Registrace | Hledat | FAQ | Seznam uživatelů | Uživatelské skupiny | Přihlášení

  Uživatel:    Heslo:       

  

Přidat nové téma   Zaslat odpověď Strana 1 z 1
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PavelU




 
Založen: 7.6.2007
Příspěvky: 350



PříspěvekZaslal: st červenec 04, 2007 6:38 pm    Předmět: Modifikace The Gate Citovat

Nedávno mě kontaktoval jeden hráč, s tím že má v této modifikaci problém se orientovat. A žádal mě o radu, samozřejmě sem mu poradil co jsem si ještě pamatoval. Ale musím říct že mě vysoká obtížnost, jak hádanek či likvidace vojáků, zaleží na jaké hrajete obtížnosti, v této hře vůbec nevadila.

Ke The Gate mám vůbec zvláštní vztah, daný tím že kdysi když na ni ještě nebyla recenze, tak právě její napsání mě motivovalo k tomu se stát na Modifikacích.cz redaktorem, a recenzi tak napsat což se mi i podařilo. O to víc mě mrzí současná situace na stránkách, kdy se jim Johny nevěnuje a nepřevedl na mě ještě ani správu stránek, v e-amilu mi vždy za čas napíše, naposledy 12.5. z dnešního pohledu nepravdivé informace , zapříčeněné zubem času a tím že nemá čas, neměl čas. O to více vzpomínam na dobu před dvěma lety, kdy jsem The Gate hrál, a chystal se tehdy napsat onu recenzi. A situace na stránkách tehdy byla přímo báječná. A Johny mě podporoval, další a další články psát a stránky tak dobře prosperovaly, kdežto dnes jsou aktualizované jen občasnými krátkými zprávami.

Abych příliš neodbočil, The Gate si zahraji znovu, je jen otázka kdy. Je to prostě skvost, jak po stránce designu, hratelnosti a originality, a možná budu li mít chu?, tak napíši na tuto modifikaci i obsáhlý návod, nebo? je to hra která si ho zaslouží.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pete66




 
Založen: 7.6.2007
Příspěvky: 241



PříspěvekZaslal: čt červenec 05, 2007 10:48 am    Předmět: Citovat

Ja sem mod rozehral. Velkolepy uvod, zajimavy pribeh, ale ta obtiznost je dost drsna. Zasek sem se kus od zacatku kde sem vykosil asi 3 vojaky (uz mam i samopal) a musel sem plavat nekam pod vodou. Bohuzel mam malo healthu, takze se nestihnu vynorit, tudiz sem se na to vybodl.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
admin
Site Admin



 
Založen: 5.6.2007
Příspěvky: 131



PříspěvekZaslal: čt červenec 05, 2007 1:28 pm    Předmět: Citovat

me tenhle mod na urcitem miste udelal ctd a vzdy znovu .. takze jsem to nedohral ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
PavelU




 
Založen: 7.6.2007
Příspěvky: 350



PříspěvekZaslal: pá červenec 06, 2007 11:56 am    Předmět: Citovat

Pete66 napsal:
Ja sem mod rozehral. Velkolepy uvod, zajimavy pribeh, ale ta obtiznost je dost drsna. Zasek sem se kus od zacatku kde sem vykosil asi 3 vojaky (uz mam i samopal) a musel sem plavat nekam pod vodou. Bohuzel mam malo healthu, takze se nestihnu vynorit, tudiz sem se na to vybodl.


Nejen velkolepý úvod, celá modifikace je velkolepá. V pár modech se mi podobná věc, co tobě, také přihodila. Naštěstí to nikdy nebyl pro mě důvod proč danou modifikaci vzdát. Tento problém jsem měl snad jen v Nuclear Winter, ale nakonec jsem ho čestně dohrál. Taky si ve většině hrách udržuji health na dostačující úrovni tak na 70 či 80%. Nevím zda jsi sis četl tenhle rozhovor http://www.modifikace.cz/index.php?text=interview2&id=1202 ale mě dost k dohrání této modifikace pomohl. Byla by škoda nad The Gate zlomit hůl.

Pěkně jsem ho obešel, že? A to hraji na Hard.



