Registrace | Hledat | FAQ | Seznam uživatelů | Uživatelské skupiny | Přihlášení

  Uživatel:    Heslo:       

  

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky! Strana 1 z 1
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PavelU




 
Založen: 7.6.2007
Příspěvky: 350



PříspěvekZaslal: út leden 02, 2018 10:33 pm    Předmět: Herní výzva 2018 na serveru Databáze her Citovat

2. 1. 2018 - Rozehráno KISS Psycho Circus na Nightmare. Dosud dříve nikdy nehráno, ale co jsem zběžně zjišťoval, je hra poměrně těžká. Mechanizmy zatím jinačí, jak u Painkillera nebo Serious Sam. Musím si na zdejší styl zvyknout. Potěšitelné je, že hra jede krásně, s DGVoodoo 2. Je k ní widescreen, který pomůže zásadním způsobem i ve hře Blood II: The Chosen. Bližší info na DH.
_____________________________________________________________________________________________________________

4. 1. 2018 - Spawn pointy, ze kterých na hráče vybíhají nepřátelé. Musí se ta zařízení zničit. Jindy se protivníci klasicky obnovují tam, kde už byli, ale nijak obtěžující to není. Zatím mi to příliš podobné Serious Sam a Painkiller nepřijde. Hra má fakt pár originálních prvků, co povyšují zážitek výše, než bych čekal. Již dostatek munice do jedné zbraně, celkem trojici variant, jak na někoho útočit. Obtížností má hra k výběru pět, snad jsem zvolil fakt tu nejvyšší. Ono to nelze zpětně nijak poznat, ale tužší to samozřejmě je.
_____________________________________________________________________________________________________________

6. 1. 2018 - Je to tuhé jako blázen. Nepřátelé se velmi blbě trefují, ta zbraň má rozptylující střely, střílející na dálku absolutně mimo. Co nejvíce z blízka již aspoň něco trefím, ale fuška. Mnohem účinnější je na dálku švihající lano, které ale čerpá omezenou kapacitu. Doplňovače čehokoli nechybí, byť četnost spawn pointů je velká, klidně i dva u sebe. Obecně je ale prozatím KISS střídmou střílečkou, PK a SS style jsem naplno ještě nezpozoroval. A likviduji bosse.
_____________________________________________________________________________________________________________

7. 1. 2018 - Stále postrádám pořádnej herní apetit. Jestli se to nezmění, tak nevím. Na začátku druhé části hry, prvně jsem dojel kapitolu 1. Pozná se tak, že se zobrazí komplet statistiky, jak si hráč vedl. Problém hry je ten, že nepřátelé tu lítají, jsou na vyvýšených místech, jde o roztodivná stvoření, výzbroj hráče moc optimismu nebudí, ale je to nejspíše tím hraním nejvyšší obtížnosti Nightmare.
_____________________________________________________________________________________________________________

8. 1. 2018

https://nemesisup.cz/files/1603/kiss-20.jpg
https://nemesisup.cz/files/1603/kiss-21.jpg
https://nemesisup.cz/files/1603/kiss-22.jpg

Objevil jsem jeden bug. Na začátku levelu jsou zamčené dveře, k nimž se domněle nedá přiblížit a use napíše, že jsou zamčené. Nicméně jdou šikovně obejít, čímž se lze pak opakovaně vracet do předešlého levelu. A stejně tak do toho současného. Zbraní již víc, je to slušná řežba. Dnes hráno asi hodinu v kuse. Samozřejmě ještě něco chci dát, tento týden ale přitvrdím. Přísahám. A navrch trojice obrázků ze hry.
_____________________________________________________________________________________________________________

9. 1. 2018 - Po týdnu mě to konečně začalo pořádně bavit. Fíha, řežba nehorázná! Už mám plnou zbroj, nikdo na mě nemůže, já jsem pán. Frenetický neskutečně, dávám to levou zadní, kapacita nábojů u zbraní neustále stoupá, a to jsem ze začátku měl dost málo zásob všeho. Jo, hra umí hráče odměnit za jeho píli, kterou jí věnoval. Kiss mi spočítal ve hře uplynulý čas na pět hodin, což je velmi super. Již jsem na startu kapitoly 3, ale nějak ještě musím vyřešit secret v závěru dvojky. Absolutně jsem nepřišel na to, jak se do něj dostat. Byly tam totiž hustý zásoby.
_____________________________________________________________________________________________________________

10. 1. 2018 - Dnes jsem dokončil první level třetí kapitoly. Poměrně zajímavý. Šlo se neustále vracet kousek od začátku, kde jsem furt doplňoval životy na hodnotu 250. To místo zároveň sloužilo jako spawn point čtveřice monster, která furt dokolečka okusila ostří mých mrštných rukou. Ve hře je jakási úroveň levelování, zvyšování vlastností postavy. Čímž se jedná o RPG prvek jako dělaný. Takový Undying to měl krapet snazší, tady pomalu jako u Daikatany. No, hráči to zvýší hodnotu zdraví, ale i kapacitu vlastněných zbraní. Přesněji řečeno, jejich munice. To jsou dva role playing game ukazatele. Tudíž si o tom myslím své. Ale kdo nehrál, neví holt. Úděl pohrdání starými FPS, naštěstí nepatřím mezi takové Smile A jedna game design chyba, šlo se opakovaně vracet horním místem, ale dole najednou velké bloky zůstaly vysuté a nešlo se dostat zpátky. Ale load pozice to vyřešil. Prostě hráč je obklopen řadou inovativních prvků, co v roce 2000 řádně provětrala schopnosti herní veřejnosti.
_____________________________________________________________________________________________________________

11. 1. 2018 - Na začátku Kapitoly 4, každá má tři části. Mám tedy za sebou již devět levelů. V mým vlastnictví již šestice zbraní, přičemž ta šestá je teda žrout, taky ultimate. Používá energii z lana, hrozně rychle se vyčerpá po pár zásazích. Tudíž je vhodná jen na sporadické použití. Naopak lano vydrží dlouho, je bohatě doplňováno spoustu zásob po okolí. Jak hráč tu šestou zbraň sebere, následuje pořádná mela, tři spawn pointy vedle sebe. Furt fotím, co mě napadne. Určo nějaké screeny hodím. Hra má jen blbý mlhový opar, který celkově zošklivuje vizuální stránku hry.
_____________________________________________________________________________________________________________

12. 1. 2018 - Překvapivě dohráno, ovšem jak. Hra mě pak hodila na start za jinou z postav, kterou jsem původně měl vybranou, načež jsem v new game zvolil jinou a jal se hrát. Čtvrtá Kapitola byla super, cirkusácky laděná. Ke konci je jeden úkol se spínači, pokud neproběhne správně, furt se objevují další a další protivníci. Po klasicky třech úrovních následuje boj s bossem, při němž nelze ukládat. Ale s plnou zbrojí padl levou zadní, ani mi neproběhl game over. Takže dohráno, nedohráno. Zatím nevím, jak je hra koncipovaná. Ale za tu jednu postavu to tedy moc dlouhé nebylo.
_____________________________________________________________________________________________________________

13. 1. 2018 Takže za každou z postav hra obsahuje jiné úrovně, dle jejich názvů. A kompletní dohrání je samozřejmě možné až po odjetí za celou čtveřici postav. Takže s sebou musím hodit, v podstatě mám týden reálného času na jednu z tří zbývajících postav.
_____________________________________________________________________________________________________________

14. 1. 2018 Tak v rámci DH výzvy hra již dojetá, ale nebudu pro zatím hodnotit. Nechám si to na minimálně druhé dohrání za další z postav. Jedna kampaň dojetá, Nightmare obtížnost to byla, častý game over, potvor a spawn pointů hodně. Bylo to tužší, ale dost pomáhaly mé zkušenosti s těmito starými FPS. Na druhém obrázku je patrné, že postava má kompletní brnění, je tam vidět score, dosažený čas. Komentář mám již napsanej, za tu postavu z obrázku.


_____________________________________________________________________________________________________________

17. 1. 2018 Mám dva týdny na to, abych hru komplet dohrál. Bude to fuška, jedna dlouhá kampaň, postupně se čtyřmi postavami. S obtížností jsem se docela unáhlil, hra mi to dává sežrat. Aktuálně asi v poslední fázi za druhou postavu. Save samozřejmě ten z minulého týdne, takže všechny body, odehraný čas a tak.
_____________________________________________________________________________________________________________

18. 1. 2018 Pokud si někdo bude chtít Kiss zahrát, dozvědět se o hře podstatné informace, již se to na DH v profilu hry dozví. Ty nejasnosti, které jsem okolo hry já udělal, skončily jednou pro vždy. Dlouhá léta tam byl nevyhovující a zmatečný popisek. Fíha. Již dokončena Katedrála, opět cirkusácká lokalita, ale zase z jinačího záběru. Je to fajn, cca polovina prvního levelu za druhou postavu. V jednom místě se spawnovali ti obtloustlí zmetci, nějak jsem jim utekl a již se neobnovují, pokud tam nepůjdu. Tady je jen ten problém, jak vlastně pokračovat dál.


_____________________________________________________________________________________________________________

19. 1. 2018 Na startu za třetí postavu. Je to tam ale extrémně tuhé. O víkendu musím napařit aspoň pět až šest hodin. V pátek určo také ještě něco, ale prostě na to dlabu Smile
_____________________________________________________________________________________________________________

20. 1. 2018 Tak první level za třetí postavu téměř hotov. Nejdříve pečlivě vystřílet, posbírat, co lze, pak vyřešit cestu dál. Načež přijde ke slovu hopsání, druhá část výbavy každého člena kapely, pak jen zkompletování předmětů a hurá do Exitu, kde hráči znepříjemní zážitek tuhá monstra. Z hlediska designu, aby bylo možno důmyslně využívat okolní prostředí, hra opravdu překvapuje. Smekám. Na začátku druhé epizody za třetí postavu. Mám již kulák, elektromet, bič a základní paralyzér či co. Zásob dost, řežba nehorázná. Byl dobrý vtip, sjet výtahem, načež na mě dole čekali tři ohniví zmetci, co jezdí na tom oranžovém kole. Tihle pošuci jsou fakt nepříjemní, po asi 50x loadech konečně lehli s nebývalou lehkostí, co jsem je asi čtveřicí rychlých zásahů skolil. A má nová myš mi prokazuje dobrou službu při likvidaci spawn pointů. Ve dvou vteřinách precizně zamířit na čtveřici těchto zařízení, umístěných vysoko nade mnou, a neomylně je trefit, jinak by pod mými nohami byl nekonečný zástup lačných monster. Nové screenshoty mám, ale nebaví mě je stále nahrávat a linkovat.
_____________________________________________________________________________________________________________

21. 1. 2018 V neděli jsem neměl na hraní moc čas, řešil jsem jiné věci. Nutno říct, že dost závažné. Ale když už se dostalo na Kiss, dosáhl jsem druhého levelu té industriální lokace, která fakt oplývá precizně zvládnutým designem a líbivou grafikou. Opět přikládám několikero obrázků ze hry. Tento týden, stejně jako dnes, i inovován můj komentář. Měla by to být jeho již finální verze, pro jistotou si vytvářím kopii starší verze textu.


_____________________________________________________________________________________________________________

24. 1. 2018 Dnes jsem nahrál dvě a půl hodiny. Save ve druhém levelu v Acropolisu, což je mistrně pojatá část na střechách výškových budov. Po této kapitole má třetí herní charakter ještě jednu poslední kapitolu. A to Midway, načež bude zbývat již pouze závěrečný hrdina. V ideálním případě bych chtěl mít hru dojetou nejpozději do 10. 2. 2018.
_____________________________________________________________________________________________________________

26. 1. 2018 V Acropolis 3, krátce po začátku. Ze střech jsem se konečně dostal dovnitř komplexu. Místy je to opravdu drsné. O několik hodin později, večer stejného dne. Již na konci Midway u závěrečného bosse. Ani za nic ho nemůžu sejmout. Klasická situace, nelze ukládat, boss se po oslabení dobíjí ze čtyř generátorů okolo. Tento souboj má tedy několik fází, ale i když jsem do těch monolitů střílel a viditelně se z nich čoudilo, vesele se dobíjel dál. Problémem jsou jejo smrtící elektrické zásahy, jakési plazmové bomby, vybuchující krátce po vystřelení na dané místo. A krýt se není kde. To první dva bosáci byli hodně snadní, že jsem je dal na poprvé. Nutno ale říct, že samozřejmě Nightmare obtížnost, takže proto! Ve hře již stráveno 13 hodin, ale v lednu jsem tomu v reálném čase dal minimálně dvojnásobek.
_____________________________________________________________________________________________________________

7. 2. 2018 Kiss jede i na Win1064bit, dobré zjištění. Ale verze upravená jedním registrem, musí se dvojklikem aktivovat a hra pak pojede. Stále jsem na starém kompu. Jen jsem vzal provizorní systémový SSD disk 120GB, kde je Win10 a pár programů, ovládače a jedna hra. Budu pořizovat úplně nový počítač, a to komplet, disky a tak. Cílem je mít vše používané od stejné doby, abych nesnížil životnost některých komponent. Navíc investovat do starého počítače také nemusí z dlouhodobého hlediska být správný nápad. V březnu 2009 koupen HDD, který vydržel 8 let a 9 měsíců, používán ale na dvou počítačích. Pak právě nastala situace, kdy disk klekl, ale zbytek hardwaru je ještě ok. Tomu se chci na pátém počítači vyhnout. Opět ke hře Kiss, ještě nainstaluji ovládače k monitoru z roku 2013, plus MagicTune, aby hra vypadala lépe. Dnes konečně udolán třetí boss, ten s pěti stožáry. Čtyři hráč musí zničit, z pátého se ještě dobije, ale pak už jen stačí do něj opět střílet, ať už elektrometem či kulákem, následně lehne definitivně. Proběhne sekvence do další epizody, zobrazí se statistiky. Ty teď nemám vyfoceny, neměl jsem zapnutý ScreenshotCaptor. Ale opsal jsem si je.

