, chce-li mít hráč alespoň tři achievementy z ní.
______________________________________________________________________________________________________________________

8. 5. 2021 - Dnes nalezena zbývající operace gangu, čímž jsem ji mohl přerušit a splnit tak Výzvu i Achievement zároveň. Byla na lodi v přístavu. S koštětem jsem tam zaletěl. Přivolal si leteckou podporu a bylo to splněné. V Jízdě smutné pandy sejmutí všichni maskoti, ta na střední stupeň. Opět následoval achievement, celkově padesátý v pořadí, co jsem ve hře odemkl. A ve Vylepšeních jsem vzal automaticky dokončit jednu čtvrť. Tu s letištěm, denní výnos se zvýšil o 5 000 dolarů. Momentálně ve hře mám jeho výši na téměř 41 000 dolarů. Výzev 23/40. Dosavadní výdělek v Saints Row: The Third - (2011), co mám aktuálně na účtu, 2 700 000 dolarů. V Jízdě smutné pandy jsem získal nejvýše odměnu 29 000 dolarů. Hráči za ni zůstane tolik, kolik si v ní vydělá požadovanými úkony. A chybí mi devět nemovitostí, poté už by mělo být zkompletování čtvrtí kompletní. Nic jiného už ve hře provádět nelze, krom atentátů, výzev a krádeží, popř. kaskadérských kousků a podobně. Za obsazení celého města Steelport je pak na Steamu opět sada několika achievementů. Některé bojové, armádní či policejní dopravní prostředky stačí vzít z mé garáže u bytu, dovézt je na letiště a mám splněno. Nikdo po mně nejde, ale toto jde jen u některých vozidel. Pár jsem jich tudíž opět dovezl.
______________________________________________________________________________________________________________________

9. 5. 2021 - Respekt 46 již dokončen, mělo by být hned před 47. Nadvláda ve čtvrtích na 95 procentech. opět nějaké ty kaskadérské kousky. Koupena další nemovitost, zbývá mi jich ještě osm. Občas jedu tu Jízdu smutné pandy, čekám na výdělky. Na účtu 2 400 000 dolarů. Potřebuji tak 13 000 000 dolarů, abych mohl koupit zbývající nemovitosti a ještě mi něco zbylo. Celý den bych musel dávat pandu a čekat na hodinový obnos. Dalším řešením je, že bych někoho reálně instruoval, ať mi za 60 minut chodí kontrolovat zapnutý počítač se hrou. Zatímco já bych někde trajdal. Je samozřejmě nesmysl, odejít z domu a nechat to kvůli generování zisků zapnuté. Již skočeno 23 kaskadérských kousků a dovezeno 20 kradených aut. Respekt zhruba v polovině hodnoty 47.
______________________________________________________________________________________________________________________

10. 5. 2021 - Dnes se mi opět povedly dva kaskadérské kousky s vozidlem na vyklopeném mostě. Podařilo se mi pěším způsobem vyjít jeden menší svah, až jsem byl na horní úrovni zeleně. Málokterá tato místa jdou tímtéž úkonem zvládnout, mnohdy se propadám texturou, vrací mě to zpátky, ale někde to přeci jen lze. A to i na motorce.
______________________________________________________________________________________________________________________

12. 5. 2021 - Dnes kompletně obsazena jedna čtvrť, čímž jsem získal Steam achievement. Se STAG bílým tankem odehrána celá 1/9 vlna přežití. A to ta u sídla Svatých, kde je ze dvou směrů podjezd dolů do garáže. Takže by snad i tyto telefonní mise mohly být slušně hratelné. Těchto Vln přežití je ve hře 26, je to zároveň jedna z výzev. Vlastněno 25/30 majetku, což znamená radikální úbytek nastřádaných financí. Ty v denním výdělku povýšeny na 43 500 dolarů. Potřebuji vydělat alespoň 10 miliónů dolarů, abych měl na zbývající nemovitosti.
______________________________________________________________________________________________________________________

14. 5. 2021 - Vlny přežití 8/26. Některé jsou i o tom, sejmout určitou část nepřátel. Že se mi neobjeví klasický perimetr, kde mám bránit svou přítomnost. Ale jde o zneškodnění některých protivníků, či co. Respekt 48 téměř na konci. Na účtu necelých 1 900 000 dolarů. Příští týden má být na Epicu zdarma další velká hra, tipuji, že to bude Saints Row: The Third - Remastered.
______________________________________________________________________________________________________________________

15. 5. 2021 - Vln přežití splněno 10/26. Pokaždé se spustí přímo z bytu, následně jet na místo určení a tam začít hned střílet a útočit. Dojde k aktivaci vytyčeného perimetru a boji o přežití několika vln útočících nepřátel. Respekt na hodnotě 49. 50 dává neomezené střelivo, u 48 jsem ignoroval nezranitelnost kulek. To by totiž šlo o obdobu cheatu. A nostalgie na Saints Row 2 - (2009) - PC s Gentlemen Modem je veliká ! Vlny přežití 14/26. Některé jsou časově omezené a s tankem k nim nestihnu přijet včas. Je tudíž potřeba to vzít rychlým autem. Vlny přežití 17/26. Při jedné jsem se kryl v klinice plastické chirurgie, při další v obchodě se zbraněmi. To docela šlo, mělo patřičnej drajv. Respekt 50 realitou, ale vypadá to, že již nebude nabíhat stav růžového kroužku, který ukazoval aktuální výši respektu dané úrovně. Ty vedlejší mise sice stále jdou, přičítají respekt, ale již se to viditelně neprojevuje. Nebo je to možná tím, že se s každou úrovní zvyšuje i hodnota bodů respektu, při níž se to na kroužku vizuálně projeví. Nevím. Je nicméně bezpředmětné, abych se tím nějak dále zabýval. Podstatné totiž je, že jsem si konečně mohl koupit neomezené náboje do všech vlastněných zbraní. Pistole, brokovnice, samopal, raketomet, puška, naváděcí rakety apod. Tím odpadají mé návštěvy obchodů se zbraněmi, již mi nic nedojde a nezřízené násilí tak bude rozhodně snazší.
______________________________________________________________________________________________________________________

16. 5. 2021 - Vln přežití splněno 21/26. Na účtu 1 700 000 dolarů. A ten Respekt už fakt nepřibývá, 50 je konečná. Kroužek již nereprezentuje růžová barva a číslo dosažené hodnoty se nezvyšuje, pouze se přičítají body Respektu. To, aby nebyla nabourána smysluplnost vedlejších aktivit. Výzev kompletních 25/40. Pokud bych obsadil zbylé části města, na Steamu bych to pocítil přísunem nové várky achievementů, ale to potřebuji těch deset miliónů dolarů. Jedna Vlna přežití mi šla plnit na střeše menší budovy, takže to je rozhodně plus.
______________________________________________________________________________________________________________________

17. 5. 2021 - Vln přežití 24/26, tři z nich jsem odehrál kompletně na střeše budovy. Střecha nesmí být moc vysoko, mělo by jít o menší objekt. Pak to jde celé zvládnout. Např. propojovací tubus na letišti, který je nad příjezdovou silnicí. Na něm jsem s koštětem zaparkoval a přežil jednu vlnu útoků policie. Dále se může stát, že se mise sekne, neobjeví se už žádný nepřítel a nepůjde to splnit. Tyto mise se rovněž můžou i samy zrušit, nejde-li něco podle definice tvůrců. Hra je fakt dost chytlavá, že jí věnuji dva měsíce, to mě ani nenapadlo. Vlny přežití mají dvojí charakter, přežít po vymezený čas nebo zneškodnit za libovolnou dobu určený počet nepřátel. Vyvýšená místa mají tu výhodu, že se k hráči v ideálním případě nedostane tank, ale musí si zase o to více dávat pozor na útočící vrtulníky. K obraně je užitečný raketomet či naváděné střely s označením místa shozu. Přežití na kontě kompletní 26/26. Telefonní mise se znovu opakují, ale hrát je již nehodlám. Poslední Vlna přežití pro mě byla na policejní stanici, kde jsem dobře zaparkoval s koštětem nad vchodem do budovy. Chránila mě postranní zídka vyšší úrovně a obrubník šikmého typu, což umožnilo úzký prostor k mému pohybu. Ale poblíž šlo dobře zaměřovat i auta dole na silnici. Na té horní pozici jsem se tudíž soustředil primárně na likvidaci vrtulníků, občas shodil střely i na tank na ulici. Až byla Vlna přežití hotova. Výzev tak 26/40, teď mě zajímá ta Lidské štíty. Jde dát přes spolubojovníky z gangu, a to rovnou v mém apartmá s heipadem. Dobrej bizár, co tu vše Volition dovoluje provádět. Proto zde ani nebudu blíže uvádět podrobnosti.
______________________________________________________________________________________________________________________

