Registrace | Hledat | FAQ | Seznam uživatelů | Uživatelské skupiny | Přihlášení

  Uživatel:    Heslo:       

  

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky! Strana 1 z 1
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PavelU




 
Založen: 7.6.2007
Příspěvky: 350



PříspěvekZaslal: so únor 04, 2023 2:41 pm    Předmět: FlatOut - (2004) Citovat

Závodních her s automobily je nepřeberné množství, že je hraji již devět měsíců v kuse. Nyní něco o skoro dvacet let staré hře, která tenkrát znamenala malou revoluci. Totiž FlatOut, ten stojí na klasických závodech o první místo, vydělávání peněz, vylepšování aut, ale jeho síla je jinde. V implementaci fyzikálního enginu, starajícího se o naprostou zničitelnost a interaktivitu okolního prostředí, s nímž hráč přijde do styku momentem započnutí jakéhokoliv závodního klání. Jednotlivé tratě mají rozeseté různé věci po svém okraji, pracovní techniku, položené klády dřeva, zátarasy, bloky, svodidla, zábradlí. To svádí k provádění efektních nárazů, přičemž řidič z vozidla je následně vymrštěn ven. Koncept rag doll, hadrové panenky tudíž upomíná na fakt, že je nutné si dávat pozor a jet perfektně, aniž by k onomu nárazu došlo. Ačkoliv za ně hráč dostává finance, štouchne-li do povalujících se předmětů okolo. Akrobacie, jíž letící postava představuje, se týká shazování kuželek či skoku do výšky. Finští vývojáři tím dali na zřetel, jak si zábavnost tohoto typu představují. Jde o poměrně neotřelou vložku, notně prověřující schopnosti blízké zarputilé píli.

Z toho vyplývá naprostá zničitelnost vozidel, postupně jim snižující jejich výkon. Takže v závěru klání může být hráč snadno dostižen soupeři, i kdyby jel dobře. Jak se zmíněná hratelnost projevuje v praxi? Bez instalovaných upgradů jedou káry adekvátně, dají se řídit bez problémů, nedochází příliš k velkým skokům na nerovnostech, ale s aplikovanými vylepšeními jde rázem o příliš rychlá žihadla. Najednou vyžadující pozměněný styl jejich ovládání. Na zledovatělých a sněžných mapách tak přijde vhod puštění pedálu a použití brzdy, jinak by byli hráči kdesi mimo vytyčený úsek tratě. A návrat na silnici by znamenal citelnou ztrátu, že by jej ostatní předjeli. Hra to řeší určitou mírou prodlevy, s dostatečným náskokem ale jde stále být první. Jezdí se na trojici až čtveřici kol, potřebných ke zdolání celého závodu. Výše výher se sice zvyšuje, ale ne nijak závratně. Já si oblíbil mapu v sekci Silver, první řada, čtvrté políčko napravo. Ta se na asfaltu jezdí opravdu výtečně. Mně imponuje nepoškozená karosérie a dívání se na mnou ovládaný vůz, o to obtížnější je toho docílit. A je tu zahrnuta i váha, kdy může dojít k převrácení v zatáčkách.

Herních režimů je poměrně dost, kariéra, jeden závod, časová zkouška, bonus. V kariéře si na začátku hráč vybere auto, nedisponující žádnými upgrady, a vrhá se po hlavě do plnění daných soutěží. Ty mají trojí klasifikaci, Bronzová, Stříbrná a Zlatá. V té nejslabší se zlaté medaile kupí jedna báseň, vesměs u všech položek. U té prostřední už může začít přituhovat, zejména u zimních tras. Je v nich fakt problém do něčeho nenarazit. U takového Frozen Drift Race se mi zimní tratě jezdily o dost snáze. V kariéře FlatOutu jsem se soustředil na auta Bullet, Speedevil a Blade. Měla dostatečný výkon, dále okořeněném mnoha pořízenými vylepšeními. Rázem nebylo pochyb o tom, že jsem králem silnic či cest. Bylo potřebné tomu uzpůsobit styl jízdy. Zprvu dělá jakákoli mapa potíže, správně ji zajet, naučit se všechny zatáčky, dát si pozor na skoky. I ty umí hodně poškodit preferované žihadlo. Časem už ale jde relativně zodpovědně jezdit a užívat si tu krásu grafiky, v mém případě lehce upravené ENB Series/SweetFX. Při spuštění se objeví černá obrazovka, ale shozením na lištu a kliknutím zpět je tam hned vidět úvodní nabídka FlatOut.

V Time Trialu odzkoušen Grinder, to je sympatiemi hýřící automobil. Na konci hráč obdrží potěšující odměnu, jestliže hru úspěšně zdolá v sekcích Bronze, Silver a Gold. Dosažením minimálně bronzové medaile za třetí místo v závodě. Já měl asi osm stříbrných medailí celkem, zbylé byly všechny už zlaté. Soutěží o výhry je tu třicet šest. Jakmile je hotovo, přehraje se stylové outro. Kompatibilita hry na Windows 10 není zcela bez chyb. Ve FlatOut se mi objevovaly v menší míře grafické artefakty, případně se hra nenadále sama ukončila. Ale nastavil jsem režim kompatibility na Windows 7, chvíli pak ověřoval stabilitu. Náhle popisované neduhy již vymizely. Je podporován widescreeen fix na správný poměr stran a ENB Series z Colin McRae Rally 3. Čímž je vzhled adekvátní i dvě dekády po vydání. Na GOG fóru je postup na odemčení většího počtu snímků za vteřinu. Mně moc nešlo FlatOut výrazněji modifikovat a upravit. Až nalezena polská modifikace Goose's Update v.10052021 - přidávající čtveřici nových aut, několik nových pohledů kamer do všech aut, včetně toho z kokpitu. Významně se tím tak prodlužuje neutichající zájem o hraní.

Kompletní nabídka kár čítá kousky Pepper – 117 hp, Blocker – 112 hp, Grinder – 124 hp, Blockhead – 130 hp, Bullet – 134 hp, Overrunner – 190 hp, Slider – 204 hp, Road King – 196 hp, Fast Hammer – 208 hp, Speedevil – 218 hp, Thunder Bolt – 302 hp, Trasher – 305 hp, Machine – 270 hp, Bonecracker – 295 hp, Ranker 1 – 287 hp, Blade – 304 hp. Číselný údaj udává výkonnostní limit daného trhače silnic a cest, rovněž odstupňovaného dle tří nabízených etap. Viz Bronze, Silver a Gold. Jde mi o to, aby se mi vozidlo po celou dobu hraní zamlouvalo, co do vzhledu, ale i výkonu. A ideálně by mělo umět zvládnout veškeré výzvy napříč celou kariérou. Jelikož se síla bouráků liší s tím, jak postupuji dál, klade to na mě vyšší soustředěnost v tom, abych ekonomicky vyšel s penězi, chci-li aut využít co nejvíce. Grinder splnil svůj účel v první etapě, ale ve druhé je již na odpis. Slider by jej mohl zastoupit, případně Fast Hammer. Zajímavé alternativy skýtá i nejsilnější sekce vozů, kde asi upotřebím Thunder Bolt nebo Trasher. Je nicméně zřejmé, že si to vyžádá spoustu investovaných prostředků na tuning. Snaživost a poctivost hebké růže přináší.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky! Strana 1 z 1

  


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group  Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com  Style created by phpBBTema