Likvidaci bosse jsem si ulehčil tím, že jsem hned na startu zůstal stát bez hnutí na místě, útočil jsem v podstatě skrze sloup uprostřed, tzn. trošku stačilo namířit doleva. Boss byl kousíček vidět, tak jsem jej několikrát zasáhl, šel se prvně dobít a já měl plné životy, ale při těch stožárech už boss samozřejmě útočil a bylo těžké mu uniknout. Nakonec po asi 20x opakování jsem jej na férovku udolal.

MagicTune není na Win1064bit podporován. Nemilé Sad Monitor je z roku 2013, systém tuším o dva tři roky novější, přesto nepodporuje můj monitor. Ovládače nainstalovat šly, ale ta aplikace ne. Jednalo se o výbornou správu profilů barev, které jsem na Win7 měl na ploše nastavené. V kombinaci s Nvidia nastavením dobrá věc. Takže nevylučuji koupi novějšího monitoru, který bude mít něco podobného, ale chce to jistotu ze strany Microsoftu či Samsungu, které koncový zákazník nezajímá. Takže teze, vše aktuální, poslední verze a tak, je jednoznačně klasický ojeb. Korporace zasrané. Nemají ponětí.

Stage Stats:
Kills 56
Items 21 of 27
Secrets 1 of 2
Accuracy 66 procent
Distance 0,98 KM
Time 0.31m.56 sec.
Score 26 075

Game Stats:
Kills 3719
Items 516 of 609
Secrets 39 of 83
Accuracy 70 procent
Distance 23,59 KM
Time 14h.26m.31 sec.
Score 583 665

_____________________________________________________________________________________________________________

9. 2. 2018 Začátek čtvrtého ohnivého charakteru mě zastihl v pěkně koncipovaném prostředí. To mělo pár levelů, odehrávalo se ve skladech, na střechách a tak. Neúnavně jsem hrál, jak byl zabit třetí Boss. Aktuálně v Molten Vein 1/3. Cca v půlce levelu. Je to zase extrémně tuhé. Téměř bez elektrometu. Hra mi také často padá, různě buguje, seká se. Ale dal jsem do kompu součásti DirectX, částečně pomohlo. Nicméně po čase se opět seká. Přitom DGVoodoo. A vtip je, že neumím s Win10, správce úloh nevím, jak ukončit proces. O ničem. Musel jsem zrestartovat počítač.
_____________________________________________________________________________________________________________

11. 2. 2018 V Molten Vein 2/3 na startu. Ta ohnivá pasáž je fakt propracovaná a těžká. Elektromet cca na hodnotě sto. Spawn pointy jsou na každém kroku, dovedně ukryté. Již mám tři části své zbroje, jak je nutné ji ve hře furt hledat a sbírat. Chybí tedy poslední trojice. Koukal jsem na dnešní monitory, mohl bych fičet na 27", 100 Hz a více, VA nebo IPS panelu, ale FullHD rozlišení. To by novej komp utáhl v pohodě. Problém je FreeSync a G-Sync. Designově jsou leckteré AMD monitory hezčí, jak ty pro Nvidii, což mě štve. Ale chci rozhodně nový monitor opět koupit, potřebuji něco plně kompatibilního s Windows 10, aby to bylo přímo garantováno výrobcem.
_____________________________________________________________________________________________________________

12. 2. 2018 V Molten Vein 3/3. Předešlý level byl peklo. Stoupala v něm láva, tudíž bylo nutné se pohybovat rychle, abych mohl v poho projít dopředu. Ke konci enormní počet nepřátel a spawn pointů. Kousek jsem proběhl téměř k exitu, aniž bych je zabíjel. Tam uložil a odsud teprve systematicky čistil, ale příliš jsem se nevracel, ať si ty svině dělají, co chtějí Smile Start úrovně 3 také nebyl snadný, mnoho teleportujících zařízení, nepřátel. Dosaženo místa, kde se mělo použít vystřelující lano na hák. Již mi chybí jen dvě části výbavy, také získána poslední ultimátní zbraň, kterou bych býval asi minul, ale naštěstí jsem si té lokality všiml a stihl se vrátit k žebříku, než mě pohltila stoupající láva. Molten Vein 2/3 také opakován od startu znovu, kvůli úspoře času, než dojde k navýšení hladiny přítomné lávy. Dalo se to zvládnout relativně ok, ale vůbec mi to nebylo známo, že s tím hra počítá. Tak Molten Vein 3/3 dojeté. Celá tato oblast byla nesmírně komplexní a složitá, ale již za mnou. Momentálně v Nether Station 1/2 na startu. Delší snad už hra nebude, krom finálního bosse.
_____________________________________________________________________________________________________________

13. 2. 2018 Nether Station 1/2 splněné, jsem v Part 2. Pohybuji se na nádražích a kolejích. Docela zajímavý herní úsek. Již mi chybí pouze jedna část výbavy. Úspěšně absolvována i druhá pasáž Nether Station. Taková kratší a pohodovější úroveň, v níž přituhlo jen v závěru. Stále není konec, ale již by měl být. Jsem na startu poslední cirkusácky laděné oblasti, viz předešlé charaktery, která má opět dva levely. Náboje jsem si na konci předešlého kola komplet doplnil, takže ok. Protože mi před doplněním zásob již pomalu docházely.
_____________________________________________________________________________________________________________

14. 2. 2018 Tak cirkusácká pasáž je řádný hardcore, bez skrupulí, desítky nepřátel naráz, silní zmetci, přemíra soubojů, kamkoli vlezu nebo skočím. Dosud totální maso za celou hru. Fíha, tady se v New Game zvolená obtížnost projevuje nejmarkantnější měrou. Hra tak dostává takový grády, že to svět neviděl! Cca v půlce či kde. Vystoupal jsem točitým. vysokým schodištěm a seskočil dolů. Tam se začalo ve velkém nanovo. Paradoxně jsem sebral zpřístupňující tiket k exitu, přes nepřátele jsem přeskočil menší stěnu, za níž ta propustka dál byla. Vrátil se přes ni zpět, ale Exit byl ještě samozřejmě zavřenej. Zbroje do zbraní dostatek, dalo se doplnit na max. Tyjo, tohle bude ještě vzrůšo. Konec této úrovně nezklamal. Ještě to bylo dost tuhé, ale absolvováno, načež v dalším úseku již čekal čtvrtý boss. Toho ještě nemám sejmutého, ale snad na něco přijdu. Kdy hra skončí, to fakt netuším.
_____________________________________________________________________________________________________________

15. 2. 2018 Boss v Gloomvile sejmutý. Manévrovací a krycí možnosti o dost lepší, jak u bosse třetího. Ale kdybych nekoukl na youtube, jak na něj, nesejmu jej. Má to klasicky tři fáze, přičemž se musí neustále dobíjet životy a munice, jinak to nelze dát. První dvě fáze jsou brnkačka, potíž je ta třetí. Dá se to udělat tak, že ve druhé fázi si musí hráč dostatečně doplnit, alespoň 150 životů mít, pak se schovat v jednom z míst, kde byly k sebrání modré itemy. Tam je hráč částečně krytý, a tou ultimátní zbraní bosse oslabit definitivně. Nelze při tom ukládat, všechny fáze je třeba dát na jeden zátah. Ale bylo to subjektivně snazší, než ten těžký boss se čtyřmi stožáry. Hra samozřejmě ještě neskončila, ale pokračuje částí Nightmare. Ta má dvě oddělené úrovně, kde zase bude hlava na hlavě. No, musím se nějak propracovat ke konečnému závěru hry. Již by neměly žádné další lokality být, jinak mě klepne. Statistiky mám napsány, možná i něco zase vyfotím.

Stage Stas
Kills - 247
Items - 18 of 36
Secrets 0 of 5
Accuracy 82 procent
Distance 2,94 KM
Time 0.58m.54 sec.
Score 134 195

Game Stats:
Kills 4840
Items 619 of 743
Secrets 48 of 111
Accuracy 72 procent
Distance 33,34 KM
Time 18h.26m.50 sec.
Score 906 370
_____________________________________________________________________________________________________________

17. 2. 2018 Tak již finální boss v Nightmare Realms 2/2. Dost to připomíná konec Half-Life, nicméně, přeci jen jinačí a hlavně těžší. Bez savů o ničem, ale asi jde o specifikum Nightmare obtížnosti. No, musím nějak sejmout pátého bosse. Předešlé čtyři jsem už dal. Otázkou je, co ten pátý. Sakra práce!
_____________________________________________________________________________________________________________

18. 2. 2018 Dohráno, komentář zveřejněn. Nyní musím čekat na svůj nový počítač. Škoda, že nebyly statistiky i po pátém bossovi. Ale Nightmare Realms 1/2 bylo napěchované protivníky, asi půlhodinu jsem tam strávil. Mělo by to být těch devatenáct hodin.
_____________________________________________________________________________________________________________

27. 2. 2018 Opět pojedu výzvu. Tento týden začnu asi s NfS: Hot Pursuit 2. Na Win10 to jde. Mile mě to překvapilo, ale je na to potřeba DGVoodoo 2. Hra se ani pořádně nenainstaluje. Dříve se mi to povedlo. Nyní dám poloviční instalaci, překopíruji celou složku zálohovanou, spřáhnu s DGVoodoo 2 a hraji. Taky jsem sondoval, jaké hrát novější hry, které nějak pořádně můj hardware využije. Pár takových si chci pořídit. Painkiller také funguje.
_____________________________________________________________________________________________________________

28. 2. 2018 Jedu kampaň Championship, v níž je strom soutěží. Pokusím se dát zlaté medaile, ale některé závody jsou fuška. Hozeno do rozlišení 2560x1440. Jde to jednoduše nastavit přes dGVoodoo 2. Hra mi funguje ale tak blbě, že po každém zapnutí počítače ji musím opět znovu nainstalovat, překopírovat a nastavit. Až pak jde znovu hrát.
_____________________________________________________________________________________________________________

2. 3. 2018 Šampionát již skoro celý splněn. Zbývá jen pár závodů, ale všiml jsem si volby Next, která je šedivá a neaktivní. Netuším, co v ní bude. Řekl bych, že vede do jiných SP režimů v menu, než aby pokračovala dalším stromem soutěží, kde se zapisují obdržené medaile. To bude ještě asi zajímavé. Jinak absolutně nepoužívám při hraní této arkády myš, jasňačka. Klávesnice bohatě stačí. Slíbené obrázky ze hry.



V názvech souboru je zachyceno datum pořízení a název hry, můžete si ověřit i rozlišení. Tudíž se jedná o čerstvé a mé vlastnoruční obrázky ze hry, co ji jedu na novém počítači. Modifikovaná verze z roku 2014, viz diskuze u hry na DH.
_____________________________________________________________________________________________________________

3. 3. 2018 Mám již odjetý celý šampionát. Jedna stříbrná a zbytek zlaté medaile. Ale tu stříbrnou jsem ještě nevylepšil. Zajet čas 1:15 sec. je dost overkill. Vždy jsem o sekundu pomalejší, buď někde nezvládnu zatáčku, zdrží mě to, nebo jedu naopak moc pomalu, abych to všude bezchybně vybral. Tato trať je opravdu oříšek, možná i pomalejší auto. Medaile ale získány všechny, potíž je ta položka Next, stále šedivá. Odemknout by ji měla ta jedna chybějící zlatá medaile, jinak nevím.
_____________________________________________________________________________________________________________

4. 3. 2018 Tak v Championship již komplet na zlato. Ta jedna trať mi dělala problémy, protože jsem jel delší trasou a minul tak zkracovačku v poslední zatáčce. Tím se dá zatáčce vyhnout, jet rovně naplno a poho to stihnout v limitu 75 vteřin. A volba Next patří do Single Race, proto je jinde šedivě neaktivní. Dále můžu dát Hot Pursuit režim, ten je ale asi těžší, pak Quick Race či Single Race. Nebo zkusím nahrát mod Championship, který by měl měnit pojetí závodů. Ale bude nutné hru zkopírovat a mít to v jiné složce, ideálně i na novém profilu hráče.
_____________________________________________________________________________________________________________

8. 3. 2018 Tak abych si druhou hru ve výzvě okořenil, dal jsem tam Championship Mod, který má jen časovky. Nutno říct, že poměrně těžké. Chci to mít kompletní tento týden. Dnes jsem také napsal komentář k Hot Pursuit 2. Měla by to být již finální verze textu. Ke hře mám ještě jednu vylepšující modifikaci, jež je pro základní Hot Pursuit a Championship režim.
_____________________________________________________________________________________________________________

10. 3. 2018 Zbývá ještě odemknout asi trojici závodů, popř. vylepšit na stříbrnou medaili. Pak by měly všechny závody z nabídky být již přístupné. Pojedu je postupně všechny, absolvuji v nich tratě a kola, ale nezískám medaile, které jsem potřeboval jen a právě na to odemčení. On je tam jeden závod, co ani regulérně splnit nejde. Vyžadovaný čas je příliš krátký na to, abych jej stihl ve vymezeném čase zajet celý. Jako důkaz tu ještě hodím dokumentující obrázek.
_____________________________________________________________________________________________________________

11. 3. 2018 Již komplet odemčené. Zbývá jen odjezdit ty modře označené soutěže. Podařilo se mi získat dalších pět cenných medailí, jak je z druhého obrázku patrné. Když jsou totiž všechny závody již přístupné, jezdí se snáze, v pohodě jsem tedy odjel úspěšně těch několik medailí. Bronzové by normálně na odemčení dalšího závodu nestačily. Na obázku číslo 2, jak je označen jeden z závodů, tak se pokračuje dolů pod něj. Ty zbývá, z těch modrých, ještě odjet. Směrem odleva doprava. Šampionát komplet odjetý. Nahraji tam ten původní, plus High Poly Mod. A samozřejmě i save z defaultního Šampionátu. Tímto další bod výzvy splněn.