Jinak je to hned poté co vyplaveš z vody. Zvládl jsem to se zdravím na hodnotě 40, navíc se dalo krátce před vynořením se, nadechnout. Bylo to krátce poté co byl loading do další úrovně pod tou vodou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pete66




 
Založen: 7.6.2007
Příspěvky: 241



PříspěvekZaslal: so červenec 07, 2007 11:28 am    Předmět: Citovat

Tak ja dam Brane jeste sanci. Ale momentalne parim vybornou stealth akci - Splinter Cell
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelU




 
Založen: 7.6.2007
Příspěvky: 350



PříspěvekZaslal: so červenec 07, 2007 1:20 pm    Předmět: Citovat

Ke The Gate zmíním ještě že je to obtížná hra v tom smyslu, že zneškodnit jednoho vojáka nebo dva vojáky, chce dobrou mušku a trpělivost. Už nevím jaký je rozdíl mezi easy a hard, ale obecně platí že v této modifikaci jsou protivníci téměř bezchybní a přesní i na nejnižší obtížnost. A když je hodně štveš, tak neváhají použít i granát. Jde zkrátka o realistickou střílečku, protkanou rozsáhlými hádankami v několika částech. Hra rovněž nutí hráče se několikrát vracet zpět, nebo najít nějaké předměty. Což je sice maličkost ale pokud si ji neuvědomíš, tak můžeš zakysnout a nemusíš vědět kudy dál. O tom tato modifikace je, dále o tom že jde o totální konverzi Half-Lifu vypilovanou téměř k dokonalosti.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelU




 
Založen: 7.6.2007
Příspěvky: 350



PříspěvekZaslal: čt červenec 12, 2007 10:23 pm    Předmět: Citovat

Dohráno, The Gate. Jsem rád že sem mod projel podruhé, a to v průběhu osmi dní. A k tomu jen tak mimochodem napsal i návod. Musím říct že hra byla krátká a lehká. A pokud jde o hádanky, tak s nimi to není tak žhavé jak možná může vyplývat z mé recenze. Ono najít předměty umístit je na své místo, či je někam přisunout, nebo někoho někam dovést či se vrátit tam kde jste už byli, není nic mimořádného. Takový Invasion je, co se hádanek týče, mnohem propracovanější a hlavně je i o hodně delší než The Gate, to ale nijak kvality Brany nesnižuje.

Hrál jsem na Steam HL1, takže odpadla ta nevábná modrá barva stromů a listí. V jedné úrovni mi ale hra spadla. A poté jsem ji už nemohl opětovně spustit, protože došlo k nějaké chybě ve Steamu a blbě se ukončila aplikace. Stačilo mod ale přetáhnout do starého Halfa a tam už běžel bez probému, při zdolání jedné části mi to sice při opakovaných pokusech i tak spadlo, ale opětovně šla hra už spustit. I tak jsem ji ale zas dal do Steamu a následující den už The Gate fungovala na této verzi HL bez problému. A nějaké bugy v samotné modifikaci? Také by se našly, např. se dalo projít skrz jeden tank, nebo kolikrát na mě vojaci hloupě koukali a nic.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pete66




 
Založen: 7.6.2007
Příspěvky: 241



PříspěvekZaslal: so červenec 28, 2007 8:43 pm    Předmět: Citovat

Tak konecne sem se pustil do hrani Brany jak sem slibil. Mam odehrane asi 4 hodiny celkem a musim uznat ze tento mod ma neco do sebe. Bohuzel je tam par veci ktere skousavam tezko: celkem vysoka narocnost (zvlast velmi presne vrhane granaty me stvou, obcas mam 40% zdravi a odmocni me typek jednim vystrelem - asi headka). Ale nejvic me asi stve sniperka - je moc slaba na jednu ranu se nacek sejmout neda a to ani do odkryte hlavy! Takhle je radost z odstrelovani z jinych modu nebo her pryc!
Takze kazdopadne pokracuju dal, ale asi sem od modu cekal vic, no uvidime Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pete66




 
Založen: 7.6.2007
Příspěvky: 241



PříspěvekZaslal: ne červenec 29, 2007 5:44 pm    Předmět: Citovat

Tak uz sem v poslednim levelu - ve clunu u te velke lodi. Bohuzel se numuzu vysplhat po lane na palubu. Vzdy kdyz uz jsem temer nahore tak odrazim od lana smerem zpet do clunu. Uz sem to zkousel asi padesatkrat a porad to same. Cim to muze byt?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelU




 
Založen: 7.6.2007
Příspěvky: 350



PříspěvekZaslal: ne červenec 29, 2007 6:14 pm    Předmět: Citovat

Jsem tím poměrně překvapen že jsi se už dostal do poslední úrovně. Já když jsem na laně ze člunu šplhal na loď, tak mi nedocházelo k žádnému problému. Už se nepamatuji přesně, možná jsem při šplhání také několikrát spadl, ale normálně sem pak na loď vylezl, už nevím jak. Je klidně možné že je to nějaký bug, nebo že by tě hra nepustila kvůli špatnému postupu dál, o čemž pochybuji. Co jsem mod před pár týdny hrál ve Steamu, tak mi, krom už dřívě zmíněných potíží, fungoval relativně bez problému, ani nebyl potřeba Steam fix.