18. 5. 2021 - Pokud mám lidský štít, můžu s ním i běžet. To vypadá poměrně zajímavě, ale praktickou užitečnost nějak nevidím. Možná při pronásledování někým a následném útěku. Ale je fakt vtipné, jakým způsobem jsem tuto výzvu splnil. Může za to ten kooperative aspekt s parťáky a celkově týmová atmosféra, jíž se Volition rozhodl uplatit v podstatě všude ve hře. A výsledkem je pak jen nemilosrdné se zbavení dotyčného lidského štítu, ať už jsem se s jeho upuštěním rozhodl dále provést cokoli, co mi prostředí výškových budov umožnilo. Ale netřeba trpět traumatem, dění v Saints Row: The Third - (2011) je výslovně na tyto situace jako stvořené. Čím ujetější a bizarnější, tím lepší a zábavnější. Na pokřivenou morálku se mě nikdo ptát nebude. Je to pouze počítačová hra na upuštění páry a podvolení se svým tajným tužbám. Výzvy 27/40. Na účtu 2 000 000 dolarů.
______________________________________________________________________________________________________________________

19. 5. 2021 - Výzva Zabití granátem splněna. Vztahuje se pouze na gangy nebo mise, na normální chodce na ulici ne. Měl jsem již téměř splněno, ale dvě zabití mi chyběla. Díky telefonním misím dáno bez potíží. Výzev tak 28/40. Ještě jsou tam rukojmí v autech, smyky, surfování na autech, nájezdy s policejním vozem a podobně. Vykradení obchodů, doufám, že půjde, i když je již vlastním. Poklony a urážky. Horší bude dostřel autokanónem a let vzduchem s vozidlem. Dále zabití beze zbraní, to jistí Genkiho mise či aktivity. Na účtu 2 300 000 dolarů.
______________________________________________________________________________________________________________________

20. 5. 2021 - Už to příliš nehraji. Je na čase se posunout dále, ale dnes mi přibylo něco přes sto tisíc dolarů na účtu. Celkem tak 2 583 000 dolarů. Včera byla slušná bouřka a slejvák, ale elektřina naštěstí držela. Kompa jsem nevypínal. Obecně, počasí je v roce 2021 o ničem, málo slunečního svitu, přičemž teplota od začátku dubna málokdy překročí 20 stupňů.
______________________________________________________________________________________________________________________

21. 5. 2021 - Zabití beze zbraní splněno, a to skrze mise od Genkiho. Potěšitelné je, že v těchto misích zůstává zachováno nadefinování vlastností postavy, stejně jako jí odemčená vylepšení na zbraně. Díky čemuž to bylo trošku usnadněné, ale i tak nesčetněkrát opakováno, než jsem misi na stupeň Těžká dokončil. Výzev tím pádem 29/40. Na účtu 2 700 000 dolarů. Dnes je venku pěkně.
______________________________________________________________________________________________________________________

22. 5. 2021 - Zakoupeny tři nemovitosti, čímž mi kápnul acievement č. 52 "Seš nejlepší..."). Na účtu 1 270 000 dolarů. Potřebuji nyní mít celkem 3 000 000, abych měl obsazení města kompletní. Hodinový výnos na výši 46 500 dolarů. Výzev dáno 31/40. Zkompletovány Surfování na autech a Celková doba smyků. Ty smyky měly něco do sebe. Jel jsem na letiště, s rychlejším vozidlem, kde stačilo jezdit neustále dokolečka. Držením Mezerníku a klávesy pro plyn, po dobu 10 min. v kuse, tak dán takzvaný maximální smyk.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelU




 
Založen: 7.6.2007
Příspěvky: 350



PříspěvekZaslal: so květen 22, 2021 3:37 pm    Předmět: Citovat

______________________________________________________________________________________________________________________

22. 5. 2021 - V Herní výzvě 2021 mi zbývají dvě hry, ale do těch nadefinovaných se mi nějak nechce. Absolvovat další TPS nářez si moc neumím představit. A když už, raději se vrátím k Saints Row 2 - PC (2009). Nyní hraji Crysis - (2007), ale hra každou chvíli nenadále padá a ukončuje se. Teď v květnu zatím neodehráno nic. K Rally Trophy - (2001) potřebuji herní volant, aniž bych věděl, zda bude hra vůbec nějak podporována. A ty lepší stojí cca 7 500,- Kč. Nemilé.
______________________________________________________________________________________________________________________

23. 5. 2021 - Dnes skočen jeden kaskadérský kousek. Ty Zombie apokalypsy jsou šílenost. Šly na mě se záchrannými vozy, civilními auty. Pojí se s nimi i telefonní mise. Tak tak dáno, přestože zdraví téměř vyčerpáno. Zbývající výzvy jsou obtížné. Nájezdy, asi jen za předpokladu pronásledování hráče Policií, kdy on následně provede nájezd na ně. Nájezdy s policejním vozem nefungují, stejně jako nájezdy s jiným autem. A tyto podmínky nejsou v těch výzvách nijak blíže specifikovány. Přišel jsem na to, co se skrývá pod klávesou X. Na účtu 1 300 000 dolarů.
______________________________________________________________________________________________________________________

25. 5. 2021 - Dvě hodiny v kuse hra běžela, zatímco jsem odešel z místnosti, věnoval se jiným věcem každodenní rutiny. Pak k počítači přijdu, rázem mám na účtu o 186 000 dolarů více. Celkem tak 1 555 000 dolarů. Uloženo. A hra vypnuta.
______________________________________________________________________________________________________________________

27. 5. 2021 - Dnes ve hře vyděláno asi 140 000 dolarů. Následně uloženo. Včera jsem zase zapnul Saints Row 2, to je prostě mazec! Ta příjemná melodie při spuštění a ta nadčasová atmosféra, a i postava, s níž to prožívám. Úplně jinak a lépe vypadající mladý muž, než je tomu ve třetím díle. V detailech je síla. O tom není pochyb. A aby toho nebylo málo, pokračuji samozřejmě i psaním dalších odměn v Saints Row 2 - Aktivity dokumentu. Jelikož splněn kompletně jeden Útok ze vzduchu. Aktivit v Saints Row 2 tak dokončeno 14 z 26. Status dohrání na 83 procentech. Dokončen i druhý Útok ze vzduchu v Barriu, kde bylo odměnou snížení zranění ze střelných zbraní na kulky. A to o 15 procent. Status dohrání na 84 procentech.
______________________________________________________________________________________________________________________

28. 5. 2021 - V Saints Row: The Third - (2011) momentálně na účtu 1 813 000 dolarů. Uloženo a vypnuto. Koupena předposlední nemovitost za 1 800 000 dolarů, načež mi na účtu zůstalo 79 000 dolarů. Nechal jsem hru dvě hodiny běžet a odešel od počítače. Doručovali mi zásilku, měl jsem k řešení víc věcí. Pak mám na účtu najednou 361 000 dolarů. Dám jednou Pandu misi, pak opět vydělám a nynější částka je tudíž 427 000 dolarů. Dnes ve hře změněno pohlaví z muže na ženu, už u toho trvale zůstanu. Vypadá rozhodně líp. Ten muž byl prostě hroznej, vůbec mi nevyhovoval. A na Steamu o dva achievementy více, tedy již 54. I takto lze v Saints Row: The Third - (2011) oživit hratelnost. V Saints Row 2 dokončeny obě aktivity Doprovod, čímž jsem získal několik odměn a rozšířil dokument Saints Row 2 - Aktivity o další trojici popisků, čeho se ty odměny týkají a co jimi vlastně je. Status dohrání Saints Row 2 PC - (2009) tak na hodnotě 85 procent. A aktivit ve hře dosud splněných 17/23. Jak je vidět, hraní třetího dílu mě popohnalo k postupnému kompletování dílu druhého. Tato série je prostě kult nehorázného významu! V Saints Row: The Third - (2011) momentálně na účtu 474 000 dolarů.
______________________________________________________________________________________________________________________

30. 5. 2021 - Teprve dnes mohu svědomitě prohlásit, že jsem Saints Row: The Third - (2011) plně dohrál, byť stále ne úplně vše. Ale dost na to, aby se hra za dohranou považovat dala. Kompletní položky z mapy, kompletní hlavní kampaň, 56 odemčených achievementů. Přes 30 výzev dokončeno. Hodinový příjem na výši 47 500 dolarů. Je ale zkrouhnutý použitým patchem, neboť limit převodu je tam mnohem vyšší. To mimo jiné znamená, že abych si mohl vše koupit, trvalo mi to dva měsíce. A na účtu mám už jen pár desítek tisíc, nyní musím zase větší prašule pracně vydělat. A ti Gangsteři ve vesmíru, to mě mrzí. Další dva achievementy bych jinak měl. V Saints Row 2 již sepsaných přes 30 zajímavostí ze získávání odměn a popisku některých misí či herních mechanik.
______________________________________________________________________________________________________________________