_____________________________________________________________________________________________________________

15. 3. 2018 Včera nainstalována hra Hafík, což je volba pro kategorii Lidem vstup zakázán na hardcore. U hry jsem strávil celé léto 2004, tvořil vlastní levely, i tak ale hrány tenkrát i mnohé další hry. Cesta do Indie, Kingpin, Chrome, NfS: Underground. V době bez netu nešlo jinak trávit čas. Hafík je i dnes zábavnej, funguje. To se mi u Roxe nepovedlo, bohužel. A ty mé levely jsou stále hratelné, některé jsem opět úspěšně splnil. Chci splnit asi trojici až čtveřici sad komnat, protože ostatní obsah je již od uživatelů z Internetu.
_____________________________________________________________________________________________________________

17. 3. 2018 Zajímají mě sady Výuka Hafíka, Hafíkova sada, Michalova sada a Boulder Dash. Výuku Hafíka mám již celou hotovu. Tyto čtyři sady komnat vytvořili Mojzíkové. Přičemž originál jsou jen tři. Ta zbylá je remakem původního Boulder Dash, úplně přesně převedeného designem do stylu Hafíka. Koukal jsem na mou tvorbu do hry Hafík. Je to vážně neuvěřitelné. Tolik času u hry tehdy stráveno, ve dne, v noci. Vytvořil jsem asi sedm sad komnat. Většina klasických deset za sebou, ale já si dal opravdu záležet a překonal se veledílem, které má rovných 50 propracovaných a obtížných úrovní. Sada je pojmenována Level, jako má tehdejší úcta k časopisu Level o videohrách, co jsem tehdy hltal a zbožňoval. Ty komnaty jsem začal tvořit začátkem srpna 2004, v oné zmíněné sadě, postupně tvořeny další komnaty v ní. Ty byly již z data o něco později, ale převážně v srpnu. Celou sadu jsem poté dokončoval ještě v listopadu a prosinci roku 2004, dle data změny souboru. Nyní bude nutná korekce doprovodných popisků, jelikož jsem tehdy ještě neuměl vůbec dobře psát. Jsou tam i nějaké překlepy. Ty sady nebyly nikdy nikam posílány. Nechal jsem si je na vypálených DVD, přečkaly 14 a 13 let času, než jsem si je dal komplet na externí disk. Ale ještě to dám na svůj účet na MediaFire. Komunita okolo hry žila v době 2001-2004. A je to pravda, i mě to tehdy totálně pohltilo. Ale úplně první komnaty do hry jsem začal tvořit již v červnu 2004. K Hafíkovi se dostal asi přes CD a DVD z Levelu. Internet mám až od února 2005.
_____________________________________________________________________________________________________________

20. 3. 2018 V Hafíkově sadě zatím splněno sedm komnat. I tak jsem se solidně posunul, protože dány asi čtyři komnaty v jednom zápřahu. Zároveň jsem provedl revizi doprovodného textu u své přídavné sady Level, plus také vytvořil poctivý Hafík.txt. Čti mě dokument. V něm je vše důležité z mé tvorby popsáno. Úpravou prošly i názvy některých komnat, příběh a tak dále. Vlastní design a gameplay nezměněn. Postupně tam ještě přidám další své sady. U Level sady jsou v dokumentu přítomny i veškeré časy mého původního vytvoření té které komnaty, každý soubor mám dodnes uložen zvlášť, ale hra používá ke spuštění jen jeden jediný k dané sadě.
_____________________________________________________________________________________________________________

27. 3. 2018 Hafíkova sada má 23 komnat. Momentálně splněno 18 komnat. Je to ale řádně těžké. Uplynulý týden byl velmi zajímavý. Na DH již zveřejněno v diskuzi, vše, co jsem kdy do Hafíka vytvořil. Je to 192 komnat v osmi sadách. Celý týden jsem dával do kupy velmi obsáhlý Hafík.txt. dokument, kde je vše podrobně popsáno, jak jsem se kdysi té tvorbě věnoval. Sada Level má 50 komnat, ale bonus přišel v neděli 25. 3. 2018. Pamatoval jsem si komnatu s názvem Život je pes, ale absolutně jsem nevěděl, kde ji mám, kde to je. Bylo to na jednom CD/DVD z roku 2005, když jsem musel tehdy nuceně zálohovat data.

Pravda je taková, že to byla Supersada plná 84 mých výtvorů z té doby. Tzn. celého roku 2005. V jehož průběhu jsem neúnavně tvořil další a další úrovně do hry Hafík, v té jedné zmíněné sadě. Během let na to samozřejmě kompletně zapomněl, kolik to mělo komnat, kde to je. Měl jsem v neděli šťastnou volbu na první disk, který jsem do mechaniky zastrčil. Nevěřil jsem vlastním očím. Na jiném kotouči totiž byla tatáž sada Supersada, ale ve starší verzi s pouhými 12 levely. Já byl v klidu, aspoň jsem něco našel. Vůbec jsem ale neměl ponětí. Ale Život je pes mi nedal spát. Celých těch 84 úrovní je mé největší veledílo. Zbytek neděle proto věnován důkladné revizi textu a kontrole obsahu. Bylo to víceméně ok. Již zálohováno na netu, na discích.. Zároveň jsem ten poslední týden tvořil i nové komnaty do Hafíka. Sedm nových levelů v Supersadě. Součet všech komnat tak dává číslici 91, u té sedmičky letošních komnat byl brán zřetel na to, ať jsou to opravdu poctivě koncipované mise, v nichž si hráč přijde na své. Povedlo se. Paralelní světy dají zabrat, Vzájemná spolupráce též. Vytvořeno v tomto pořadí, viz níže.

85.) - Paralelní světy
86.) - Labyrint a komnata
87.) - Rostoucí zlost II
88.) - Skladiště beden
89.) - Řetězová reakce
90.) - Vzájemná spolupráce
91.) - Intimní partie

A mám už i komentář k Hafíkovi. Menší vyladění asi bude nutné, dal jsem jej na poprvé, za hodinku psaní.

_____________________________________________________________________________________________________________

28. 3. 2018 Furt updatuji mou tvorbu do Hafíka. Již by mělo být vše ok, jak texťák, tak i komnaty v sadách Level a Supersada. Link v diskuzi u hry na DH. Rozehrána i Michalova sada, ale ta je taky moc těžká. Princip sice pochopím, ale provedení je hardcore.
_____________________________________________________________________________________________________________

29. 3. 2018 Včera jsem to kompletně zkontroloval, ten můj souhrnný balík tvorby do Hafíka. Což vyústilo v několikanásobné updaty, protože jsem stále nalézal další a další nedostatky. Poslední update byl dnes v brzkých ranních hodinách, kdy jen opraven menší překlep v Hafík.txt. dokumentu. Byla to fuška, abych to vše plně odladil. V Hafíkově sadě mi chybí už jen čtveřice komnat, ale je to těžké. V Michalově sadě si taky neškrtnu Sad Maximálně můžu zkusit Boulder Dash sadu, ale minimálně dvě až tři sady, které vytvořili Mojzíci, bych měl mít v rámci DH výzvy kompletní.

Dnes jsem také začal tvořit svou novou sadu do Hafíka, pojmenovanou jednoduše Pavlova sada. Chci se v ní soustředit na promyšlený design, většinou jen malé komnaty. Neměly by to být žádné šílenosti, ale spíše střídmě a přemýšlivě koncipované rébusy. Také se vyvaruji názvů komnat na série, jako jsem kdysi používal např. Lidský mozek I a tak. Tentokráte to bude mít unikátní názvy pro každou komnatu, bez těch sériových značení. V Pavlově sadě bych chtěl znovu atakovat závratný počet komnat, co bude jen hra zvládat.
_____________________________________________________________________________________________________________

31. 3. 2018 Do 10. 4. 2018 chci mít nějaké další sady dohrané, ale bude to řehole. Na tvorbu vlastních sad musím hodit bobek. To bych jen tvořil. No, i tak v Pavlově sadě již 15 komnat. V dubnu chci rozehrát čtvrtou hru. Komentář k Hafíkovi již notně vylepšen a upraven, publikaci nic nebrání. Hafík je obecně hra, kterou bych mohl hrát zase dlouhodobě. Při puštěné komnatě je potřeba tam zapnout zvuk a dalších pár věcí. Jinak to nelze. Taky jsem našel nějakou slovenskou stránku, kde jsou sady, které na Mojzíkově stránce absolutně chybí. A chce to sjednotit CZ/SK komunitu okolo hry. No, fíha! Kdo by to u téhle hry kdy řekl. Za vše může nostalgie a herní výzva na DH.

V Hafíkově sadě již splněno prvních 19 komnat, zbývají čtyři. Ale ta s číslem 20 je taky moc těžká. Nesmyslná haluz, která stojí jen na náhodě. Co se týče mé tvorby, již mám v Pavlově sadě vytvořených 21 slušných komnat. Většina jich je malých, ale využity i ty velké. Názvy jsou poměrně originální a gameplay též. Hafík mi již dvakrát destabilizoval počítač, stačí jít do Nápovědy v Editoru, popř. to spustit z adresáře hry ve složce. Ty HTML soubory mi to destabilizují. Takže na to nehodlám už klikat.
_____________________________________________________________________________________________________________

1. 4. 2018 Tak Boulder Dash sada je v pohodě. Víceméně naprosté základy Hafíka. Byť obtížné to je, ale originál ještě neuměl Hafíkovu vypečenost. V tomto směru dost snadné, oproti Hafíkově sadě. V Boulder Dash sadě splněno osm levelů z dvaceti. A taky je Boulder samá větší komnata. Jen je blbý, že Hafík jede v nízkém rozlišení a nemá větší rozměry obrazovky. Malé komnaty jsou tedy moc pidi.
_____________________________________________________________________________________________________________

2. 4. 2018 V Pavlově sadě již mám vytvořených 26 komnat. Čtyři vznikly v neděli, dost času zabralo testování. Ale co se tvorby týče, již mi dochází nápady. A v malých komnatách se toho moc vymyslet nedá. Proto jedu i velké komnaty. Je nutné to vždy promyslet, ať to nejsou žádné patvary. To naštěstí nejsou. Variabilita v popiscích a názvech mě v tom jen utvrzuje. Tento týden samozřejmě musím i hrát, jinak bych byl prostě absolutní šílenec. Ale prostě jsem zase Hafíkovi naprosto propadl Smile

V Boulder Dash další jedna komnata splněna, ale nyní je tam dost těžká komnata, kterou jen tak nedám. V Hafíkově sadě furt zbývají čtyři komnaty. V zásadě by neměla ta komnata být těžká, ale nebaví mě ji stále opakovat. V mnou tvořené Pavlově sadě momentálně dosaženo počtu 28 komnat, dnes dvě vyvinuty. Její tvorbě se věnuji od čtvrtka minulého týdne. To je neuvěřitelné tempo tvorby, ale měl by to být fakt zajímavý obsah i hratelnost.
_____________________________________________________________________________________________________________

3. 4. 2018 V noci nějaké sady rozehrány. Asi splním většinu těch ofiko, i když komplet sady, to asi bude furt oříšek, ale lepší než nic. I tak stále horlivě koumám další a další komnaty do Pavlovy sady. Již jsem na počtu 33. Dnes zvládnuty čtyři, a to je 16:25 Hod. Jsem pyšný na komnaty Dokonalý Hafík a Proces přeměny. Ty se mi opravdu povedly, nejsou nijak jednoduché. Ale jak již zmiňováno, cílem je potrápit mozkové závity hráče. To se mi daří, kdežto kdysi jsem tvořil absolutní šílenosti, kde byl velký počet nepřátel a extrémně nízký čas k pokoření. Nyní je i doba plnění vcelku velkorysá, s dostatečnou rezervou. Navíc mají mnohé komnaty vícero způsobů řešení.
_____________________________________________________________________________________________________________

5. 4. 2018 Za týden tvorby má Pavlova sada 40 propracovaných komnat. Další obsah již tvořit nebudu. Musím něco odehrát, abych regulérně splnil Hafíka v rámci DH výzvy.
_____________________________________________________________________________________________________________

7. 4. 2018 Pět základních sad již přešlých. Byly v Hafíkovi hned po instalaci. Takže cca šest, sedm by mohlo stačit. Rovněž rozehrána Pavlova sada, kdy se snažím o regulérní projití, abych měl i Gratulaci. V téže sadě taky proveden update, stejně jako vytvořena komnata č. 41. Poměrně zajímavá, typ malá, ale rozhodně zase něco nového, co jsem ve hře ještě příliš nepoužil. Takže další tvorbu nevylučuji, na to jsem hře věnoval už dost, přirostla mi k srdci. Holt. V Pavlově sadě bych chtěl opět atakovat 90 až 100 komnat, ale k tomu mi chybí ještě polovina. Uvidíme. Nebude to hned, vyžádá si to asi dlouhotrvající tvorbu.
_____________________________________________________________________________________________________________

8. 4. 2018 Již přešlých kompletně šest sad Hafíka. Teď možná ještě nějaké mé neoficiální sady splnit, čímž bych už mohl považovat hru za dohranou. Plus Hafíkova sada přešlá cca z 85 procent. Více řekne následující obrázek. V Pavlově sadě vytvořeno momentálně 44 komnat.