Ke kvalitám modu zmíním ještě, že pro mě je The Gate stále nejlepší totální konverzí k HL1, líbila se mi jeho obtížnost zřejmě přizpůsobená co nejvíce realitě, krom té sniperky, bez ohledu na zábavnost. Dále je to střílečka z druhé světové, což je další plus. A hlavně ta atmosféra nebo stealth úrovně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pete66




 
Založen: 7.6.2007
Příspěvky: 241



PříspěvekZaslal: ne červenec 29, 2007 8:51 pm    Předmět: Citovat

Jak rikam neni to vubec spatny mod, ale po uzasnem uvodu i prvni misi (kde bylo par hadanek) jsem cekal o dost vic. Mod bych hodnotil asi 8 z 10, ale hral jsem par lepsich.
Cekal jsem vic hadanek - spis neco jako Heart Of Evil, ke kteremu jde The Gate prirovnat asi nejlepe. Ale po projiti HoE me mohla malo jaka hadanka prekvapit, takze sem postupoval temer bez tveho navodu. Vlastne jsem ho vyuzil zatim jen dvakrat a to v lokaci kde musim slezt do kanalu, ktery chrani kulometcik a i kdyz se mi ho podari sejmout, tak kulomet strili dal - tohle me u modu tohoto formatu docela mrzi - myslel jsem ze je to nejaky bug, a podruhe pri vkladani kodu ke dverim v lokaci s ponorkou. Kod jsem sice nasel, ale nemecky jsem se ucil naposled nepovinne ve ctvrte tride, tudiz misto spravneho kodu 9341 jsem vkladal 9351 (spletl jsem ze vier je 4 a ne 5 Very Happy).
Jinak chvalim tema i zpracovani prostredi, postav i predmetu. Jen me (jako fandovi valecne techniky) trosicku zamrzelo ze napr. ten samopal (ve skutecnosti utocna puska StG-44) v roce 1938 jeste nebyl ani na rysovacim prkne natoz ve vyzbroji - spravne tam mel byt klasicky MP-40 znamy z kazde druhovalecne strilecky a pak kapacita zasobniku jak u pistole tak "samopalu" (mimochodem - neni to model z Day Of Defeat?)neodpovida skutecnosti, ale jejich predloham v puvodnim HL. Nicmene v soubojich s presilou mile prekvapi 50 naboju misto triceti z jinych her Smile
Jo a dabing taky nestoji za moc, snad krome hlavni postavy.
No snad se mi podari zmineny bug nejak prekonat, rad bych vedel jak to cele dopadne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pete66




 
Založen: 7.6.2007
Příspěvky: 241



PříspěvekZaslal: čt srpen 02, 2007 5:36 pm    Předmět: Citovat

Dohrano!
Dostal me zaver s Adolfem Smile To je teprv druha hra, ve ktere zabiju Hitlera (prvni byl pred par lety Mortyr). Zaver opravdu super.
Jak sem uz jsem napsal davam 80% - je to velmi dobra modifikace, ale k temer dokonalosti (viz. Invasion) ji jeste neco chybi.
Ale 7,5 hodiny cisteho casu hrani poskytne jen maloktery mod!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelU




 
Založen: 7.6.2007
Příspěvky: 350



PříspěvekZaslal: čt srpen 02, 2007 11:38 pm    Předmět: Citovat

Skvělý že jsi Bránu už dopařil. Její závěr, tesně před výbuchem, mi dal hodně zabrat, jinak byl samozřejmě skvělý. To bylo asi nejtěžší se na konci prostřílet, a přenést se Bránou tedy alespoň pro mě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pete66




 
Založen: 7.6.2007
Příspěvky: 241



PříspěvekZaslal: pá srpen 03, 2007 7:41 am    Předmět: Citovat

Ja to hral na medium a dal sem to napoprvy, i kdyz jen tak tak. Skocil sem do brany asi 2 vteriny po konci odpoctu, ale nevadilo to Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Strana 1 z 1

  


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group  Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com  Style created by phpBBTema