31. 5. 2021 - V Saints Row 2 splněno aktivit 18/23, sepsáno 33 zajímavostí ze zisku odměn. Zároveň ve zmíněné hře odjeta i mise Taxi, co spadá do kategorie Bokovek. V ní dáno 10 levelů odvozu zákazníků, čímž mě hra odměnila speciálním vozem taxi v mé garáži. Velmi pěkné auto. Ještě je tam nedodělán jeden Pojistný podvod - Level 6, ale fakt hodně obtížnej je. Odehráno procent v rámci postupu hrou, 86 procent. Tak jsem zvládl i tento pojistný podvod ve Factories na level 6. Odměnou mi byl posléze neomezený běh. Jel jsem k letišti, kde byly dobré odbočky frekventovaných silnic. Supersporty do mě vrážely jedna báseň. Principem této aktivity je padat a skákat tím, jak do mě naráží. A při tom mě to i vymrští do velké výšky, čímž mi nabíhá způsobená škoda zranění na mém těle. Při jednom tomto kousku jsem měl výši škody asi 150 000 dolarů. Limit byl 500 000 dolarů za 6:45 min. A jak je tam aktivovaný Adrenalin, tak než se vyčerpá, ignoruje se po tu dobu časový limit. Aktivovaný Adrenalin samozřejmě zvyšuje výši utrpěné škody. A to vše ve vymezeném úseku označeném červeně. Až ve třetím díle pořádně naučena tato aktivita. Ve dvojce jsem využil v Doprovodu nájezdy a smyky. A u Pojistného podvodu právě ty hopsačky s odrážením. Zajímavostí v dokumentu Saints Row 2 - Aktivity sepsáno už 34, aktivit ve hře Saints Row 2 mnou splněno 19/23. Status stále 86 procent. Z aktivit vše podstatné tedy hotovo. Zabijáka, Klub rváčů a Ovládnutí davu nedám. Je moc těžké, neumím to. Ještě mi zbývá koupit několik obchodů, to by šlo. Přes GPS na mapě. Vlastněno 85 obchodů z 94.
______________________________________________________________________________________________________________________

2. 6. 2021 - Dokument Saints Row 2 - Aktivity trošku zkorekturován, několik věcí opraveno. Vypadá to, že zkompletováním obou instancí dané aktivity následuje další odměna, to jsem tam uvedl. Zajímavostí stále 34, už asi nebude dále rozšiřováno. Klub rváčů je pro mě prostě složitý. Na účtu mám v Saints Row 2 PC - 2009 - 9 000 000 dolarů.

V DH Herní výzvě potřebuji najít vhodnou hru do kategorie 2 na Normal či Hardcore. Ideálně freeware počin. Nehodlám si nic kupovat, útrat už letos bylo moc. Snad něco na itch.io najdu. Jsou to už 2,5 měsíce, co jsem se tímto serverem intenzivně zabýval.
______________________________________________________________________________________________________________________

3. 6. 2021 - Za asi 80 minut, co byl Saints Row 2 puštěnej, přičemž jsem odešel od kompu, mi vydělal z denního příjmu 212 000 dolarů. Pokud bych nechal hru zapnutou něco přes pět hodin, měl bych mít vydělán milión dolarů. To je můj příjem v Saints Row 2, ze všech vlastněných nemovitostí. A teď tedy vím, co udělat proto, aby mi klaplo sto miliónů. Dnes dokončena bokovka řidiče Sanitky, což mi dalo za odměnu šokový nástavec a speciální fialovou sanitku. A do dokumentu Saints Row 2 - Aktivity tím pádem přibyla zajímavost č. 35.
______________________________________________________________________________________________________________________

4. 6. 2021 - V Saints Row 2 status dohrání na 87 procentech, díky levelu 5 v Klubu rváčů na stadiónu. Ale je to moc těžké. Nejhorší jsou dorážečky, když protivník leží na zemi. V rychlém sledu je nutné stisknout danou klávesu, a to je právě problém. A jde jich na mě několik najednou. V levelu 6 tedy šest protivníků. Ačkoli se dají oslabit židlí, košem, cihlou a tak, jsem s těmito věcmi v ruce pomalý, blbne kamera. Je to náročné. A zdraví se v této aktivitě nijak neobnovuje, ale naopak oslabuje, dokud to celé nedokončím. Potřebuji lepší choreografii soubojů. A stisk myší znamená odhadem tak 1000 kliků, jen pro tuto minihru - x krát násobně více. Tak Aréna Klub rváčů kompletně dokončen, ale bylo to extrémně náročné. Jen má neoblomná trpělivost růže přinesla. Klíčem bylo je oslabit s předmětem v ruce, a to minimálně na polovinu, a to alespoň tři z nich. Pak je postupně dorážet festivalem stisků a klikání. Někteří spolu bojovali i beze mě. Pointa byla se nenechat sám chytit, protože to bych pak byl už vyřízenej. Povedlo se mi to, ačkoli mé zdraví bylo téměř na nule. A ke konci zaujmou obranný postoj, proti němuž se bojuje obtížně. Asi mi pomohl alternativní útok. Snad. Takže to splnit jistě jde, ale těžší aktivitu ve hře nepamatuji. A dost to oddělá herní myšky. Saints Row 2 - Aktivity dokument tak rozšířen o další zajímavost, již v pořadí třicátou šestou, kterou jsem za systematickou roční práci zpracoval. Aktivit k dnešku zkompletováno v Saints Row 2 - PC - (2009) 20/23. Status dohrání stále na 87 procentech.
______________________________________________________________________________________________________________________

5. 6. 2021 - Dnes jsem zvládl úspěšně dokončit Klub rváčů ve Stilwaterské věznici. Level 5 a 6, ten poslední stupeň byl opět hodně obtížnej. Odměnou mi byl policista Troy, následně dostupný v nabídce mých kontaktů na telefonu. Tím status dohrání hry Saints Row 2 - PC - (2009) poskočil na 88 procent, zároveň mě povzbudil k napsání zajímavosti č. 37 v mém Saints Row 2 - Aktivity dokumentu. A počet splněných Aktivit ve hře vzrostl na 21/23. Ale na ty zbylé dvě jednoduše kašlu.
______________________________________________________________________________________________________________________

9. 6. 2021 - Dnes odzkoušena aktivita Ovládnutí davu. Je velmi obtížná, protože se nesmí naplnit ukazatel mrzutosti celebrity. A do toho je hráč omezen časovým limitem, v kterém musí obtěžující fanoušky různě likvidovat okolními objekty. Např. hozením do dodávky, rozčtvrcením dělníky na stavbě, odmrštěním, stříkajícím vodotryskem, či rozčtvrcením stojícím vrtulníkem, s nímž ochraňovaná a obtěžovaná celebrita před tím přiletěla. A to všechno je nesmírně zdlouhavé a náročné. A limit času je velmi krátký, obtěžujících jedinců víc naráz. Nebýt tam ta mrzutost, dalo by se to zvládnout rozhodně snáz. Výše škody se zvyšuje správným odhozením na vyžadované místo, co poté provede danou interakci s postavou. Takže nikoli Klub rváčů, ale Ovládnutí davu. Sám jsem zvládl pouze Level 4 v jedné z těchto instancí a pak Level 3. To stačilo k získání dalších dvou odměn a sepsání na ně navázaných zajímavostí, v mém Saints Row 2 - Aktivity dokumentu. V něm se skví již 39 mých užitečných postřehů z hraní, ať jde o ty odměny, či popisy misí, aktivit a bokovek. Má ucelená roční práce dostává pomalu finální obrysy, čímž se to též projevuje na statusu dohrání Saints Row 2 - PC (2009), a to 89 procenty splnění. Dobrá práce, řeklo by se.
______________________________________________________________________________________________________________________

17. 6. 2021 - V noci ze středy na čtvrtek jsem měl štěstí a našel jednu zajímavou hru, co spadá do kategorie 2. Amerika, jak ji neznáte na Hardcore. A jelikož se mi ji v noci povedlo i dohrát, mám tedy už tu kategorii víceméně splněnou. Teď pouze dávám do kupy profil k přidání hry na DH. A ano, jde o kousek z jižní Ameriky, což jsem si ověřil z důvěryhodných zdrojů na nalezených odkazech. Název hry tu padne, jak bude její profil přítomen na DH. A já si budu muset hru projít ještě jednou, ofotit z ní obrázky a napsat na základě toho k ní komplexní komentář. Jde totiž o poměrně malý a krátký projekt. A jsem tudíž rád, že jsem takto tu kategorii 2 v letošní Herní výzvě 2021 vyřešil. Neboť různé placené alternativy na Steamu mě už vytáčely. Jelikož prvně zvolená hra Antracito dávno padla. Mají ji jen na českých eshopech, ale není jisté, že by byl Steam klíč stále platný pro aktivaci.

Na Epicu bude za týden zdarma Horizon Chase Turbo, takže taky možnost. Jsem rád, pokud nedám do kupy komentář k té logické hře, je toto asi poslední možnost nějaké hry do kategorie č. 2. A pouhé tři FPS ve výzvě, no, možná čtyři, to taky zní dobře.
______________________________________________________________________________________________________________________

19. 6. 2021 - A tak jo, dnes jsem po druhém dohrání té nejmenované hry, zvládl napsat k ní i komentář. Je kratší, ale na pěti odstavcích, takže by to mělo být celkem ok. V letošní herní výzvě tudíž mám trojici čistých FPS, dále jednu nejednoznačnou FPS, která se spíše profiluje jako plošinovka. Pak dvojici First person plošinovek a jednu čistě 2D logickou hru, ala Boulder Dash style. A završuje to dvojice rozsáhlých TPS, pokud klapne i Sleeping Dogs: Definitive Edition, a jeden závodní simulátor. A aby byla statistika kompletní, tak v rámci Herní výzvy upotřebena trojice čistě freeware her, mnou navíc na DH i přidaných. Jen tak mimochodem, odčinil jsem svůj dluh vůči hře Need for Speed: Underground 2, kvůli čemuž ale došlo paradoxně k hraní Undercover dílu, když se mi v ní povedlo po šesti měsících zcela dojet celou kariéru a na DH to dát najevo zevrubným komentářem. Čímž i v roce 2021 jedu i čistě mimo Herní výzvu a plním si, co si zamanu.