_____________________________________________________________________________________________________________

15. 4. 2018 Komentář k Hafíkovi v týdnu zveřejněn. Pavlovu sadu jsem povýšil již na 62 levelů či kolik. Oficiální update ale jen tak nebude. Již vybrána čtvrtá hra do výzvy, jde o freewarovku Last Conundrum of Da Vinci Deluxe z roku 2011, která vychází z principu her Bloxorz a Stopple. Nalezena v sobotu, když mi nevyšla střílečka Hectic Realms. Nutno ale podotknout, že nešlo o klasický demo. Na PC, vyšlo letos, má to na ModDB.com vlastní profil, je samostatně spustitelné. Mám ji nainstalovanou, herní dobu netuším, ale snad to něco zabere. V Last Conundrum of Da Vinci již splněno asi dvacet levelů, ale bude to náročné. 67 rébusů k rozluštění. 43 úrovní přešlých, ale 44 je už hardcore. Byl jsem v exitu, ale nedařilo se mi blok o jedno políčko posunout, aby mohl propadnout do díry. Přičemž se jen do závěrečné fáze levelu dostat, to byl kumšt. Takže tak, hra je obtížná a já již tu snazší část splnil. Fíha!
_____________________________________________________________________________________________________________

16. 4. 2018 Již 51 levelů přešlých, ale fakt to není žádná sranda! Od 44 úrovně je to ale fest obtížné. Ty předešlé byly pouze zahřívací. Přičemž je tam i pár kol, které jsou vyloženě chytáky, když místo extrémní náročnosti, srší extrémní jednoduchostí. Takže koncept využit do mrtě. Již mi chybí jen dva achievementy.
_____________________________________________________________________________________________________________

17. 4. 2018 V Last Conundrum of Da Vinci Deluxe přešlých 56 levelů, ale fakt už to nedávám. Nepomáhá tomu, pokud jsem ospalý a snažím se to po nocích splnit. To je pak zcela nehratelné Smile Velké problémy mám v 57, uvidím v jinou denní dobu. Ve hře jsem si vyfotil dosud odemčených sedm Da Vinciho obrazů, zbývá jediný. Mimochodem, ke hře již mám napsán komentář. Povedlo se v neděli. Když mám psavou, jsem pln dojmů, píše se to jedna báseň. V pondělí trošku vylepšeno a pozměněno, ale mám i zálohu, abych furt neměnil již jednou napsané.



Jak se dalo čekat. Denní svěžest pomůže. Člověk je líp soustředěný, zvládá lépe vidět a přemýšlet. Vyřešil jsem proto rébusy 57 i 58. Extrémně náročný je ale 59. Zpřístupněny všechny mosty, ale blok byl v nesprávné pozici. Klíč k tomu, jak level 59 dokončit a dosáhnout exitu, přitom leží na jeho samém začátku. Tam totiž blok jednou z počátečních variant vede správně k exitu, co je samozřejmě zatím nepřístupný. Ideální je mít vyfocen screenshot, abych pak věděl, do jaké pozice musím blok zase dát. Tato úroveň je ale na dlouho. Já v ní napoprvé měl na 2800 pohybů a 40 min času. Opakovaným zkoušením nějak splněno, ani nevím jak. Stačilo 332 pohybů a pět minut času. Následující úroveň 60 je ale opět masakr! Na pohled jednoduchá, ale já tam jen furt dokolečka končil ve dvou rozdvojovačích, které mě vracely sem a tam. Zbývá mi posledních osm levelů. Ke hře je na youtube naštěstí návod, tudíž v případě nouze asi využiji. Bez nápovědy, s vlastním umem, tak zkompletováno 59 levelů. A začal-li jsem hraním v sobotu, je to slušná porce herního obsahu.

Zakončení Levelu 59


U úrovně 60 použita nápověda, ale jen částečně. Navíc jsem si stejně moc nepamatoval. 61 zvládnutá sama. 62 je opět zamotaný rébus. Tři teleporty, čtveřice spínačů, dva na půlku, dva na stoupnutí. Fuška.
_____________________________________________________________________________________________________________

18. 4. 2018 Level 62 splněn, ani nevím, jakým způsobem se mi to povedlo. 63 jsem měl zhruba z poloviny, ale nepřišel jsem na to. Dnes také vytvořeny dvě komnaty do Hafíka v Pavlově sadě. A to už hru moc nepouštím, jen sporadicky. Mají název Hnízdo motýlů a Číhající nebezpečí. Slušně designované levely. Momentálně má Pavlova sada již 66 komnat. Update bude max. při sedmdesáti, popř. později. Ale chci hlavně dohrát tu Da Vinciho hru. 63 splněno, ale s nápovědou. Napsal jsem si instrukce a jel hru v okně. I tak asi třikrát opakováno, přestože fakt těžké. Levely 64, 65 a 66 dány kupodivu v odsýpajícím tempu, aniž bych musel hru vypínat a koumat postup. Je ale nutno uvést, že tam opět bylo pár chytáků, navíc předposlední úroveň těžká byla, ale povedlo se mi ji splnit. Stačilo jen přijít na to, jak si pomoci u exitu, abych do něho vzápětí mohl propadnout. Povedlo se. Osmý obraz odemčen. Zbývá finální level hry. Panečku!
_____________________________________________________________________________________________________________

19. 4. 2018 Last Conundrum of Da Vinci Deluxe dojeté. Čtyři měsíce snažení, aby součet dohraných her korespondoval s pořadím měsíce v roce, konečně dostal reálné obrysy. V podstatě jsem stál začátkem února před těžkou volbou. Co dál? Herní výzva by bez nového počítače nebyla možná. Jakkoli nákladný upgrade starého by se nemusel vyplatit. Teď akorát potřebuji současné hry, hlavně hw náročné. Co bude další hrou v pořadí, kterou si do DH výzvy zvolím? Netuším, musím lépe promyslet. A komentář ke čtvrté dohrané hře již zveřejněn na DH.
_____________________________________________________________________________________________________________

22. 4. 2018 V pátek jsem se pohnul v Crysis 1, ale zase tam nezvládl jízdu tankem. Další hrou ve výzvě bude buď Psychotoxic nebo Legendary. Je na čase zase rozjet nějakou FPS. Nebýt výzvy, jedu asi ten Crysis, popř. Serious Sam: The Second Encounter. Ještě mi zbývá šest her. Taky mě láká Far Cry 2, protože co se sérií Ubi udělal, to se mi pranic nezamlouvá. Ale dvojka aspoň má pěknou grafiku i lokace. Gameplay snad s nějakými mody nebude tak tragickej. Hru jsem kdysi již zkoušel. Sice to s výzvou nesouvisí, ale potřebuji hw náročnější hry.
_____________________________________________________________________________________________________________

23. 4. 2018 V kategorii 1 Tehdy to začalo pojedu Far Cry 2, modifikovaný Jackal modem a Real Africa. Na to, že je to výrazně modifikovaný, kašlu. Hra obecně je dosti problematická, dříve jsem ji jen letmo zkoušel, takže výzvou bude to hrát, ať už to mám upravené čímkoli. A nic lepšího doma z podzimu 2008 nemám. Rozehraji to znovu od začátku, protože jsem si na startu nevzal pár ostatních zbraní. Hra nepotřebuje DVD v mechanice. A jede to dobře v CZ, lze používat nabídku nastavení.
_____________________________________________________________________________________________________________

24. 4. 2018 Ve Far Cry 2 již splněn základní tutorial, což je 4 procent hry. Hlídky na mostech nejsou, malárii teprve uvidím. Na začátku byla, protože je součástí příběhu a herních mechanizmů. Dál by ale být již neměla. Jackal Mod by ji měl odstraňovat. Nejvíce mě vytáčí nerealisticky plynoucí čas. To je o ničem. Spát, léčit se, realisticky střílet po nepřátelích, ale v jednom dni, který trvá zhruba hodinu či méně. Dobrej ojeb retardovaných vývojářů, kteří absolutně nemají páru. Já chci vymetenou oblohu a celé odpoledne. Takto to v reálu fakt nechodí, jak si Far Cry 2 představuje. Taky hledání drahokamů je řádná konina, ježíši! V Pavlově sadě, Hafík, již vytvořeno 78 komnat. Vypadá to nadějně.
_____________________________________________________________________________________________________________

25. 4. 2018 Ve Far Cry 2 jsem stále řešil grafiku. V noci jsem našel nastavení na Nvidia Inspector, ale pak měl dojem, že mi to zjebalo vzhled modnuté hry. No, měl bych to mít nyní vylepšené pěkně. Akorát jsem ještě ladil barvy na ploše, když je hra puštěná. Vydal jsem se do oblasti Lumber, tam si doplnil náboje do té snipovací zbraně, zhrozil se, že jsem tam sám. Načež kousek popojdu a už po mně jdou! Tak následovalo několik loadů, než se mi je z úkrytu podařilo sejmout. Pak jsem dojel k Mikyho baru, kde začnu plnit úkoly pro kámoše. Do Paly půjdu jindy. Taky musím ověřit tu malárii, ale dnes ok. A zbraně od nepřátel jsou nekvalitní, takže se zasekávají, ale jdou naštěstí odblokovat klávesou R.
_____________________________________________________________________________________________________________

26. 4. 2018 Tak mě hra docela chytla. Míra volnosti slušná. Splněn úkol pro týpka v Mikově baru. Jel jsem přes celou mapu zničit propanové nádrže, což bylo u začátku pouště. Ale víceméně okraj mapy. Po celou dobu plnění úkolu, přemísťování na místo, měnění dopravních prostředků a způsobu cesty, šlo libovolně ukládat. Často hráč narazí na nepřátele v hlídkujících rajonech, popř. různých osad a tak. Během toho nic o malárii ani spánku, nerušeně jsem hrál, občas objevil nějaký úkryt. Náboje jsem při plnění úkolu vyčerpal cca o polovinu, ale šly porůznu doplnit na max. Po mapě jde cestovat i stylem, že se kontrolovaným úsekům vyhnete, objedete přes kopec, stráň. Největší haluz ale byla, když se mi podařilo vylézt na strom. Úplně nahoru, takže následoval neuvěřitelně působivý výhled na okolní krajinu z velké výšky. Nevšiml jsem si místa, kde by bylo vidět za okraj mapy, kde by byla mapa neúplná. Působilo to realisticky.
_____________________________________________________________________________________________________________

28. 4. 2018 Ve Far Cry 2 na osmi procentech. Fíha, některé úkoly jsou žůžo. V podstatě GTA style, již mám zakoupené kvalitní zbraně. Ty sebrané jsem odhodil, nedaly se používat. Dobré je, že má hráč ve zbrojnici neomezené zásoby, může tak doplňovat. Malárie ve hře již není, byla jen v tutoriálu. Ten mod tedy funguje dobře. Nutnosti spánku jsem si také nevšiml. Akorát na poušti se mi dělalo mdlo. Asi kvůli horku, nevím. Obrázky mám, ale dám je jindy. V Hafíkovi má Pavlova sada již 87 komnat. Dobrej finiš. Netuším, jestli padne rekord. Kéž by.
_____________________________________________________________________________________________________________

30. 4. 2018 V Hafíkovi, v Pavlově sadě, opět pokořeno 91 komnat na sadu. Více se mi vytvořit nepodařilo. Ale aspoň něco, zvládl jsem to přesně za jeden měsíc. Od 29. 3. do 29. 4. 2018. Poslední dvě komnaty jsou Získané zkušenosti a Osudová chyba. Dosti náročné. Další tvorbu do Hafíka již neplánuji. Stačí ta dosavadní, už jsem stejně vyčerpal nápady. Celkem do Hafíka vytvořeno asi 283 komnat v devíti sadách. Nyní zpět k Far Cry 2, v sobotu se mi povedl husarský kousek s buginou. Abych se vyhl mostu s kontrolním stanovištěm, přes skálu jsem to s buginou přeskočil na druhou stranu. Ale dalo to zabrat. Buginu mám v jednom z úkrytů.


