Registrace | Hledat | FAQ | Seznam uživatelů | Uživatelské skupiny | Přihlášení

  Uživatel:    Heslo:       

  

Přidat nové téma   Zaslat odpověď Strana 1 z 1
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pete66




 
Založen: 7.6.2007
Příspěvky: 241



PříspěvekZaslal: ne červen 22, 2008 2:37 pm    Předmět: Blade Citovat

Když se řekne Blade, tak se člověku vybaví doslova kultovní film s Wesley Snipesem jako bijcem upírů v hlavní roli. Blade se mohl pyšnit zajímavým námětem, brutálními souboji a hlavně nezapomenutelným soundtrackem, který nesměl chybět v žádném klubu nebo diskotéce. Dočkal se i několika pokračování, které ale už tak dobré nebyly. Podívejme se tedy na to, jak se stejnojmenná modifikace vyrovná se slavnou filmovou předlohou.

Po instalaci a spuštění hry vidíme menu s tapetou, na které je Wesley Snipes – nic jiného se ani čekat nedalo. Jako obvykle nejprve spouštím Hazard Course, abych zjistil, zda neobsahuje něco nového. Tentokrát se ale po spuštění zobrazí informace, že trénink není obsahem modu a abych přešel k položce nová hra. To jsem posléze samozřejmě udělal.

Nacházím se v zapadlé uličce s brokovnicí v ruce a zpoza rohu slyším mlaskání upírů. Na nic nečekám a jdu na průzkum terénu. A už mi jde naproti první obě? v podobě upíra, nebo co to ku… je? Vždy? tohle není žádný krevní labužník, ale zombík vypůjčený z modu They Hunger! Ále co – vždy? to je jedno – hned ho vítám střelou do hlavy a shledávám, že brokovnice bude platným pomocníkem ve hře. Otvírám dveře do blízké budovy a už to začíná! Slyším onu slavnou melodii z filmu, světlo se střídá s tmou, ze stropu stříká krev a několik zombíků se na parketu houpe do rytmu. Inu začátek jak má být! Hned jim posílám pozdravy ze své osmiranky , ale něco je špatně. Jako by zombíky chránila neviditelná stěna, od které se moje broky odráží. Jdu teda k zombíkům co nejblíž a nechám se „čekovat“ jejich pařáty. Ale i mě chrání neviditelná stěna. Tak jinak. Zkouším postupovat kolem zdi a už vše funguje jak má! Zajímavé… Po likvidaci tanečníku zjiš?uji, že o hudbu se jim staral nějaký civilista v roli DJe Laughing

V další mapě mě zaskočila nelogičnost v chování postav – a? už se jedná o zombíky, vědce nebo vojáky. Vstup do jedné budovy střeží dva vojáci, kteří si ale nevšímají ani zombíků šourajících se uličkou, ani mě. To, že mi nepomohli, jsem jim posléze nedaroval a hned jsem vlastníkem originálního Rambo-kulometu, jaký byl k vidění i v modifikaci Heart Of Evil. Vstupuji do budovy a jsem svědkem dalšího průseru v AI. Opět jsou v jedné místnosti jak vědci tak zombíci a vůbec si jedni druhých nevšímají (asi mají uzavřenou nějakou formu opoziční smlouvy). To ovšem neplatí pro mě, takže na nich zkouším právě získaný kulomet. Taky není špatný. A po vyřešení první hádanky postupuji dál.

Jak je vidno, modifikace Blade neoplývá přílišnou originalitou, kvalitou ani hratelností. Obsahuje několik map, které nejsou zpracovány nijak přesvědčivě. Sice se podíváte do laboratoře, nočního města nebo vojenského ležení, ale bohužel jsem nezachytil žádný příběh, který by mé putování nějak zdůvodnil. Několikrát je přechod z jedné lokace do druhé řešen teleportem.

Jako nepřátelé se kromě zombíků objeví později i vojáci nebo divoženky z black ops. Právě setkání s nimi je doslova hardcore – po několikátém neúspěšném pokusu jsem musel použít dočasně cheat na nesmrtelnost, abych danou oblast vůbec prošel! A to jsem hrál na střední obtížnost! Ke konci vám pomůže s „dezombifikací“ Barney v modré uniformě. Arzenál ještě doplní raketomet s modrým laserem, starobylá kuše nebo parádně zpracovaná legendární americká pětačtyřicítka (možná z modu Day Of Defeat), kterou jsem využíval poměrně často pro její účinnost – 3 až 4 rány a zombík se kácí. Ze zvuků potěší i nově namluvení vědci, v jedné mapě pak dynamická píseň od The Prodigy. Také jsem si všiml modelu obrněného transportéru nebo pěkně zpracované motorky v závěru hry.

A jaký je tedy můj verdikt? Mod Blade se bohužel nemůže ani náhodou srovnávat se svojí filmovou předlohou (chybí nějaký příběh, spřátelené postavy nebo chladné zbraně) – narozdíl od modifikace Heart Of Evil, který je důstojným zpracováním válečného snímku Apocalypse Now. Ovšem ani ve srovnání s jinými HL mody podobného rozsahu (cca hodina hraní) je Blade podprůměrný. Tudíž ho doporučuji vyzkoušet fanouškům filmu pouze ze zvědavosti.


Design map: 50%
Originalita: 40%
Zábava: 40%

Celkem: 43%




Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Strana 1 z 1

  


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group  Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com  Style created by phpBBTema