A samozřejmě, tímto oficiálně splněna kategorie 2. Amerika, jak ji neznáte na Hardcore. A to opakovaným dohráním logické hry Cupid of the Keys. Hra ještě není na DH přidána, ale už nahozena do schvalování a dány odkazy do diskuze. Snad s tím nebudou otálet.
______________________________________________________________________________________________________________________

24. 6. 2021 - Čtveřice obrázků ze hry Cupid of the Keys. Na DH stále neschváleno, ale snad už dnes klapne.


______________________________________________________________________________________________________________________

29. 6. 2021 - Nevím, jaká mají pravidla při schvalování přidávaných her na DH, ale většinou se u těch ode mě načekám. Jakou metodikou já postupuji, když se rozhodnu nějakou hru na DH přidat.

- Hru si stáhnu a zahraji. Přičemž přidávám jen to, co jsem sám osobně dohrál celé. Tzn. šlo mi dohrát, nebyly s hraním jako takovým problémy. I tak se ale zde najdou výjimky, zejména Boulder Dash hry, z nichž kompletně odehrána naprostá menšina.
- Jde o freeware počiny, až na pár výjimek, od roku 2019 jsem si totiž řekl, že přes komerční sektor jsem bez šance. Ztížená možnost osobního hraní, ale zase má uvedený segment vícero dostupného infa.
- Podstata mých popisků spočívá v tom, co jsem se za 10 let naučil. Estetika a stylistika zde hrají prim. Samozřejmě, je také důležité podat důvěryhodné a mnou z hraní ověřené informace. Tak logicky činím. Zakládám si na precizním zarovnání textu, jak se výsledně zobrazuje před odesláním návrhu.
- Osazenstvo DH správců se stále mění, každý má jiná specifika. Jisté je, že nemůžou upřednostňovat subjektivní vnímání samotného přidavače. Nemám bohužel dostatek přidaných her ještě.
- Informací k mnou přidávaným hrám moc na Internetu není, proto to linkuji do diskuzí na DH. Cílem je to správcům co nejvíce usnadnit. Snad to ten účel plní.
- Snažím se na DH o přidávání her, jelikož mě k tomu pohání achievement Legendární přidavač. Opomíjím zcela ostatní platformy a dávám čistě přednost PC a prohlížeči.
- Daný okruh her je zároveň ten, kterému se na DH skoro nikdo nevěnuje. Tak příliš neriskuji duplicitu návrhů ve schvalování, že by někdo přidal to samé, co já. Rovněž lze mít ty hry v konceptech dlouhodobě. Neustále na nich dělat, kompletovat je a podobně.

Takto já při vkládání her na DH postupuji. A věnuji se jen těm počinům, co mě osobně zajímají. To je ale nejspíše silně vyhraněná a okrajová záležitost. Ale i Herní výzva na ní má svůj podíl, jak byly ty nenásilné a přemýšlející hry v minulosti. Já se tak pouze přizpůsobil žádanému trendu. A letos jsem si to chtěl v Herní výzvě i o dost usnadnit, tudíž uplatněny aspekty, co jsem těmito freeware hrami objevil. Čímž hned ve třech kategoriích našly to správné zařazení.
______________________________________________________________________________________________________________________

2. 7. 2021 - Dnes rozšířen a upraven můj komentář ke hře Cupid of the Keys. Jen díky tomu, že mi ještě hru na DH neschválili, jsem tak měl prostor ten text vylepšit. Je nyní celistvěji koncipován a jistě potěší každého, kdo by se o hře rád něco dozvěděl. Komentář má sedm odstavců standardní délky. Zároveň mám připravených několik desítek her, co na DH dosud absentují. Vesměs freeware věci, ať už itch.io či Steam. V tom druhém případě i vyhovující covery pro účely použití na DH. Myslím sepsaný seznam, nikoli koncepty daných her.
______________________________________________________________________________________________________________________

5. 7. 2021 - V neděli mi konečně schválili hru Cupid of the Keys, čímž jsem mohl k ní vložit svůj komentář. Tak na DH oficiálně splněno a zaškrtnuto devět her a kategorií. Hra byla započítána za pět bodů, je tudíž ve hře o achievement Legendární přidavač.
______________________________________________________________________________________________________________________

8. 7. 2021 - Alternativy do Herního nášupu. The Talos Principle - Gold Edition Steam, na DH naštěstí je celé. Komentář by stačilo vložit k jednomu ze dvou DLC, v nichž je nálož nových hádanek. A samozřejmě, za předpokladu odehrání i původní hry. Q.U.B.E 1 či 2, dále Magnetic: Cage Closed + Challenge Map Pack DLC. A to buď na Normal či Hardcore. Případně jakákoli first perosn logická, disponující i nějakými DLC. To je na freeware scéně víceméně vyloučené, ale u té placené to možné je. U těch úspěšnějších her. Splňuje to i Wolfenstein: Blade of Agony, mající na DH oddělené profily ke každé epizodě. To bych ale porušil předsevzetí o třech klasických FPS v letošní Herní výzvě.

The Talos Principle - Gold Edition - Steam - již mám
Q:U.B.E 1 - Steam - Kompletní verze - již mám
Q.U.B:E 2 - Epic, jen základní hra - již mám
Magnetic: Cage Closed - Steam - dosud nemám

Odolal jsem a vykašlal se na letní Steam slevy - 24 June - 8 July 2021 Smile

______________________________________________________________________________________________________________________

16. 8. 2021 - Nejpravděpodobnější je to Q:U.B.E 1 na Normal do Herního nášupu. A nebo něco jiného, ale začíná se to krapet dost komplikovat.
______________________________________________________________________________________________________________________

23. 8. 2021 - Opět jsem rozehrál Painkiller: Redemption in Hell, nyní na obtížnost Nightmare. S nastřádanými kartami je to o něco snazší, ani jsem tu dvojici zlatých ale paradoxně nemusel v první mapě vůbec aktivovat. Secretů objeveno 6/7, Svatých předmětů 15/16 a zlata celkem 2500. Screenshoty - https://i.imgur.com/aYCxisx.jpg - https://i.imgur.com/J3wFZZT.jpg
______________________________________________________________________________________________________________________

25. 8. 2021 - Map 2 – Ep 1 – Opět objeveno 6/7 secretů. Cenností získáno 1381. Zlaté karty uplatněny jen jednou, a to v samém závěru mapy. Nightmare je kupodivu hratelná v klidu, přestože jde o stupeň č. 4/5. V modifikaci Painkiller: Redemption in Hell. Ale pochopitelně, jen za předpokladu ponechání karet z předešlého hraní. Díky tomu je dvojnásobně nábojů, jsou k dispozici vyhovující zlaté karty, a to dvakrát na úroveň. To vše přispívá pocitově ke snazšímu průchodu hrou. Byť logicky, i zkušenosti z Painkiller: Overdose, mnou sjetého do mrtě, přijdou o to více vhod. Stejně jako kvalitní herní myšky.
______________________________________________________________________________________________________________________

26. 8. 2021 - Map 3 – Ep 1 – Opět objeveno 4/5 secretů. Cenností získáno 623. Ty mapy se s obdrženými kartami fakt hrají velmi jednoduše. Nedojdou mi náboje, lze skvěle zbraně střídat a v nejhorším si zapnout zlaté karty. To učiněno pouze jednou, když jsem byl v závěru. A i dost duší stále sbírám. V této mapě jsem se v démona proměnil asi čtyřikrát, vždy coby dup. A čím frenetičtější ty FPS jsou, tím lepší pocit z hraní mám. To si opětovně potvrzuji dostatečně.
______________________________________________________________________________________________________________________

28. 8. 2021 - Map 4 – Ep 1 – Nyní hráno bez zesvětlení, tzn. moc tmavé prostory v mapě byly. Ty znemožnily prozkoumat čtveřici secretů a získat tak 16 svatých předmětů. Holly Items ale i tak nalezeno 14, přičemž mi k tomu stačilo 7/11 secretů. Je tu zajímavá situace s checkpointem. Jak se portálem přenesu nahoru, objeví se pak při návratu ještě jeden velký granátometník, až po jeho likvidaci se uvolní průchod úzkou tmavou chodbou k závěru mapy. V Map 5 - Ep 1 dosud nezískána karta, to bude oříšek. A jsou tu zbraně z Overdose přídavku, to Redemption in Hell plynule střídá.

Map 5 – Ep 1 – Nepřátel zabito 1055/1079, secretů objeveno 4/6, zlata získáno 1047. Jak je vidět, ani na Nightmare jsem neobdržel za mé snažení kartu. Jde to na vrub spawn pointům, kdy se zřejmě neteleportovali všichni protivníci. Secrety jsem nějaké minul, ale ty by byly asi někde na startu, v nově zpřístupněných oblastech. Na to peču. Ve víru té vřavy je problematické, abych náhodu nezabránil nějaké potvoře se teleportovat. Ale z hraní na Insomnii obdrženo devět karet, z nichž těžím nyní. Peněz mám v součtu už přes 19 000. Na startu Map 6 - Ep 1, jak mě tam tehdy potrápily ty mega secrety.
______________________________________________________________________________________________________________________

29. 8. 2021 - K Saints Row: The Third - (2011) jsem dnes našel úpravu FoV - https://1url.cz/JKRZ2 ,ale příliš smysluplné to není. Při seskoku padákem totiž následuje velmi zakřivený obraz. Tudíž navráceno na původní hodnoty. A ve hře dnes splněn 27 kaskadérský kousek. A novější verze Saints Row: The Third Remastered - (2020) byla na Epicu dokonce zdarma. Mám ji tak v knihovně. V této verzi jsou ale nejspíše různé technické chyby. Hra podporuje i češtinu, s pomocí pár kroků v nastavení. Návod na DH v zajímavostech.