_____________________________________________________________________________________________________________

11. 5. 2018 No, moc času Far Cry 2 nedávám. Max. jedna až dvě hodiny denně. Nyní navíc je už období bouřek, což je dost na nic. Dnes jsem plnil úkol se zlatem v oáze. Nejdříve sejmout krále ve vile, pak se s kámošem sejít v oáze, ukrást zlato a odrazit útok. Právě ten útok ještě nemám. Za část splnění úkolu jsem dostal terénní džíp. Letos mi hodně času žere tenis, což se s jinými věcmi moc skloubit nedá. Uplynulý týden jsem také finišoval s editací a opravou Pavlovy sady k Hafíkovi, kterou jsem ve čtvrtek i celou kompletně dohrál. Tzn. přešel všech 91 komnat v ní, až ke gratulaci. Pečlivě sadu vyladil k dokonalosti. Jde získat až 91 000 bodů.
_____________________________________________________________________________________________________________

19. 5. 2018 Býval bych tento týden dal hře více času, ale počínaje středou mi to pokazila aktivita Microsoftu. Tato hloupá korporace, dojebávající každou verzi jakéhokoli svého softwaru, mi vnutila velký Windows 10 update. Mimochodem, zrovna ve chvíli, kdy jsem Far Cry 2 hrál asi 10 min daného dne. Takže vypnutí hry, povypínání zapnutých věcí, restart kompu a aktualizace. Co se ale nestane, po zmíněném ojebu následovalo kruté prozření, že hra najednou nejde spustit Sad Přesněji řečeno, její modifikovaná a vylepšená grafická stránka. Bylo nutné překopírovat dxgi.dll ze system 32 do adresáře hry. Nemusím říkat, že mezi tím byla hra přeinstalována.
_____________________________________________________________________________________________________________

22. 5. 2018 Snad již definitivně vyřešené, jinak se z toho asi zblázním. Ale prostě bych nedokázal hrát hru, s níž nejsem po grafické a technické stránce plně spokojen. Tedy pokud zjistím a vidím možnosti lepšího grafického zážitku, než je ten základní z doby vydání. Vše mně musí plně vyhovovat, přes to nejede vlak. Ztratil jsem týden těmito lapáliemi, činnosti Microsoftu navzdory. Mělo by to být pod DX10, rozhodně lepší vizuální stránka, jak předtím. Obrázky dosti tmavé, i po mírném zesvětlení. Ve hře mám samostatnou a jinou škálu jasu a kontrastu, tzn. mnohem světlejší.


_____________________________________________________________________________________________________________

27. 5. 2018 V květnu upravena Supersada a Level sada k Hafíkovi. I tam byly menší nedokonalosti, především odměna bodů za sebrané drahokamy. Z toho důvodu bude ještě nutná korekce a kontrola i všech zbylých, malých sad. Neboť Level, Supersada a Pavlova sada již jsou pečlivě kompletně zkontrolované a opravené. Ale dalo to práci. Veškerou svou tvorbu k Hafíkovi jsem také poslal jednomu Slovákovi, ať to když tak nějak využije. Ve Far Cry 2 momentálně v polovině příběhového plynutí, ale potkalo mě asi osm přetěžkých úkolů za sebou, kde jsem si vůbec neodpočinul. Měl málo nábojů, bral jen další a další obtížné mise. Hra to takto měla, nešlo zvolnit. To nastalo až poté, co jsem zachránil loď u druhého Mikova baru. Znovu jsem odjel do předešlé lokace, kterou již více znám, našel dalších pár diamantů, splnil mise u stožárů. Akorát nešly mise pro prodejce zbraní, asi jen na aktuální mapě půjdou. Naštěstí stožárové mise jdou v první lokalitě bez problému. Taky odemčeny nějaké ty úkryty. Odměny jsou ale jen v první části. Ve druhé pochopitelně začínám od píky. Hru už mám v malíku, hodnocení bude problematické. Musím dobře definovat neduhy, co mi nejvíce vadí. Ale vesměs si hru užívám. A technickou stránku raději ani nezmiňuji, i díky ní si znovu musím více užít tu první oblast. A samozřejmě típu furt fascinující screenshoty.
_____________________________________________________________________________________________________________

1. 6. 2018 Staré sady v Hafíkovi jsem už konečně opravil. Další sada ve výrobě, jmenující se Rozdvojený Hafík. Již 15 vytvořených komnat. A to jsem měl týdny, kdy jsem si na hru ani nevzpomněl, nehrál ji. Ve Far Cry 2 to mám dost zabugované, mnou použité mody či co. Nejzávaznější dosud bylo to, že mi to v jednu chvíli odmítlo hru zcela ukládat. V menu byla volba uložit šedivě neaktivní. Nejspíše se mi to nějak buglo, ale měl jsem zálohu starší save pozice, jen o pár hodin dříve uloženou, kde to zatím nedělá. Snažím se plnit mise od obchodníka na zbraně, ty mise u stožárů, celkem zatím splněno 16 těchto misí, plus 15 hlavních mi ještě zbývá. Do toho hledání diamantů, šest misí pro kámoše.
_____________________________________________________________________________________________________________

6. 6. 2018 Ve Far Cry 2 stále na 50 procentech hlavní příběhové linie. Vedlejších misí kompletních 21, kufříků s diamanty nalezeno asi 106. Misí pro kámoše splněno 6/12. Prozkoumaných stanovišť 25/57. U nich je ale problém, že ne všechny se mi započítaly. Normálně jsem je objevil a prozkoumal, vystřílel, ale u některých se prostě hláška o průzkumu neobjevila. Údaj o nich chybí i ve statistikách, kde vůbec nejsou stanoviště uvedena. V Hafíkovi má má Rozdvojená sada již 27 komnat, ale již mi opět došly nápady. Jsou to velmi sofistikované konstrukce náročné na pozornost a provedení postupu.
_____________________________________________________________________________________________________________

11. 6. 2018 DH sraz 2018 za mnou, takže se zase můžu naplno věnovat plnění herní výzvy. V červnu musím Far Cry 2 už fakt dohrát. Dnes jsem našel další várku diamantů, plnil vedlejší úkol s prodejcem zbraní na letišti, pak se vracel zpět. Z víkendu jsem dost unavený, stále je období bouřek. Už dva měsíce. V noci jsem musel sejmout prvního letošního komára.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelU




 
Založen: 7.6.2007
Příspěvky: 350



PříspěvekZaslal: st červen 13, 2018 2:14 am    Předmět: Citovat

13. 6. 2018 25 vedlejších misí hotovo, 28 vyčištěných stanovišť, asi 111 objevených kufříků s diamanty. V Mikyho baru momentálně nejsou další mise dostupné. Zbývá jen stožár a hlavní příběhová linka. Ale chci právě mít na maximu i ty vedlejší mise, jichž je k dispozici celkem čtyřicet.
_____________________________________________________________________________________________________________

15. 6. 2018 Dnes jsem opět ladil vzhled hry, protože to bylo bez mého vlivu opět domrveno. Samozřejmě to jde na vrub činnosti Windows 10. Se hrou jsem tedy zase plně spokojen. Zabraných 32 hlídkových stanovišť, nalezeno asi 131 kufříků s diamanty, zpřístupněny nějaké ty další úkryty. 26 vedlejších misí, 7 pro kámoše, 18 hlavních. Ve hře mi dala znovu zabrat malárie, mátořil jsem se tam tak, že postava blbě viděla, omdlévala v poušti. Naštěstí byla mise na odběrné místo léků od někoho z podsvětí. V Hafíkovi již vybalancovány komnaty Propojená síť a Důležitá věc, které byly započaty hned po mém návratu z DH srazu 2018. Daly mi práci, testování nebylo jednoduché, nutno vícekrát dolaďovat. K dnešnímu dni má sada Rozdvojený Hafík přesně 30 komnat.
_____________________________________________________________________________________________________________

16. 6. 2018 27 vedlejších misí, 8 pro kámoše, 19 hlavních, 140 nalezených kufříků s diamanty, 34 vyčištěných hlídkových stanovišť. Momentálně potřebuji vyměnit zbraň, neboť již byla zaseklá, jak jsem dlouho střílel dost nepřátel. Úkol se zabitím jednoho ministra a tím vysíláním v rádiu. Taky mě nahání na cestách s auty, pálí po mě bazukou. To je furt dokolečka likvidování respawnovaných nepřátel. A i dříve vyčištěná stanoviště jsou obsazená zas, ale ne tak hojně. Občas někde havaruji, ujedu, indikátor kufříků svítí, zastavím, uložím, vyčistím lokaci a jdu hledat kufřík. Odehráno 58 procent z dějové linie.
_____________________________________________________________________________________________________________

17. 6. 2018 28 vedlejších misí, 35 zabraných hlídkových stanovišť. Opět aktivní Mikův bar, naskočí tam mise, jak odsud vyjedu na křižovatku. No, mám období, kdy mě hra zas moc neba. Hraji ji už dva měsíce, více se mi líbila první mapa. Tu stejně budu muset opět omrknout, protože pořád měním grafické vyznění hry. Zapříčiněné bezohledností Microsoftu a mým citem pro modifikace. Navíc jsem zjistil, že nynější graf. vyznění je pod Frapsem identicky vyfoceno. Tzn. bez jakéhokoli zesvětlení/ztmavnutí, když si obrázek prohlížím v nějakém programu. Tudíž není už potřeba screenshoty retušovat v programech na úpravu obrázků.
_____________________________________________________________________________________________________________

18. 6. 2018 29 vedlejších misí, 142 kufříků s diamanty a 37 zabraných hlídkových stanovišť. Není nutné prozkoumat každé zákoutí, většinou stačí dojít k ikoně lékárničky a stanoviště se připočte. Je k tomu potřeba plná eliminace nepřátel. Jindy nějakého protivníka dorazím a připočte se mi to. Naproti tomu stanoviště u těch dlouhých trubek nezapočteno, asi tam někdo ještě žil, ale celé jsem prošmejdil, ikona lékárničky nikde. Toto stanoviště je pro mě oříšek. Ale většina již splněna, asi pojedu do první lokace a odblokuji nějaká i tam. Některá mi tam asi ještě zůstala. V Mikově baru opět není aktivní ikona na misi. Vedlejších zbývá 11. No, nadcházející týden musím především věnovat primární dějové lince a dostat se v ní někam k 80 procentům postupu. Což ale znamená cca dvě splněné mise za jeden reálný den.

V průběhu dne dosaženo 144 kufříků, 38 stanovišť a 20 hlavních misí. Problém je padání při ukládání. Dnes mi to právě spadlo, hodina hraní v čudu. Naštěstí mám ty zálohy. A jak se snažím všude jezdit autem, je to moc zdlouhavé. I když jsou tam úseky, kde na polovině mapy nikoho nepotkám, auta neotravují. Jindy na jednom kilometru trojice aut. Splněna 20 hlavní mise. Dnes rovněž vytvořena 34 komnata v sadě Rozdvojený Hafík. Ráno jsem vstal a začal tvořit. Docela dobře koncipovaná úroveň. Originalitu a obtížnost udržuji poměrně vysoko v celé sadě.

Již 21 hlavních misí, 9 pro kámoše, 145 nalezených kufříků s diamanty. Úkol s vyhozením potrubí do vzduchu a opatřením bomby, pachtil sem se s ním dlouho. Místa určení pracně probíhal, přestože po mně stříleli. Hra mi spočítala odehraný čas na 55 hodin. To je fakt mazec. V Hafíkovi navečer vytvořena komnata Zmrzlá rozdvojka. Docela zajímavě provedena, vytvořena nějak omylem. Pouze zkoušeno to nejjednodušší, ale ono to bylo překvapivě skvěle funkční.
_____________________________________________________________________________________________________________

19. 6. 2018 149 objevených kufříků s diamanty, 3 mise pro podsvětí, 40 zabraných stanovišť. Dnes asi opět pojedu do Mikova baru. Hlavní příběhová linie naskakuje po čtyřech procentech, většinou, když uložím pozici. Pokud se budu držet dvou misí denně, mohlo by to klapnout. O uplynulé noci zlikvidováni dva komáři, kteří mě totálně poštípali. No, tak jsem někde v poušti, v krásně vyschlé krajině. Na dohled od dalšího kufříku. Je to blízko zbrojnice, neboť pouhým putováním mám již hodně opotřebenou zbraň. Žádná mise dnes nesplněna, tedy krom té od podsvětí. Ale malárii řešit nemusím. Save ve městě před ikonou pro hlavní úkoly.
_____________________________________________________________________________________________________________

20. 6. 2018 22 hlavních misí, 10 pro kámoše, 29 vedlejších, 3 pro podsvětí. 57 nahraných hodin, 152 ukrytých kufříků, 41 prozkoumaných stanovišť. Momentálně jsem někde v poušti, kde je kousek ode mě jedno stanoviště a Save úkryt, tak obojí zaberu. Pak se vydám opět do Mikova baru a splním, co půjde. Zbývá 10 hlavních misí, když splním dvě denně, mělo by to být ok. Rovněž bude potřeba se vrátit do první mapy a i v ní dodělat zbylá stanoviště, když už vím, jak to zhruba funguje. V Rozdvojeném Hafíkovi již 36 komnat, poslední nese jméno Miska vah. Nějaké další asi vymyslím, jen nemůžu u Hafíka trávit už tolik času. S Far Cry 2 se zaobírám v rámci DH výzvy již dva měsíce, to je tedy fakt neuvěřitelné. Tak opět v Mikově baru, kde pojedu vedlejší mise. V Hafíkovi dnes vytvořena komnata č. 37. Zamčená rozdvojka. Poměrně zajímavá, jíž není tak snadné dokončit.
_____________________________________________________________________________________________________________

21. 6. 2018 157 nalezených kufříků s diamanty, 31 splněných vedlejších misí. 24 hlavních misí dokončeno, 12 misí pro kámoše kompletních. Ty vedlejší ale asi nedojedu celé, 9 jich chybí z první mapy, kdy jsem ignoroval obchodníka se zbraněmi, ale měl tam vykřičník. Pak již nebyly aktivní, polovina hry byla hektická. Ale ono to je putna, do procentuálního stavu se postranní mise stejně nepočítají. Drahokamů mám již přes šest stovek. Maximálně ještě ta stanoviště.


_____________________________________________________________________________________________________________

22. 6. 2018 26 hlavních misí za mnou, čímž už začala poslední fáze hry. Ta prostřední skončila tím odpálením mostu s pomocí kámoše, který chtěl pláchnout s bohatstvím, ale ojebali nás. Netuším, co se s ním stalo. Ale byl to dobrej týpek. Následovala atmosférická pasáž s útěkem z vězení. Zcela beze zbraní, jen s nožem. Proplížil jsem se k chýši, vylezl na skálu, z ní seskočil na strom, z něj na střechu chýše. Tam byl v horním patře kufřík s diamantem, celkově již 158 objevený. Seskočil jsem rychle do přistaveného džípu a ujel jim, zatímco na mě stříleli. Bezpečné útočiště prázdného Mikova baru, doplnění výzbroje a jede se dál. Příběhová linka na 81 procentech. Nahráno přes 60 hodin. 28 misí z příběhové linie hotovo. Diamantů již osm stovek, dnes nalezen 159 kufřík. Závěr je jen o tom, všechny zabít. No, vyloženě si to užívám. Často někam napochoduji, zabiji toho, koho mám, uteču a splněno. V Hafíkovi komnata č. 39 přejmenována na Těžba vzácného nerostu. Extrémně obtížná komnata, kde jde o rychlé a pohotové reflexy, i odhalení podstaty těžby vzácných drahokamů.
_____________________________________________________________________________________________________________

23. 6. 2018 30 hlavních misí splněno. Konec je zřejmě lineární a po vzoru jedničky. Již se nedá vrátit, mám tedy save, který si ponechám. Z něj je možné do první mapy ještě jet. 160 kufříků s diamanty. A závěr je v nové lokaci, kde hráč předtím ještě vůbec nebyl. Solidní záhul byli mí někdejší kámoši, fíha, ale dal jsem to. A ano, závěr je těžký koridor v džungli. Vyzkoušeny oba konce, rozdíl tam žádný není. Tímto je Far Cry 2 dohranej. Fuška fušerská. Dojeté na obtížnost Obtížná, nahráno 63 hodin dle statistik. Polovina DH výzvy 2018 je za mnou. Bylo to extrémně náročné, těch posledních šest měsíců. Další hru i kategorii musím zase pořádně promyslet.
_____________________________________________________________________________________________________________

27. 6. 2018 Zpět v první mapě, kde se snažím najít další kufříky i zkompletovat stanoviště. Dnes tři kufříky nalezeny, takže 163 momentálně. Prozkoumaných stanovišť 42/57. Mám jinačí zbraně, než jsem měl předtím. Bude to výzva. Hu pouze kompletuji, jinak v rámci děje již zbývá jen jít za Šakalem do vězení a pak tou džunglí za kámoši. Petra Kvitová triumfovala v Birminghamu, následně odehrála v Eastbourne 1 kolo, ale pak z turnaje odstoupila, aby byla fit na Wimbledon. Díky tomu mám do 2.7. 2018 od tenisu klid. Během té doby musím vyřešit hru do Krize identity i něco nahrát ve Far Cry 2 ještě.
_____________________________________________________________________________________________________________

28. 6. 2018 Jako další bod výzvy pojedu kategorii Krize identity. Skoro jsem si tak připadal, když jsem nemohl vůbec najít vhodnou hru, která by mi navíc fungovala korektně i nějak vypadala. V červenci mám koupi několika her v plánu, ale mezi nimi nic za ženský charakter nebude. Je to FPS, konverze Harmony, na DH již samozřejmě je. Hru mám nakonfigurovánu, jede a vypadá výtečně. Dokonce mi podporuje i 2560x1440 rozlišení. A samozřejmě, varianta na Hardcore.
_____________________________________________________________________________________________________________

29. 6. 2018 Ve Far Cry 2 prozkoumaných stanovišť 43/57. Jsem u jednoho místa s detekcí kufříku, ale nevím, jakým způsobem se tam přímo dostat.
_____________________________________________________________________________________________________________

30. 6. 2018 Prozkoumáno další hlídkové stanoviště, tedy 44/57. Ale je to fuška, všechna zbylá asi v první lokaci nejsou. Zbraně opět dány na Dragunov a granátomet. Jsou nejúčinnější, na dotěrná auta, ostřelování z dálky přímo ideální.
_____________________________________________________________________________________________________________

1. 7. 2018 Dnes objevena dvě další hlídková stanoviště, která se mi připočetla. Je to díky té lékárničce či bedně s náboji. To je základ. Takže 46/57. Zbytek bude asi ve druhé mapě. Byl jsem se kouknout u Mukuby, u policejní stanice, objel mapu celou do kola, ale nebyl moc v těch bažinatých a tmavě zelených oblastech, vlastně vůbec. Takže tam klidně něco určo ještě může být. Druhá mapa bude prozkoumána méně, ale taky bych jí ještě mohl nějaký čas dát. Jinak platí, že DH výzva jde dál, stejně jako průběh roku. U Far Cry 2 a Hafíka již nemůžu trávit jakýkoli čas, neboť jsem oběma hrám dal dohromady pět měsíců. Hafíkovi tři měsíce (Březen až Červen). Far Cry 2 dva měsíce (Duben až Červen).
_____________________________________________________________________________________________________________

5. 7. 2018 Tenis už sem tahat nebudu, nevyplácí se. Jinak mám nyní zase herní krizi jako v lednu. Pořádně se odrazit k dalšímu průběhu výzvy, rozehrát se, to bude to stěžejní v červenci. Mnou zvolená Harmony pro Krizi identity není přehnaně dlouhá, ale jde to pomalu. A ty hry z předešlých měsíců už nezapínám, v rámci výzvy a zábavy splněny měrou vrchovatou.
_____________________________________________________________________________________________________________

9. 7. 2018 V šesté hrané hře pokračuji střídmým tempem. Jsem zhruba na konci první půlky hry. Poměrně pěkně koncipovaná úroveň, kde krom nepřátel i hledám cestu dál, sbírám klíče.
_____________________________________________________________________________________________________________

12. 7. 2018 Již mi zbývá jen poslední mapa v Harmony. Fakt mě hra neskutečně chytla! Její hodnocení asi bude vysoké. K této hře již mám napsán i komentář, který zmiňuje její hlavní přednosti.
_____________________________________________________________________________________________________________

14. 7. 2018 Tak z pátku na sobotu v noci Harmony dohrána. Závěrečnej boss pěknej. Nějak zůstal nehybně zaklíněnej, čímž jsem jej mohl v poho zničit. Herní doba čtyři hodiny a 17 minut, jak mi ukázaly statistiky po dohrání poslední 11 mapy. Mimochodem, perfektní obrazovka, kde hlavní hrdinka protíná kulkami z kulometu finálního bosse. Přičemž se to krásně třpytí.
_____________________________________________________________________________________________________________

16. 7. 2018 Jako sedmou hru v DH výzvě 2018 jsem si vybral NecroVisioN, což je zatím docela nezáživná věc. Ač engine z Painkillera, tak je seznámení s hrou za trest. Neměl jsem náboje, nestačí jen střílet. Ve hře je nutná i jakási ekvilibristika, v první zákopové misi můžete velký kulový. Jak jsem si v duchu představoval lážo plážo hratelnost Painkillera. Ale uvidím dál, rozhodně to ale kazí časté animačky, skákající tam znenadání. Taky jsem to musel modifikovat a upravovat, jinak by NecroVisioN nejel a nevypadal ideálně.
_____________________________________________________________________________________________________________

18. 7. 2018 Ani netuším, proč jsem si jako sedmou hru vybral právě NecroVisioN. Ale jak některé hry dekádu a více ignoruji, využiji je pak v rámci výzvy o to více. A asi mě i láká ta možnost si to nějak upravit a tak. Jak mě hra celkem štve, byť stínání nepřátel bajonetem je opravdu žůžo, tak jsem to aspoň sepsal do obsáhlého komentáře. Celý jej nějak zaonačil, uťal a hotovo. Popisuje aspekty hry, můj názor. Dnes mi přijde druhá várka objednaných novějších her. Některou asi prubnu. Jinak sedm komentářů v rámci výzvy, to je docela fajn. Ale je samozřejmě nutné nejdříve regulérně a komplet dohrát NecroVisioN.
_____________________________________________________________________________________________________________

19. 7. 2018 Na konci Kapitoly 3 Kopec, ale je to fakt docela tristní. Byť jsem se místy ve zmíněné úrovni bavil, převládá nechuť to dále hrát. Objeveno šest tajných oblastí, to mi zvýšilo úroveň zuřivosti. Ve hře převládá zatím jen černá směsice barev, ačkoli samozřejmě jsou přítomny i jiné, rozmanitější, ale obecně zklamání zatím. Taky radikálně pozměněn komentář, kde byla řada nesmyslných pasáží. Herní DH Výzva 2018 je pro mě peklo. Komentáře jsou fuška, ale již se zaobírám sedmým, slušně to uteklo. Rád bych měl zase nějaký nový monitor. Tentokráte regulérně herní, nabídka je fakt pestrá. Představu a tipy mám.
_____________________________________________________________________________________________________________

20. 7. 2018 Hra má proces zuřivosti, který je víceméně na bázi zlepšování dovedností postavy. Protože jen tak jdou rázem levou zadní splnit ty speciální výzvy, orientované hlavně na kontaktní boje. Aby se ale úroveň zuřivosti zvětšila, musí hráč poctivě hledat ukryté artefakty v secretech. Např. v Kapitole 3 - Kopec najít šestici secretů a vše vysbírat. Pak bude zuřivost na levelu 6, s čímž už snadno půjde dokončit první dvě výzvy v Hale výzev. Vyplývá mi z toho, že úroveň zuřivosti se dá ještě zvýšit na další úrovně. Ponevadž ve Tvrzi je secretů hned 13. No, aspoň mám už natrvalo lopatu a bajonet.
_____________________________________________________________________________________________________________

21. 7. 2018 Kapitola 5 - Stonehenge. Hra kombinuje i žánry, rázem hraji third person akci, když jsem v nějakém obrněnci. Komentář opět upraven, ale mám samozřejmě zálohu i starší verze. Tak jestli jsem to dobře pochopil, existuje zlo, které ohrožuje lidi i upíry. Ve snaze jej zničit, někdo využil probíhající 1. světové války, ale nešlo to tak, jak mělo. A hlavní hrdina hry se tak musí stát Necromantem a hrozbě se postavit. Nutno podotknout, že zde zároveň začíná nová, zajímavější fáze hry. Alespoň doufám, ono zabít bosse ve Stonehenge nebyla fakt žádná sranda. Dvakrát opakováno, než zmetek lehl. Jeden z nejtěžších bossů vůbec.


_____________________________________________________________________________________________________________

23. 7. 2018 Kapitola 8 - Chrám, ale hra měla i prolog, který nebyl číslovaný. Tudíž je toto level 9. Úroveň zuřivosti již na hodnotě 13, čímž je základní paže fakt účinná a silná zbraň. Pak ještě upíří kulomet jistí řadu bossů. V jednom levelu byl v podzemí několikrát i obrněnec, ale ten již moc službu neprokáže, příliš pomalý a neohrabaný. S Podzemím tak upuštěno i od klasických zbraní, a díky několika objeveným secretům mám dostatečnou výši té zuřivosti. Právě pro její možnou absenci tam asi ten mechanický obrněnec zas byl. Opět výrazně upraven komentář, ale již by měl být ok. Jak hra stále mění tvář, dochází k tomtéž i u mého komentáře ke hře. NecroVisioN má 12 Kapitol, plus datadisk Lost Company, který ale nainstalován nemám.