Map 6 – Ep 1 – Nyní dokončeno kvapem. Je tu celkem problém správně projít checkpoint navigací. Pouze dva secrety. Navíc vertikální směr nahoru vyžaduje dost zdraví a štítů, což jsem neměl. Zapnuté zlaté karty, s nimiž ty pády šly ustát. Na startu úrovně Vězení. Map 1 – Ep 2.
______________________________________________________________________________________________________________________

30. 8. 2021 - Map 1 – Ep 2 – Nezáživná mapa, v Painkillerovi původně přístupná na pokročilou obtížnost, přičemž v ní můžou zlobit skripty či checkpointy. Naštěstí je celkem snadná a krátká. A karty neuplatněny. Jen omylem stisknuta klávesa jejich aktivace. To už jsem ale byl v exitu. To následující mise je rozhodně lepší. Záplava mnoha monster, slušný množství secretů. Už napoprvé mě to tehdy dost bavilo.
______________________________________________________________________________________________________________________

1. 9. 2021 - Map 2 – Ep 2 – Posbíráno 1191 zlata, objeveny dva secrety a použité dvakrát karty. Dalo se, zásob dost. Nepřátel hodně najednou, párkrát jsem se musel zdekovat někam do úkrytu, doplnit a uložit. Nyní na startu Map 3, kde již lze sbírat duše, neboť kartu z mapy již mám. Odsýpá to na Nightmare dobře. Prázdniny fuč, byl jsem hodně aktivní na Facebooku, koukal na filmy, chodil do přírody, shodil vlasy i vousy. Mám i spoustu fotek, i těch, kde jsem se vyfotil těsně před změnou vizáže.

Map 3 – Ep 2 – Zlata posbíráno 1106, secretů nalezeno 4/5. Zlaté karty neuplatněny ani jednou. Mapa byla velmi krátká a snadná, ale celkem líbivá. Z hraní pořízen jeden obrázek. Celkem mám peněz v pentagram nabídce tarotů už 22 000, to jde. Při ponechaných věcech z hraní na obtížnost Insomnia. Nyní mě čeká záloha save pozic, neboť je Map č. 4 velmi problematická. A nemám z ní kartu, nesebrat ani jedno brnění, ale nelze to regulérně splnit. Mimochodem, uložené pozice jsou u některých Painkillerů přítomny zde %LOCALAPPDATA%\Painkiller Overdose\Saves .
______________________________________________________________________________________________________________________

2. 9. 2021 - Map 4 – Ep 2 – Chyby s ukládáním se mi nyní vyhnuly, čímž odpadlo laborování se soubory. Karta opět ne, ten úkol je chybně koncipován, tudíž nelze nijak splnit. Cenností 1201, secretů dvojice, zničených předmětů o jeden méně, jak v únoru. Zlaté karty nebylo nutné aktivovat. Řežba na konci neměla chybu, čím intenzivnější, tím lepší. Nyní v Map 5 – Ep 2 –, kde to bude dost ostré. Poslední dvě úrovně je potřeba splnit. Víceméně se stačí soustředit jen na likvidaci protivníků. Na ostatní aspekty, maximálně tak ještě sebrat duše, už nemám náladu.

Map 5 – Ep 2 – Dokončeno, s dvojím použitím zlatých karet. Nasbíráno 1342 zlata. Objeveny dva secrety. Mapa opět s mizerným designem, ale nepřátel bylo hodně. A graficky mám Painkillera vymazleného. Zbývá poslední dvanáctá úroveň. V této úrovni bylo přednastaveno 666 nábojů do každé zbraně, čímž odpadla starost se sbíráním beden s municí, která tu tudíž absentuje. A pořízeno pár obrázků.
______________________________________________________________________________________________________________________

3. 9. 2021 - Map 6 – Ep 2 – Secretů objeveno 4/10, zlaťáků sebráno 898, beden s náboji 29/40. Zlaté karty uplatněny dvakrát. Je tu dostatek nábojů, takže se ti bossové ke konci dají zvládnout bez obtíží. Jen jak začne hráč skákat po plošinkách a objeví se létající protivníci, je nutné mít 118 zabitých nepřátel, pak se objeví checkpoint, k němuž se skáče na střechu s komínem. Bez červeného checkpointu se dál nelze dostat. Tím jsem již podruhé dohrál hru Painkiller: Redemption in Hell, celkem 12 úrovní, 6 pro každou ze dvou epizod. Pořádný pařan na Normal tak dán zcela regulérně. Peněz v pentagram nabídce karet asi něco přes 25 000, to jde. A devět odemčených karet. A to z hraní na obtížnost Insomnia. Nynějším průchodem dojeté na obtížnost č. 4/5 - Nightmare. Pařbě zdar !
______________________________________________________________________________________________________________________

6. 9. 2021 - Řekl jsem si, že k té poslední úrovni v Painkiller: Redemption in Hell, tedy Map 6 – Ep 2, ještě sednu a pokusím se ji opravdu důkladně prozkoumat. Výsledkem mého snažení je nynější stav, secretů objeveno 9/10, zlaťáků sebráno 1300, Svatých předmětů 8/8, beden s náboji 39/40. Dá se tu cestovat žebříky, ty ale skrývá tmavý stín. A fialové teleporty jsou někde vzadu na balonech. Nevěřím, že tu poslední bednu s náboji někde získám. K zisku desáté tarotové karty zbývá jen krůček, ale ten nejtěžší.



Tak splněna kategorie č. 5. Pořádný pařan na Nightmare, a to dohráním hry Painkiller: Redemption in Hell na obtížnost 4/5. I s obdrženou kartou č. 10. Teprve dnes tedy regulérně dohráno na zmíněnou obtížnost. Skvělá řežba, uložené pozice si určitě nechám. Peněz celkem 25 906. Poslední bedna s náboji byla schována ve velké soše, kterou jsem musel odstřelit. Secret mi stále jeden chyběl, ale to čert vem Smile
______________________________________________________________________________________________________________________

17. 9. 2021 - Dnes na Steamu zakoupeno Magnetic: Cage Closed, který tudíž můžu použít do kategorie č. 8. Herní nášup na Nightmare. V knihovně aktivována i obě DLC, čímž nic nebrání variantě Hardcore. Hra mě vyšla na 1,49 Euro, Upgrade Collectors Edition byl zdarma, jakkoli tvrdil Steam opak, a to samé i Challenge Map Pack.

Rozehraný mám Half-Life: Uplinked, tzn. prodloužená HL kampaň, dále i Travail - A Quake Journey, kde jsem dojel zatím přídavek Grendel’s Keep. Obojí víceméně splňuje Herní nášup na Normal. U toho Uplinked uvidím, zda publikuji na DH komentář. A HL: Source má verzi Remastered, aby se to celé o to víc zamotalo Smile
______________________________________________________________________________________________________________________

4. 10. 2021 - Na Steamu je k mání nová hra Gorge, plus placené DLC. Obojí jsem vzal, čímž mám už dvě varianty do Herního nášupu. U počítače poslední dva měsíce ale primárně jen edituji pořízené fotky, více mě nezajímá. A těch lapálií, co mě letos potkalo. Ale jo, je již říjen, jestli chci Herní výzvu opět splnit, je již na čase.

______________________________________________________________________________________________________________________

21. 10. 2021 - Další kandidát do Herního nášupu, Among the Sleep. Je na Epicu zdarma, ale bez DLC. Takže bych si to komplet musel opatřit na Steamu. Ale ještě jedna hra je alternativou, na Steamu momentálně ve slevě. Jde o úplně jiný žánr, mnou oblíbený. Nejpravděpodobněji vidím tedy ten Magnetic: Cage Closed či Gorge.
______________________________________________________________________________________________________________________

15. 11. 2021 - Nainstalováno Magnetic: Cage Closed, ale přijde mi to jako hrozná blbost.
______________________________________________________________________________________________________________________

17. 11. 2021 - Výuková část v Chapter 1 přešlá. Tam nebyl žádný game over, hráči to ukázalo všechny typy herních mechanik. No, problém je v tom, že i když je hra už z roku 2015, jsem odkojenej freeware alternativami na Unity Enginu. Ty navíc mají o dost hezčí grafiku. A to prolézání těmi stupidními dveřmi, či co to je za ojeb, to ze srdce absolutně nenávidím. I když hraji za něžné pohlaví, jakési vězenkyně zavřené v nějakém komplexu, kde prochází sérií záludných hádanek.

Upřímně lituji, že jsem si do Herního nášupu zvolil Magnetic: Cage Closed. Fakt mě to vůbec nebaví. Jak rád bych zas hrál nějaké GTA.