Kapitola 9 - Dračí pomsta. Fíha, tohle nepobírám. Proč tvůrci prostě nevynechali první šestici úrovní a nezačali rovnou Podzemím? Úplně jiná hra, o sto světelných let dopředu, ve srovnání s tím nezáživným kydem hnoje z první půlky. To je tak zábavné a snadné, že o to více byl ten začátek strašnej ojeb. Fakt neuvěřitelný! A ještě jedna věc, NecroVisioN není vůbec čistokrevnou střílečkou, ale spíše hrou na sečné zbraně a boje z blízka. A ta zuřivost a secrety, to je prostě role playing game jako vyšitý. Protože bez těchto schopností bych byl v řiti. Zpřístupněno 9 výzev, ale splněných jen čtveřice. Ale je možné se k rozehrané hře kdykoli vrátit a již přešlé levely dát znovu.
_____________________________________________________________________________________________________________

24. 7. 2018 Kapitola 9 hotova. Zbývá mi poslední trojice levelů. Projet to s Drakem u těch generátorů bylo místy dost nepřehledné, ale nakonec v poho. I když jsem měl jednou nedostatek životů, stačilo nahrát od záchytného bodu a dávat si větší pozor. Již ok. Jinak bych tuto úroveň nebyl schopen dokončit. Komentář již finální verze, upravovat už nebudu. Mám uloženo na dvou místech a několikrát zkopírovánu část identického textu pod sebou. Doposud dosažená maximální úroveň zuřivosti ve hře je 14. Teda ty souboje s bossy jsou festovní. Doposud mi daly velkou práci jen dva, ve Stonehenge a ten na Drakovi, ve Azazelově chrámu kdy jsem oddělával jednoho kreténa. Toho chránil dav neustávajících draků, velmi špatná orientace a velká výdrž bosse. Pak totožná úroveň, ale již na zemi, kupodivu šla už relativně snadno. Tedy dán dvoufázový souboj s bossem. Nyní jsem v Kapitole 11 - Podsvětí a mám se dostat do Mefistovy rezidence.
_____________________________________________________________________________________________________________

25. 7. 2018 Tak se mi to podařilo z noci na středu dohrát. Super. Finální boss vcelku šel. Opět mechanický strážce či co. Trojitá fáze souboje, slušný manévrovací možnosti, i když furt dotírání poskoků. Po dohrání hra nabízí nový režim Nekromantův návrat, kde je od začátku přízračná paže, ale pochybuji, že to bude použitelné na každého vojáka. A obtížnost Démonobijec neumožňuje ukládat, tedy krom checkpointů, čímž bude hra jen velmi obtížně hratelná. Nejlepší jsou střílečky, kde nejvyšší obtížnost znamená více nepřátel, větší výdrž bossů a tak. Jenže NecroVisioN není Painkiller, tam Trauma fungovala výtečně. Dosažená herní doba 22 hodin, asi 30 secretů, zuřivost 14. Finální score hodnocení hry 55 procent. Sedmá hra ve výzvě dokončena. Dosud přešlé čtyři FPS.
_____________________________________________________________________________________________________________

29. 7. 2018 Kdo ví proč, ale furt si do výzvy vybírám poctivý a obtížný střílečky. Na co hrát hry na pár hodin a snadné? To není můj styl, jsem pařan se vším všudy. Nyní tedy pojedu bod výzvy Nerozbalený dárek, a to s hrou Hard Reset Extended Edition. Kdysi mi ji zdarma a ochotně daroval Libor Palička, protože měl přebytečný Steam klíč. Já hru již jednou zkoušel, ale ani mi nešla spustit, tentokráte již ok. Fachá jedna báseň. Bohužel, ve hře se nedá libovolně ukládat, což má k old school atmosféře daleko. Vývojáři to řeší checkpointy, vhodně rozmístěnými tak, aby to bylo střídavě snadné i obtížné zároveň. Čtveřice voleb obtížností, přičemž Střední, tzn. jako č. 2, je tak akorát. Ale musí mít hráč samozřejmě nějaký skill. Plus s Exploit modem jsem konečně byl schopen první level úspěšně přejít.
_____________________________________________________________________________________________________________

30. 7. 2018 Již mám pravidla Hard Reset: Extended Edition docela v malíku, ale je to poměrně nevyvážená hra. Třebaže fakt fest řežba, s velmi pokročilou grafikou, že nechápu existenci Redux verze. Maximálně ten Quicksave by se v ní hodil, ale čert to vem. Mám ve hře samozřejmě i SweetFX úpravu.
_____________________________________________________________________________________________________________

31. 7. 2018 Již dokončeny čtyři první kapitoly. Ten Exploit Mod asi pomáhá, často několikrát v mapě upgraduji vlastnosti zbraní nebo výbavy. Což je hodně fajn. Mám už brokovnici a raketomet. Těžší protivníky také dávám už snáze, ale obecně platí, že Extended Edition Hard Reset je nesmírně náročná i na tu Střední obtížnost. Byť savy jsou rozmístěné adekvátně, ale i tak často dávám opáčko. Jsem úspěšný v hledání secretů. V kapitole 4 jich nalezeno osm. Mám i několik screenshotů ze hry.
_____________________________________________________________________________________________________________

1. 8. 2018 Již dvanáctý den tropických teplot v Česku za sebou. Každý den monitoruji, kolik je. Je to síla. Ve hře přešlá Kapitola 5. Boss fakt obrovitej. Dal jsem jej snadno. Takto mají vypadat souboje s nimi, bez nějakých ojebů z NecroVisioN. Nalezených secretů zatím 24, dle Steamu. Uvidím, zda mi hra odemkne achievement. Ten Exploit mod by je totiž měl zakazovat, aby hra nešla hrát podvodně. Ale stejně se mi jeden achievement včera odemkl. Někdy se možná pokusím hru dát na obtížnost Vysoká. S tím modem mi hra dosud jen jednou spadla, jinak jede korektně. Jo, a mám Most Season 4, finální sérii tohoto kultu.

Přešlá kapitola 6, která se odehrávala v metru. Dobře frenetická, zábavná a obtížná. Nalezeny tři secrety. Splněny nějaké další achievementy. Dnes jsem do hry dal jedno ENB Series, výrazně se lišící od SweetFX. Je to více živější, hw náročnější a lesklejší. Již si v Hard Reset ponechám nainstalované.


_____________________________________________________________________________________________________________

2. 8. 2018 Konec sedmé kapitoly, kde končil původní Hard Reset (2011). U finálního bosse. Ten je, jak jinak, extrémně obtížný. Asi druhá fáze jeho likvidace, sejmutí ti trojí roboti, ale další várka nabíhajících nepřátel už ne Sad Nemluvě o tom, že boss útočí velkým laserem. Před ním je třeba se ukrýt za nějaké překážky poblíž. Problém je ta absence save, pokud vím, v nějaké fázi tohoto souboje by se to uložit mělo. Ale netuším kdy. Tu možnost přidala verze Hard Reset: Extended Edition. Musel jsem opakovat kousek sedmé mise, protože mi chyběla Rail Gun. Tu mám ale jen na levelu 1. Snad to trochu pomůže. Do Exile přídavku ji pak snad ještě vylepším.
_____________________________________________________________________________________________________________

3. 8. 2018 Checkpoint se objevil, jak pavoučí boss lezl na další část konstrukce. Někdy v tu chvíli se hra uložila. Ale napadlo mě snížit obtížnost na Nízkou, tudíž provedeno. Až pak jsem celou fázi souboje dal bez zkřiveného vlásku. Následovala část Exile add-onu. Nyní si musím vylepšit Rail Gun, kašlat na projektilové zbraně. Obtížnost opět dána na Střední. Hra má i Ex Mod, kdy je možné ji hrát opět od začátku, ale s vylepšením zbraní z předešlé hry. Myslím, že by při tom měla jít i zvýšit obtížnost.
_____________________________________________________________________________________________________________

4. 8. 2018 Co jsem dojel Far Cry 2, mohl si trochu oddechnout, že to nejtěžší mám už za sebou. Plus dobře zvládnuté Harmony a NecroVisioN, po nich se to ale opět zadrhlo. Zatímco mi prvních sedm epizod v Hard Reset zabralo pět dní poctivý a návykový řežby, prakticky v jednom zápřahu nekončícího letního parna, tak ten zbytek z Exile přídavku je dobrej fór. Noví nepřátelé, co lítaj, furt absence savu... To má za následek opadnutí zájmu o hru, prostě čučím na filmy. Sedm her ve výzvě splněných, jak dopadne ten zbytek, to vážně netuším. Osmý komentář mám již napsán.
_____________________________________________________________________________________________________________

9. 8. 2018 V pondělí jsem v misi Drtič někam pokročil, ale je to fakt moc těžké. I Rail Gun mám již na maximu. Zvládl jsem asi čtveřici záchytných bodů, dostal se do toho lisovače, kde se musí nějak proběhnout. Absence Quicksave fakt dělá své. Ačkoli prvních sedm kapitol byla brnkačka. V úterý jsem také byl v Praze na Mission Impossible - Fallout. Perfektní podívaná, která fakt vynikne nejlépe v kině na dnešních plátnech pořádných kinosálů. Rozlehlé plátno, navíc mírně prohnuté, strmě řešený sál řadu od řady, slušný barvy promítaného filmu. Nic z toho v mém kině na malém městě nezažiji, protože u Rychle a zběsile 8 jsem si to vůbec neužil, kvůli zatmavenému obrazu, na který se nedalo vůbec dívat. Vedra trvají dál, neuvěřitelný pařáky. Měly by již ustat, ale tomu moc nevěřím.
_____________________________________________________________________________________________________________

10. 8. 2018 Dosažen další checkpoint, ale následuje dvojí várka těžkých robotů, do toho nějaké menší mrštné svině. První várku sejmu ok, vcelku, byť ne pokaždé. Ale druhou várku už nedávám. Hráč na panelu aktivuje asi čtveřici spínačů, já jsem tedy u třetího a sejmou mě. Mohl bych sice zase snížit obtížnost, ale to se mi nechce. S Exile má hra celkem 12 kapitol, já jsem v osmé. Pokud do 20. 8. 2018 nebudu minimálně v deváté, Extended Edici ruším a bod ve výzvě považuji za splněný v rámci základního Hard Reset. Nemůžu za to, že to je nevyrovnané, byť jasně, datadisky byly vždy těžší než základní hra. Ale prvních sedm kol Hard Reset, krom bosse, šlo hrát v poho. To bych jinak ztratil čas pro zbylé dvě hry v DH výzvě 2018.
_____________________________________________________________________________________________________________

2. 9. 2018 Ideálně do 15. září musím mít splněnu kategorii Hru nezastavíš. Pár kandidátů mám.
_____________________________________________________________________________________________________________

9. 9. 2018 Devátá hra v rámci DH výzvy 2018 dokončena. Need for Speed III: Hot Pursuit na jeden zátah. Režimy Tournament a Knockout. Stejně tak zveřejněny komentáře k Hard Reset a Hot Pursuit. Ten druhý komentář ještě editován. Byly v něm dvě chyby. Zbytek nechám, jak je. Snad to není příliš kostrbaté. Oba dnes opakovaně přečteny. Zbývá mi tedy již jen kategorie Nejen PC je člověk živ, k té nemám ještě nic vybráno, i komentář bude třeba od píky vymyslet. Ale čas tři měsíce a půl, to je adekvátní doba.
_____________________________________________________________________________________________________________

15. 9. 2018 V Nejen PC živ je člověk pojedu hru Return to Castle Wolfenstein: Operation Resurrection. Za tip děkuji uživateli Phoenixovi. Sám mám za sebou neskutečný laborování v PCSX2 emulátoru, aby to nějak kloudně jelo, umělo čistý myš/klávesnice ovládání, to byl porod. Ale povedlo se. Ukládat lze ve zmíněném emulátoru bez potíží. V prvním levelu již téměř na konci. Objeveno pár secretů, ty jsem v původním RtCW - (2001) moc neobjevoval, ale tady si dám snad záležet. Graficky je to poměrně slušné, rozlišení lze nastavit, jede to přes DirectX 11, v ovládačích Nvidia je podporována vertikální synchronizace, což srovná obraz, který se tak nebude při rychlém otáčení půlit/trhat.
_____________________________________________________________________________________________________________

17. 9. 2018 Je nejvyšší čas, abych se hlouběji pustil do hraní. Je to finální hra ve výzvě, ale víceméně mě čeká postupné oťukávání, jako v lednu u Kiss, dokud mě hra pořádně nezaujme a nepřiměje ji dál a dál hrát. To samozřejmě vyžaduje nerušené a několikahodinové hraní. Již jsem ve druhém levelu, pokouším se i pořizovat obrázky, ty ale bude potřeba zkorekturovat. Neboť mimo hru jsou tmavší, než jak u mě hra zapnutá vypadá. Teď v září taky vyšel nový SweetFX Real Africa v.3 pro Far Cry 2, ale nebudu jej zkoušet, dokud nedokončím DH výzvu. A je nutné si odepřít závislost na jiných věcích. Sedm obrázků na ukázku, jak to vlastně v praxi vypadá, jak mám hru nakonfigurovánu. V noci trošku rozepsán i komentář, na němž si dám fakt záležet.

https://i.imgur.com/doJcZYm.png - https://i.imgur.com/aZGqaX9.png - https://i.imgur.com/Ltj2uQr.png - https://i.imgur.com/fwIT6TD.png - https://i.imgur.com/gHd2GKa.png - https://i.imgur.com/AIgrC4u.png - https://i.imgur.com/l9GL0vG.png
_____________________________________________________________________________________________________________

20. 9. 2018 Tak již mám za sebou ten úvodní prolog, byl rozhodně zajímavý. O to hezčí byla sekvence, jak nacisti sestřelili letadlo s hlavním hrdinou hry. Dopadl s poškozeným letadlem do lesů, poblíž hradu. Někde se ukryl a infiltroval onen legendární hrad Wolfenstein. Zvláštní je, že už mám hotovu většinu komentáře ke hře, zbytek nějak jednoduše doplním v průběhu hraní. Bude to standardně dlouhé, což neplatí jen o textu, ale i o této hře. No, sakra, kdo by to byl kdy řekl?
_____________________________________________________________________________________________________________

24. 9. 2018 Už jsem utekl z hradu, projel se lanovkou a infiltroval vesnici. Mám další zbraně, objevil jsem nové klávesy na ovládání. Pravý Shift je k zobrazení úkolů, prostřední tlačítko myši k zoomu, hledí u sniperky, z níž mi to i střílí, stisknu-li klávesu E. Také jsem si všiml klouzání zledovatělých povrchů. Když ještě byl agent na hradu Wolfenstein, zkoušel se dostat na zídku schodů, ale nešlo mu to, uklouzl a spadl dolů. Též kopy nohou a noha viděná, jak jí hráč kopne. To moc FPS přítomno nemá. A obrázky z hraní fotím přes Screenshot Captor, kde zůstane zachována paleta barev z hraní.
_____________________________________________________________________________________________________________