V jakémsi vězení, kde trestá dozorce vězenkyni tím, že ji vystavuje logickým hádankám na bázi magnetické zbraně. Ta tak mění gravitaci objektů kolem hráče, ale i možnosti pohybu jeho samotného. Ačkoliv se to tváří propracovaně, doplněné špetkou textu, je grafika opravdu slabá, není tam toho příliš vidět, nebaví mě prolézat ty pochybné dveře s komorami. To je prostě facka do tváře.
______________________________________________________________________________________________________________________

20. 11. 2021 - Na Steamu dnes vyšla hra REVISITOR, dostupná zcela zdarma. Tak možná půjde do Herní výzvy použít i ona, ale nevím, do jaké kategorie. Já každopádně nezlomil hůl na prokletým Magnetic: Cage Closed, v němž opět něco málo odehráno. Dá se říct, že to musím hrát asi furt, abych to takzvaně dostal do ruky. Pak by mi nemělo činit tolik potíže, ty herní mechaniky pobrat. Ale je to ze samotné podstaty výzva, zdolávat ty obtížné a opravdu promyšlené zkoušky. Dokonce jsem se rozepsal a načal potřebný komentář. Snad mi to vyjde a nepublikuje přede mnou nikdo žádný jiný komentář ke hře. Doposud to na DH totiž má jen trojici udělených hodnocení, a to bez jediného komentáře. To je na šest let starou hru docela výkon. Rovněž důkaz, jak moc opomíjené tyto z vlastních očí nahlížené hry, v nichž jde primárně o logický úsudek, jsou.
______________________________________________________________________________________________________________________

21. 11. 2021 - Ta grafika je fakt hrozná. Tmavost trochu snížena, abych tam něco viděl, ačkoli to stále není ideální. Detailnost textur žádná. Vypadá to tak na hru z roku 2007, popř. starší. A ty mise jsou většinou i s nedostatkem světla. Uvažoval jsem, že bych mohl hry a kategorie popřeházet.

Do Herního nášupu Quake II, odehrát základní hru, čímž bych na Normal č. 8 měl. Kategorie Vesmír dokořán Alpha Prime, Minihra Grand Theft Auto III, pakliže v něm nějaká je. Ale pamatuji-li si dobře, minimálně ty v dodávce ovládané hračky by do miniher spadat měly. Ověřeno na YouTube. RC Toyz Missions ve hře jsou. Ty snad ani pořádně nehrány. To by ale znamenalo pořádnou makačku. Na druhou stranu, Magnetic: Cage Closed má pro mě velmi obtížné zkoušky.

No, a dalších několik geniálních zkoušek za mnou. Chamber 316 zatím asi absolutně nejlepší a nejobtížnější. V tom ale tkví podstata této hry. I když se to samozřejmě ve mně mísí, špatné pocity střídají ty správné. A odměnou mi budiž to, že jsem dnes povýšil status komentáře na verzi 2.0, se šesti odstavci po sedmi řádcích. Teď bude stěžejní ukočírovat jeho finální podobu a udržovat si jeho nesčetné verze z dřívějška. Chamber 960 přešlá, zajímavá. Na startu chamber 461.
______________________________________________________________________________________________________________________

22. 11. 2021 - Komentář k Magnetic: Cage Closed ve verzi 3.5. V noci jsem ospalý v něm něco přepisoval, kupodivu ok. V tomto stavu totiž nemám zdání, co dělám, tedy ani plnou kontrolu. Je to zhruba na úrovni opilosti. Chamber 461 a 587 splněné. Fíha, začíná to mít grády. Ale štve mě, že jsou ty arény tmavé, já to trošku zesvětlil, ale zase nevábná cela. Přesto, variabilita stylizace, potažmo grafiky, je zkrátka moc jednotvárná a vyloženě nevzhledná. Pár zkoušek přešlých. Musím ocenit, že originalitu to nepostrádá, ale zase je tam obtížná s číslem 123.
______________________________________________________________________________________________________________________

23. 11. 2021 - Včera večer jsem se do toho opřel. Je tu jakási možnost volby, závislá zcela na mě. Najednou se vše zbortilo, já procházel prostředí, jak v nějakém hororu, jen hledal cestu dál. Až jsem konečně našel další klasickou chamber s hádankou. A fest, i styl průchodu a inovace ve stylu herní náplně, to prostě byla naprostá revoluce dosavadního průběhu hry. Sakra! A komentář nyní ve verzi 4.0.


______________________________________________________________________________________________________________________

24. 11. 2021 - Dohráno, hra má jen trojici kapitol + trénink na začátku. Ale stále nic není hotovo. DLC jsou buď zakomponována do kampaně, případně se k nim budu muset dostat jinak. Minimálně k tomu Challenge Map Packu. Konců má hra celkem devět, to znamená značné větvení děje, kam půjdu, kam ne. Jak se prostě aktuálně rozhodnu, že něco vynechám, vydám se jinudy a tak. Já měl zajímavý konec. Rozehráno znovu. Komentář ve verzi 4.5, sedm odstavců po sedmi řádcích každý. Již finální, nebudu do něj dále nic přidávat. A bonbónek na závěr, Magnetic: Cage Closed běží na enginu Unity. Jak nepřekvapivé Smile Zde v reportu i na DH tudíž neoznačeno jako dohrané či splněné. Tady mapa k dosažení všech konců https://1url.cz/eKUzQ - Hratelné DLC je jen jedno. Takže jen na Normal v rámci výzvy. Neboť soundtrack není příběhového charakteru.

V rámci Herní výzvy 2021 mám 6 her na Hardcore a 4 na Normal. To jde. Magnetic: Cage Closed asi rozjedu znovu. Přesně dle instrukcí, abych měl postupně všechny konce.

Tak splněna kategorie č. 8. Herní nášup na Normal, a to dohráním hry Magnetic: Cage Closed, plus přehráním oficiálního soundtracku ke hře. Tím dojde ke splnění základní hry a DLC, které jsou v osmičce podmínkou k naplnění smyslu té kategorie. U varianty Normal mají výslovně formulováno obsahové rozšíření, a nic jiného než další obsah ta muzika fakt není. Jestli to budou rozporovat, tak nevím. Ale mělo by být ok. Samozřejmě se pokusím i o další konce, ale chci mít z krku už Herní výzvu 2021, vše patřičně označit a publikovat. Dá se říci, že jsem si ty hry letos vybral dost dobře. Hned čtveřice z nich použitých ve výzvě je na enginu Unity. To se jen tak nevidí.



Tak mi to zamítli, ale měnit to zde nebudu. Jde mi o princip. I hudba dodávaná ke hře je herní rozšíření, ale je to především obsah. A tedy herní rozšíření OK, obsah též a DLC také, Steam to tak vede. A tu hudbu nelze stáhnout bez vlastnictví základní hry Magnetic: Cage Closed. Podotýkám, že jsem vycházel jen z první věty zadání té kategorie č. 8, podrobnější informace v rozkliku jsem nečetl. Nic to ale nemění na tom, že DH celkově diskvalifikuje svým jednáním řadu DLC, která normálně definici hry splňují.
______________________________________________________________________________________________________________________

25. 11. 2021 - Dnes Magnetic: Cage Closed dohráno podruhé, již dva absolvované konce. Tak mi to vede Steam achievement. Ovšem, krom zmíněných konců, byl průběh všech prošlých komor zcela identický s mým předešlým průchodem hry. Nyní asi všude zatočím doprava, na obrázku doleva.

Chamber 008 jde splnit i jinak, než jak ji vývojáři designovali. Dostanete malý blok do poslední fáze komory. Blok umístíte na pravou přepínací plošinku, která pustí vysunutí sloupu s ikonou modrého kolečka. Vy nejdříve hodíte blok do výšky daným směrem, jakým se po dopadu dotkne té plošinky, ale musíte se rychle dostat na onen vysouvající sloup, z něj namiřte na odrážecí rampu, odrazte se s aktivovaným výskokem a po pár pokusech se dostanete k exit bráně. Vůbec v této zkoušce nejsou nutné ty dva bloky, co čekají v přihrádce. Můžete je tam s ledovým klidem nechat. Právě jste 008 chamber dokončili hardcore způsobem.

Po pravdě nevím, jak to u mě s Herní výzvou 2021 dopadne. S některými DLC i poměry je pro mě velmi obtížné se smířit, neboť jsem těžko mohl předpokládat takový nejasný a smolný vývoj. Koupi hry na Steamu volím dle ceny, dostupnosti DLC i logického předpokladu, že jestliže to lze mít s DLC a ve verzi Colectors Edition, že tam zkrátka ten obsah bude. On tam je, ale jak se k němu dostat, to nevím. Možná dojetí všech konců? A ta muzika. Rád bych zde dodal, že je dodatečným obsahem cokoli, co tak Steam nazývá, tedy DLC. V podstatě přidruženým herním obsahem. Oficiální herní soundtracky za ně tudíž považuji.

Magnetic: Cage Closed dojeté třikrát, mám achievement Game Over, což si můžete ověřit. DLC ke hře též vlastním. Herní výzva 2021 stále nesplněna.
______________________________________________________________________________________________________________________

26. 11. 2021 - Magnetic: Cage Closed - Pořádný pařan na Hardcore a Painkiller + Painkiller: Redemption - Herní nášup na Normal. U Magnetic: Cage Closed si ze Steamu odečtu pět hodin. Tzn. nesmím mít již shozené na liště a čas tam musí poté ukazovat minimálně 55 hodin. Samozřejmě je vyloučené i pauzování v hlavní nabídce a tak. Komentář k Magnetic: Cage Closed momentálně ve verzi 5.5. Tuto dnešní variantu přeuspořádání nemám ještě oficiálně potvrzenou, ale myslím, že by s ní být problém už neměl. A řádně by tedy měly být splněny veškeré podmínky Herní výzvy 2021 na serveru Databáze her. Je to oficiální, s komentáři není problém.

Pokračuji hraním kategorie č. 5. Pořádný pařan na Hardcore, a to s hrou Magnetic: Cage Closed. Rozehraného ze začátku roku mám i toho Painkillera, kde jsem dokonce ono rozšíření dojel letos už dvakrát. Ale podstatná je zejména ta základní hra. Tu pojedu opět s kartami, na Nightmare, všech pět epizod. Pro Herní nášup je to tedy následující, položka č. 8. Herní nášup na Normal, a to s hrami Painkiller + Painkiller: Redemption.

Pokračuji hraním Magnetic: Cage Closed. Již čtyři dohrání a pokaždé odlišný konec. 13 získaných achievementů z 29. Hra jde dokončit za méně než 2 hodiny a 30 minut, byť jeden z achievementů je určen na pouhých 75 minut, což tedy nevím. Možná nějaký z jednodušších konců. Ale mně jde naopak o to, abych ve hře strávil co nejvíce času. A mám nálož nových obrázků. Dá se říct, že konec Open Door je asi nejzajímavější. Po dokončení Episode 3 komor s hádankami to ještě pokračuje procházkou dál. A ne ledajakou. A asi fest nejlepší hra na enginu Unity, třebaže DLC je problém, grafika a ty průlezy též. Mých 75 procent tudíž odpovídá. Komentář je vybalancován dobře, včetně reflektování těch konců a dalších věcí. Mazec! Tolik her na tom kultovním enginu Smile


______________________________________________________________________________________________________________________

27. 11. 2021 - Už šest dosažených a započítaných konců, ve stejném počtu dohrání a 15 achievementů. Byl jsem dokonce nucen si polopaticky sepsat postup, jak to projít, načež se dostat do identické volby rozhodnutí, ale tentokrát zkusit odlišnou alternativu, kterou nejde naráz vyzkoušet. Neboť hra nekompromisně ukládá pozice, jakmile provedu jakoukoli akci, nelze to tedy načtením dřívější pozice znovu načíst před. A absolvoval jsem i zcela novou komoru, co při předešlých pařbách absentovala. Komentář stále verze 5.5. Nemusím už měnit. Hra je fakt boží. Mé horší hodnocení je ale i za to, že při grabnutí screenshotu ze hry se to někdy bugne, nejde to vypnout, a nezřídka pomůže jen odhlášení uživatele z Windows. Dnes naštěstí vyřešeno i bez zavření plochy, ale je to vždy dost nemilé. To občas hry na enginu Unity dělají. Steam ukazuje herní dobu 27 hodin, z níž musím odečíst pět hodin. Potřebuji tedy ještě nahrát minimálně 29 hodin.


______________________________________________________________________________________________________________________

28. 11. 2021 - Dnes dohráno posedmé, započítán zároveň sedmý konec, Ještě je tam, na mnou pečlivě zaznamenané a identické cestě, přítomen jeden konec. Pak mi bude chybět poslední závěr, dostupný asi úplně jinde. Bude obtížné ho najít. Achievementů k dnešku 16 získaných z 29. Hru jsem se pokoušel dát opravdu rychle, ale některé komory mě bohužel zdržely. Tak snad jindy. Dohráno poosmé. Endingy 5, 6 a 7 mám splněny. Pod 75 min je obtížné. Nesplněno. Stále mi chybí zisk dvou konců.
______________________________________________________________________________________________________________________

29. 11. 2021 - Dohráno devětkrát, už sedmnáct obdržených achievementů. Zhruba tuším, kterých pět konců již mnou absolvováno. Komentář má k dnešku status 7.0. Jeden odstavec zcela nahrazen, neodpovídal vysoké úrovni kvality. Snad těch více jak 50 hod nahraji kvapem. Deset dohrání a osm započítaných konců. Pěkný a náročný byl ten s plameny nahoře a bodci dole v jámě. Hráč má možnost odložit zbraň, či si ji nechat a dostat se k průchozím dveřím. Ovšem, je to kumšt. Tak získány všechny konce. A dva achievementy k tomu. Mám většinu tajných, z nichž mi chybí jediný. Hra je to tedy fakt zajímavá, pokaždé se zcela odlišným průběhem. Nebudu prozrazovat, ani tady nebo v komentáři. Ještě 20 hodin v ní musím najet. Do Magnetic: Cage Closed vložena existující čeština. Pěkné, to hned mění pohled na vše.
______________________________________________________________________________________________________________________

3. 12. 2021 - Když mě správce či terapeutka vodí za nos, nemá to tolik grády, jako když jsem textu nijak nerozuměl a vydával se zcela svobodně, kam se mi chtělo. Jsem schopen celou hru dohrát za zhruba 80 minut, přesně jsem to neměřil. A ten konec Way Out je pěkný. Nová identita a nový život na svobodě. Dnes už snad nahraji zbývající počet hodin ve hře a publikuji komentář ve verzi 8.0 na DH. Jeden odstavec v něm zcela nahrazen jiným. A opět nějaké ty achievementy, nyní již na počtu odemčených 21 z 29. Na Steamu mi někdo odpověděl k tomu DLC, ale stále nic ve hře dalšího nemám. Kategorie č. 5. Pořádný pařan na Hardcore konečně zcela regulérně, dle nastavených podmínek Herní výzvy 2021, splněna. A to dohráním hry Magnetic: Cage Closed. Po započtených 56 hodinách na Steamu, kdy oněch pět odečítám za shození hry na lištu. A můžu se tak vrhnout na dokončení zbývající kategorie č. 8. Herní nášup na Normal, a to s hrami Painkiller + Painkiller: Redemption.
______________________________________________________________________________________________________________________

4. 12. 2021 - První epizoda Painkillera přešlá. Hrála se mi dobře. Zcela jsem se obešel bez aktivace zlatých karet, včetně všech bossů, i toho posledního. Na startu Ep 2 v levelu Prison, což je opravdu peklo. Některé úrovně jdou ve hře projít libovolným způsobem, jak hráče napadne, výsledkem je chyba skriptu a nenačtení dalšího checkpointu. Naštěstí se to dá vždy přes uložené pozice vyřešit. V Katakombách se může zničit průchozí most, ve Vězení se neobjeví venku pověšené střílny na horní stěně. 1.65 verze - september 2017 update, možná bych měl zvážit i tu neoficiální 1.66, která přidává ještě pár menších oprav. A dlouho se už žádná aktualizace ke hře neobjevila. A pkzone.org již není dostupné. Obrázek z Ep 1. - https://i.imgur.com/uKZSTaL.jpg A druhý po udolání prvního bosse.


______________________________________________________________________________________________________________________

5. 12. 2021 - Vězení přešlé. Nyní v polovině operního domu. Ještě upřesnění zvolené obtížnosti v Nové hře, jde pochopitelně o Nightmare. Operní dům kompletní, stejně tak sirotčinec. Nyní na startu Sněžného mstu, jak příhodné, když je venku sníh.
______________________________________________________________________________________________________________________

6. 12. 2021 - Dnes dokončena Ep 2, byla skvělá. Sněžný most a Město jsou perfektní úrovně. Opět vůbec neuplatněna aktivace zlatých karet. Boss v Bažinách sršel znovu častým výskytem chyby s vyskakující hláškou a padáním na plochu, ale uložené pozice šly načíst v pořádku. Obrázek z konce levelu Město - https://i.imgur.com/xAbTQMf.jpg Nyní na startu Ep 3 ve Vlakové stanici.


______________________________________________________________________________________________________________________

7. 12. 2021 - Ačkoliv je Painkiller jinak velmi skvělá hra, je dosti problematicky koncipována. Skripty nejsou ošetřené pro všemožné situace, které ve hře můžou nastat. Tím se tak hráč dostane do úzkých.

První důležitou věcí, že je vše ok, je charakteristický zvuk a viditelnost červeného checkpointu. To je základ. Při uložení je nutné počkat na zmizení Saved game, než bude tato pozice hráčem následně načtena. Mohlo by dojít k poškození uložené pozice. U chybného průběhu hry je řešením načíst pozici znovu a dávat si pozor na správný výskyt situací.