26. 9. 2018 Již zpět z druhých kobek, tzn. části s nastraženými pastmi, šlehajícími ohni a pár tužšími protivníky. Co si vzpomínám, je hra rozdělena cca do čtyř fází. Já jsem zhruba v půlce té první. To bude ještě dlouhé. Budu tomu fakt muset dát více času denně.
_____________________________________________________________________________________________________________

27. 9. 2018 V noci jsem totálně ospalej vymyslel další část komentáře k RtCW: OR, na což jsem hrdej. Dnes absolvoval souboj s prvním bossem, ten v ruinách. Byl v poho, tudíž to na druhou obtížnost není frustrující. Dát na třetí bych to chtěl, to by mi ale musela fungovat myš pro střelbu. Což bohužel v této hře a emulátoru nefunguje. Nyní v lese, kde bude ta stealth mise beze spuštěného poplachu. Rozhodně se kouknu do zápisků z výzvy 2016, kde je popsáno, co a jak. Jelikož jsem s touto částí měl problémy už tehdy.
_____________________________________________________________________________________________________________

29. 9. 2018 Tak mám za sebou dalších pár map, zde nezaberou příliš času. Onen náklaďák, do něhož jsem zdrhnul, poté zničil start rakety, pak radar a rádiovou komunikaci. Následně utíkal pryč, abych se dostal na letiště se zbraňovými prototypy.
_____________________________________________________________________________________________________________

1. 10. 2018 V neděli opět pozměněn a vylepšen můj komentář ke hře. Nutno dodat, že jsem si jej několikrát nakopíroval a zálohoval. Již jsem s ním kompletně spokojený, že nebude potřeba výraznější, popř. žádná další úprava textu. To je důležité, abych se už nemusel o nic starat a jen se snažil hru celou dohrát. V pondělí u ní stráveny asi dvě hodiny, během nichž absolvovány úseky v ulicích, na rozpadlých střechách, nádražích, až jsem se dostal k lodi. Nyní na začátku zasněženého Norska. Jelikož je 1. 10. 2018, tím více se do hry budu muset opřít. Ve statistikách mi hra napočítala odehraných osm hodin, tzn. čas uplynulý ve hře, zahrnuje to od úplného startu hry v Africe až po začátek toho zasněženého Norska. A jako bonbónek přidávám šestici screenshotů z hraní.


_____________________________________________________________________________________________________________

2. 10. 2018 Norsko za mnou, stejně tak vývojové laboratoře, což samozřejmě znamenalo další tuhé bosse. Bylo to hratelné. Ve hře zatím jen 16 objevených secretů, na něž jsem měl kliku hlavně na začátku hry, ať už v Africe či na hradu Wolfenstein. Nyní na začátku mise na přehradě, kde za tmy číhám schovaný za stromem, než vypukne nacistická čistka.
_____________________________________________________________________________________________________________

3. 10. 2018 Přehrada hotova. Za ní byla ta malebná noční vesnička, kde se nesměl spustit poplach. Následně jsem vystřílel sídlo, prolezl se na střechách. Cesta vedla na venkovní stráň v noci, kde na konci byli dva bossové. Já je tam tedy měl. Nutno podotknout, že byli fakt tuzí, vyplýtval jsem na ně dost své zbrojní výbavy. Po jejich zabití jsem se dostal do podzemní jeskyně. Tam byli zatím obyčejní vojáci. Ačkoli hráno v roce 2016, PC verze, kulový si už pamatuji. Ale tento týden nahráno dost času. Objeveno dosud 20 secretů, tak jsem si opět něco ve vlastnostech vylepšil. Ve statistikách mi hra napočítala už asi 10:30 hod.
_____________________________________________________________________________________________________________

4. 10. 2018 Dohráno. Čímž jsem kompletně splnil DH výzvu 2018. Komentář zveřejněn.
_____________________________________________________________________________________________________________

8. 10. 2018 Dozvuky DH Herní výzvy 2018. Snažím se dojet Supersadu v Hafíkovi, ale je to fakt těžký oříšek. Prvních 30 komnat ok, ale ve 31 to absolutně nedávám. Také je sada poměrně nevyvážená, kdy mnohé komnaty lze splnit s větším počtem diamantů, počet bodů za sebraný drahokam po otevření cíle není zohledněn, případně je odměna příliš malá. Dle pořízených záznamů z průchodu komnaty jde zpětně zjistit, kterých kol se to týká. V editoru bych posléze mohl dotčené levely opravit. Rozhodně se mi do toho ale moc nechce. A už vůbec ne si usnadňovat komnatu, co mi teď nejde regulérně splnit. Zapomněl jsem totiž její postup. Vím akorát o pozici exitu. Jinak je má tvorba z roku 2005 ale docela zajímavá, vícero věcí řádně opraveno až letos na jaře, kdy jsem se hře věnoval.

Tak se mi odpoledne povedlo tu 31 komnatu v Supersadě úspěšně splnit. Napsal jsem si postup, jak přesně toho docílit. Na xtý pokus dáno. Tím zkompletována další třináctka komnat za onou 31. Mám tedy dokončených už 44 komnat ve zmíněné sadě, přičemž bodově jsem napřed asi jen o tisíc. Tzn. 44 komnat a 45 tisíc bodů. To je důležité, aby se to celé vlezlo do 100 tisíc bodů.
_____________________________________________________________________________________________________________

12. 10. 2018 No, v podstatě můžu Hafíka stále brát v rámci výzvy. Pořád je co hrát a je stále rok 2018. Kompletně přešlých devět sad, ať už ofiko nebo neofiko. V Hafíkově sadě od Marka Mojzíka mi chybí splnit už pouze jedinou komnatu. Je v ní ale málo času, ačkoli na její princip jsem už přišel. Uvidíme kolko třeba jsem si musel u předposlední úrovně editovat a pozměnit. Byla to jinak příliš obtížná úroveň. I tak jsem to ale nadesignoval jako extrémně hardcore. Ale v poho se mi poté tuto upravenou komnatu povedlo dokončit Smile A v Supersadě již na pozici č. 66, kde je level s názvem Super úloha, který nejsem absolutně schopen jakkoli vyřešit. Na jeho řešení prostě ne a ne přijít. Přitom pochází z roku 2005, kdy jsem vytvořil přes osmdesát procent zmíněné sady.
_____________________________________________________________________________________________________________

14. 10. 2018 Zase jsou nehorázná vedra. To znamená přítomnost komárů. Tento týden zabití minimálně čtyři. V neděli dva, další tam ale lítal. U Supersady bude nutný radikální update obsahu, zejména po stránce herní. Body nejsou vybalancované, komnata č. 73. nejde splnit. Jeden drahokam chybí. Podle přešlých záznamů z komnat dávám do kupy seznam nutných oprav, až pak provedu systematickou opravu. Zálohuji si to, opravím 73. a budu pokračovat v hraní. Ale celá oprava této sady bude znamenat vymazání o průchodu levelu, tedy nutnost to znovu splnit. Komnata bude zase mít bílou barvu. Též tvořím Supersada.txt, který bude zcela samostatný, ať je v provedených změnách lepší přehled.
_____________________________________________________________________________________________________________

19. 10. 2018 Komnata 1 až 79 v Supersadě již opravena, bodově zkrouhnuto. Takže hraji od znova, ale dá se to. Též bude nový Supersada.txt, kde to bude uvedeno. Ještě zmíním letos dojeté komplet sady k Hafíkovi, nahodím obrázky. Nyní pokračuji hraním kolem komnaty č. 69. Dosažené body opět na 80 000, což se tak tak vleze do těch sto tisíc. Některé levely ale již nebudu opakovat, protože nepotřebovaly opravu. Tudíž úrovní ke splnění je jen necelých dvacet.
_____________________________________________________________________________________________________________

21. 10. 2018 Supersada opět notně upravena. Již mi zbývá dojet jen posledních sedm komnat, které jsem tvořil letos na jaře. Bude to ale extrémně náročné. Jde o samé velké a složité komnaty. Body po 84 dojetých komnatách hýří hodnotou 93 000, což je krásně vyladěné. Ale obávám se, že u zbylých levelů to o hodně přesáhne onu hranici, že se tam to číslo prostě nevleze. Zbývá mi dojet už jen dvojici komnat v Supersadě, přičemž několikrát laděny ty poslední komnaty. Zejména Velká bankovní loupež a Paralelní světy byla práce vyladit k dokonalosti.
_____________________________________________________________________________________________________________

22. 10. 2018 Supersada kompletně dojeta a opravena. Rovněž proveden reupload pro download mé tvorby do Hafíka a dáno info na DH. Pokud tu na fóru v tomto příspěvku ještě bude místo, vložím ty obrázky letos dohraných sad k Hafíkovi. Fajn, dnes jsem úspěšně dojel i oficiální Hafíkovu sadu od Marka Mojzíka. Ta byla fakt extrémně těžká. Momentálně dojeto asi osm ofiko sad, plus tři moje. To vše letos v rámci DH výzvy.
_____________________________________________________________________________________________________________

24. 10. 2018 Včera opět updatovány některé sady, protože jsem těch svých dohrál více. Lépe je tak odladil a zbavil chyb. Též přináším souhrnný obrázek přešlých sad komnat do Hafíka. Vše v roce 2018 v rámci DH Herní výzvy. Komplet update mé tvorby na web bude. Je tam info o updatu v hlavním texťáku.

Zelená barva - Obsah přítomný ve hře hned po instalaci - (Osm sad komnat)
Růžová barva - Obsah do hry vytvořený mnou - (Šest sad komnat)


_____________________________________________________________________________________________________________

26. 10. 2018 Sada Rozdvojený Hafík aktualizována. V Hafík.txt opraven jeden překlep. Aktualizace se týká komnaty č. 7. - Centrální mozek lidstva, kde lze získat 43 drahokamů. A ne pouze 39, jak bylo původně mnou uvedeno. Ten způsob získání je ale dosti specifický, nicméně vyplývající z architektury sady. Tudíž to snad půjde. Rozdvojený Hafík je ale těžká sada, kterou dohránu ještě nemám.
_____________________________________________________________________________________________________________

28. 10. 2018 Hafík mě zase omrzel. Hlavně kvůli množství věnovaného času. Zároveň proveden update mé tvorby do hry. Link na DH. Dám si opět nějakou FPS. Již definitivní konec tohoto reportu. Snad Smile
_____________________________________________________________________________________________________________

29. 10. 2018 Haha, jedu Hafíka dál. V té Rozdvojené sadě vytvořena nová komnata č. 42. - Sklizeň brambor. Poměrně zajímavě koncipovaná. V jedné starší komnatě opraveny nedostatky. Obecně jsem z neděle na pondělí byl hrou v noci stále zaneprázdněný.
_____________________________________________________________________________________________________________

6. 11. 2018 Momentálně 54 vytvořených komnat v sadě Rozdvojený Hafík. V sobotu vytvořeny dvě, v neděli jedna. Ve dvou případech jsem použil recyklaci starších komnat, ale trošku je pozměnil a předělal. Výsledkem jsou další originální kousky na hraní.
_____________________________________________________________________________________________________________

24. 12. 2018 Rekapitulace naplánované a splněné Herní DH výzvy 2018, jak jsem ji měl ve zmíněném roce uvedenu na svém DH profilu. Odkazy na příslušné modifikace, které jsem v průběhu roku ve výzvě použil, hledejte v předešlých zápiscích, popř. na DH u mě v profilu, nebo i v diskuzi na DH, v zajímavostech a tak.

1.) - "Tehdy to začalo" - Komentář - Far Cry 2 + Jackal Mod a sproyds_FC2_SweetFX_config 1.1. - Hardcore varianta
2.) - "Krize identity" - Komentář - FPS Harmony na obtížnost č. 4 Hard. Hráno jako mod v GZDoomu. - Hardcore varianta
3.) - "Lidem vstup zakázán" - Komentář - Logická hra Hafík. Přešlé celé Výuka Hafíka a Hafíkova sada od M. Mojzíka. Ta druhá hotova až na podzim. A nahozena tak má kompletní tvorba z let 2004-05 a 2018. - Hardcore varianta
4.) - "Hru nezastavíš!" - Komentář - Need for Speed III: Hot Pursuit - Tournament a Knockout, obojí na první místo. - Hardcore varianta
5.) - "Nervy z oceli" - Komentář - KISS: Psycho Circus - The Nightmare Child na Nightmare. - Hardcore varianta
6.) - "Sousedy si nevybereš" - Komentář - NecroVisioN + SweetFX 1.5 na druhou obtížnost. - Hardcore varianta
7.) - "Nejen PC živ je člověk" - Komentář - Return to Castle Wolfenstein: Operation Resurrection - Za tip děkuji Phoenixovi. Přes PCSX2 emulátor, s Myš/Klávesnice ovládáním. - Hardcore varianta
8.) - "V zemi nikoho" - Komentář - Logická freewarovka Last Conundrum of Da Vinci Deluxe. - Hardcore varianta
9.) - "Nerozbalený dárek" - Komentář - Hard Reset - (2011) - Základní kampaň + Exploit Mod na střední obtížnost. Hru mám od leebigha. - Hardcore varianta
10.) - "Válka periferií" - Komentář - Need for Speed 6: Hot Pursuit 2. Na novém počítači s Win10 to jede, ale až po specifických postupech. Modifikovaná verze z roku 2014. - Hardcore varianta
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky! Strana 1 z 1

  


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group  Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com  Style created by phpBBTema