Episode 1 - Úroveň Catacombs, kde může dojít ke zničení mostu, než jej hráč stihne přejít. A to by pak neměl jak pokračovat.
Episode 2 - Úroveň Prison, musí se objevit střílny na stěně poté, co může hráč vyskočit z okna, popř. jít dole otevřeným průchodem. Dále poslední klika u elektrického křesla nemusí jít vždy aktivovat. Úroveň Swamp na konci Ep 2, vyskytuje se tu často skripts chyba s pádem hry na plochu. Nedochází k poškození uložených pozic a lze je opět načíst.
Episode 3 - Úroveň Abandoned Factory, jak hráč vstupuje do třetí sekce úrovně, kde jsou po obou stranách velké přepravní kontejnery. Průchod od checkpointu způsobí explodování zmíněných kontejnerů, a pokud nemá hráč dostatek zdraví či štítů, končí situace game overem. Možnost se vyléčit tu v této fázi hry není. Popisovaná pasáž jde překonat následujícím řešením. K jednomu kontejneru se přisune povalený hák od jeřábu, dá se naštěstí velmi jednoduše posouvat po zemi. Na něho poté stoupnout a sekundárním režimem zbraně Painkiller se nechat vymrštit směrem dozadu na horní stranu kontejneru. Tím se neaktivuje skript se zavřením oblasti a explozí kontejnerů, ale stačí jít mnohem dále. Tam už se protivníci spustí a vše jede normálně.
Episode 4 - Úroveň Castle, jakmile je hráč uvnitř hradu, kde pokračuje chodbami, schody a jednotlivými patry, měl by si dávat pozor na správnou likvidaci malých a rychlých kostlivců. Pokud se nějaký z nich nespawne, popř. někam zatoulá, hráč mu vstoupí do cesty a zabrání jeho výskytu, neobjeví se záchytný bod. A to opět znamená opáčko části mapy. V minulosti se mi již několikrát stalo. Stěžejní je údaj 75 zneškodněných protivníků před checkpointem, dále 93 před dalším checkpointem. Pak se jde už jinam a zbytek Hradu jde již absolvovat v pořádku.

Ep 3 má jen čtveřici map, takže nezabere příliš času. Ep 3 dokončena. Ve Vojenské základně jsem už byl nucen uplatnit zlaté karty, ale pouze v závěru. Navíc mi téměř došly náboje a bylo obtížné je něčím systematicky kropit. V jednom letadle objeven velmi přínosný secret, bez něhož bych měl střeliva ještě méně. A na malou chvíli mně zajistil i více zdraví a štítů. Boss v Ruinách byl pěknou satisfakcí, tak obrovský a nemilosrdný, že se likvidoval snadno.


______________________________________________________________________________________________________________________

8. 12. 2021 - Castle a The Palace dnes úspěšně dokončeny. Nyní na startu kola Babel. V Paláci jsem dvakrát uplatnil aktivaci zlatých karet.
______________________________________________________________________________________________________________________

9. 12. 2021 - Ep 4 dokončena. Babel byl bez problému, jen jsem si už nepamatoval směr dál. Je tam dvojice schovaných žebříků, nemluvě o tom, že mám hru tmavě nastavenu. Karty vesele používám. To je Painkillerova podstata. Boss v Ep 4 je hodně lehký, jen ty pády jsou nebezpečné a je nutné si při nich zapnout zlaté karty, jejich trojí aktivace v úrovni stačí na celý průběh zcela adekvátně. Ze zbraní stačí pouze raketomet a jeho sekundární režim kulomet. Pár beden s náboji tam bylo. Pozice uložená na startu City on Water. Ep 5 má čtveřici úrovní. V Ep 4 vynechán Forest, který není na Nightmare přístupný. City on Water a Doky už dokončeno. Ještě Starý klášter a závěrečný boss.


______________________________________________________________________________________________________________________

10. 12. 2021 - Dnes kompletně dokončena zbývající kategorie č. 8. Herní nášup na Normal, a to s hrami Painkiller + Painkiller: Redemption. Obojí mám v roce 2021 rozehrané i dohrané. Painkiller - (2004) jednou na obtížnost Nightmare a Painkiller: Redemption - (2011) dvakrát, nejdříve Insomnia a poté Nightmare. Boss v pekle je zajímavej, nedříve střílím duchy mnichů či jejich siluety, načež po určitém množství se proměním v Démona a pokouším se dát i bosse. Je nutné mít neustále prst na střílecím tlačítku a mířit na bosse. Asi čtveřice či pětice fází bude, bedny s náboji po okolí jsou. Já měl rekord 596 sejmutých mnichů. Špatně postupováno v proměně.

Herní výzva 2021 tak zcela splněna. Až do poloviny listopadu mi zdánlivě zbývala jedna hra. Dlouho nebylo jisté jaká to bude. Skončilo to opět sporně, přeuspořádány některé kategorie a musel jsem opět zapřáhnout spřežení, abych dojel do cíle. Povedlo se.


______________________________________________________________________________________________________________________

10. 12. 2021 - Opět zapnuté Saints Row 2 - PC (2009). Tři unikátní skoky dnes na letišti skočeny, celkem 26 z 80. V ruce mám jako zbraň i jakýsi pepřák. To jsem netušil, že ve hře je. Jeden policista jej měl u sebe. Do hry jsem v týdnu dával nějaký zlepšovák na stabilitu, ale nevím, zda se mi projevil. Co kvituji, to je ježdění na zelené ploše trávy, kde to pak adekvátně tvoří víření při jízdě, např. na motorce. A proč je hra u mě na výši, má totiž členitě koncipovaný design pod širým nebem. To už bylo ale zřejmě mnou zmiňováno. Nepůsobí to tudíž tolik krabicově a neinteraktivně.
______________________________________________________________________________________________________________________

11. 12. 2021 - V Need for Speed: Road Challenge mám asi čtveřici vozidel Porsche, více zde 20. 3. 2020 - https://1url.cz/MKgQb Minimálně od turnaje Memory Lane si s nimi zajezdit, popř. s ostatními vozidly z internetu, která mi v kariéře neblbnou. Tento týden na DH živá diskuze o Need for Speed obecně. Primárně hraje roli nostalgie a to, v jakém pořadí kdo jaké díly série hrál. Za sebe mohu říci to, že až na Underground 2 mě ta předešlá všechna hodně bavila. A i Undercover byl o fous lepší. Co NfS v minulosti ublížilo, tak zcela úmyslné zhoršení grafického stavu hry na PC platformě, aby jel perfektně i na PS2. Situace s hranatými dodávkami, postrádajícími nějakou smysluplnou barvu, krom bílé či slabě syté žluté a tak, je dodnes natolik neakceptovatelná, že se ptám, proč je EA tak nekompetentní? Ani modifikace od komunity to nespravily. Penízky, penízky se hrnou, na ničem jiném nezáleží. Chyba lávky.
______________________________________________________________________________________________________________________

13. 12. 2021 - Skok do mého reportu z DH výzvy 2018 - https://1url.cz/gKgTs Hra Need for Speed: Hot Pursuit 2. Stále tak nějak nemám zmíněný díl závodní série, která redefinovala v devadesátkách závodění s auty na PC, dostatečně dost napařenej, že je tudíž nutné to napravit. Hra mi jde, rozlišení a poměr stran vyřešeno v roce 2014. Horší je její provoz, teď už vím, proč mi způsobovala problémy. Šampionát mám odemčený z dřívějška, Hot Pursuit ne. A právě ti fízlové tomu zde přidávají. Takto shazovat bomby, to nikde jinde k vidění není.
______________________________________________________________________________________________________________________

14. 12. 2021 - Některé tratě z různých dílů Need for Speed jakoby byly přítomné v Hot Pursuit 2, což znamená, že je obsah jen lehce pozměněn. Nové jsou snad zkratky, které vypadají pěkně. Vesměs se ta prostředí mimo města už více odlišně koncipovat nedají. A auta z okolní dopravy zase upomínají na ta z Underground 2, stejné vyšší dodávky, nebo-li taková ta přívěsná vozidla. Jen ve verzi z roku 2004 hůře graficky pojaté. Identitu mnou hraného dílu tudíž drží supersporty, občas, dále uspořádání závodů, zisk bodů globálně na profilu uživatele, zkratky a režim Hot Pursuit. A graficky to v době vydání též bylo pastvou pro oči. To podzimní padající listí.

Výhodou tohoto pokračování z roku 2002 je okolní doprava, u níž nemám pocit jakéhokoli odfláknutí, hezky odpovídá době vydání. Adekvátně tvary, barvami a detailností sedí té době. Tzn. neopakuje se fiasko z dílu z roku 2004. A veškeré body, co tu získám, slouží jako platidlo k odemčení tratí a vozidel v režimu Single Race, v němž si můžu i libovolně sestavit vlastní turnaj z několika závodů. Dát jim až osm kol, což vede k nudě a mikrospánku, že pak přestávám věnovat plně soustředěnou pozornost řízení, jako v reálu. Nějaká vozidla i sosnutá, ale jak se projevují ve hře, to nevím. Jakési Porsche.
______________________________________________________________________________________________________________________

17. 12. 2021 - Laborování s NfS: HP2 je kumšt. Neúplná instalace, protipirátská ochrana, srovnání poměru stran, širokoúhlé rozlišení, normální běh, tzn. mimo DgWoodoo 2, jinak malá plynulost. Naštěstí to jde pak ok, ale v Hot Pursuit - German Showdown Tournament - Race 2 najednou chyba při nahrávací obrazovce. Musel jsem dát detaily světa a speciálních efektů na nejnižší hodnotu. V emulaci dojeto absolutně trhaně, za pískavého zvuku. Obě úpravy na rozlišení a poměr stran stále ke stažení v diskuzi u hry na DH.
______________________________________________________________________________________________________________________

20. 12. 2021 - Režim Hot Pursuit kompletní. Championship musím teprve odjet, i když v něm již vše mám odemčeno. Pak jen Single Challenge či Quick Race. Se super fárem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky! Strana 1 z 1

  


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group  Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com  Style created by phpBBTema